Jump to content


Sta da radim sa ovim!


BokiNS

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima. Naime imam ovaj sistem kuci i ne znam sta sa njim da radim. Naime radi se o gramafonu Lenco L84 i pojacalu nekom Ei HSR 48V De luxe (koje je polu ispravno). Uz to imam i neke kutije takodje od Ei Nis koje su takodje polu ispavne posto mislim da je jedan zvucnik rikno. Jel to vredi nesto formirati. Kolika je vrednost ovoga. Hvala svima i poz iz NS.

post-3092-128510556436_thumb.jpg

post-3092-128510556436_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima. Naime imam ovaj sistem kuci i ne znam sta sa njim da radim. Naime radi se o gramafonu Lenco L84 i pojacalu nekom Ei HSR 48V De luxe (koje je polu ispravno). Uz to imam i neke kutije takodje od Ei Nis koje su takodje polu ispavne posto mislim da je jedan zvucnik rikno. Jel to vredi nesto formirati. Kolika je vrednost ovoga. Hvala svima i poz iz NS.
Link to comment
Share on other sites

Za zvucnike, imam dobro iskustvo sa majstor Vladom iz Petrovaradina, sadasnja ulica Koste Nadj-a, bivsa Frankompanska, nemam broj, ne mogu da nadjem, sigurno neko od novosadista sa foruma zna. Sto se tiche gramofona, obrati se Koko Bil-u, on je nedavno sredjivao Thorens-a.

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

HSR-48,ah muzika moje mladosti,kasnije HSR-160 sa pripadajućim zvuÄnicima,ali to je bilo pre Äetvrt veka.Evo ovako:HSR se po meni ne isplati popravljati,jer je zastarela tehnologija skroz,jedino za rez.delove.ZvuÄnici su,mislim 40/60W 4Ohm-a,dvoputne kutije,bas je 40W,20 cm u preÄniku,a visokotonac je poznati elipsasti iz EI fabrike.Mislim da ga možeÅ¡ naći u prodavnici-MITOMSS- u ulici Petra DrapÅ¡ina,bivÅ¡a EI prodavnica(preseljena iz ŽelezniÄke ulice).Same drajvere nije teÅ¡ko naći,možeÅ¡ da ih vidiÅ¡ u AudioPower(SAL-ov)program,imaju tamo svaÅ¡ta.Ja liÄno imam jedan HSR-48 kome je otiÅ¡lo napajanje,mislim trafo,pa ako ne znaÅ¡ Å¡ta ćeÅ¡ sa njim,rado bih ga primio na poklon,Äisto da se prisetim mlaÄ‘ih dana,a mozda neÅ¡to i iskoristim od delova :listen

P.S.Odradio sam gomilu zvuÄnika tj,zamene drajvera,pa ako si zainteresovan,mogu ih pregledati,pa ćemo videti za dalje...

:) Moj mob:+381641107158

Link to comment
Share on other sites

Naime, evo danas sam se malo igrao sa ovim. Otvarao sam zvuÄnik i prilažem i sliku onoga sto sam video. ZvuÄnici su Ei 20w 4oma. DeÅ¡ava mi se to da mi u ovom zvucniku ne radi ovaj od 20cm a drugi radi. Nesto smo cale i ja spajali, prespajali i zakljucili da radi i ovaj od 20cm, al mi sumljiv bas. E sad sta je u pitanju, verovatno ta ploca dole.

Gospodine Miroslave ako znate sta je po sredi javite mi. Svratite kad budete imali vremena. Upravo slusam ploce posle 15 godina. :-?

post-3092-128510557218_thumb.jpg

post-3092-128510557218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su ovaj Ei-jev risiver i zvucnici prodavani u kompletu jer sam istu kombinaciju cuo kod drugara pre 2-3 godine i secam se da su na ovim zvucnicima visoki inferiorni u odnosu na bas. Za divno cudo tuner je izvanredno hvatao stanice.

Vrednost ovih uredjaja (zvucnici i risiver) je nikakva u smislu prodaje dok za gramofon ne bih znao (iako je Lenco u pitanju).

Ako imas nekih audiofilskih pretenzija zaboravi da imas ove uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

Sta da ti se kaze o HSR 48? Ja imam sam svoj HSR 70 odavno iz kuce proterao na posao i tu mi sluzi samo za razonodu. Ako bas imas vremena i para za bacanje i nekoga ko se malo razume u elektroniku, mozes da uradis sledece. Od delova koje imas u HSR-u uz dodatak trafoa za napajanje od +-30V i hladnjaka za izlazne tranzistore dobijas pojacalo od oko 50w. Pretpojacalo za gramofon takodje zameni nekom boljom semom. Drajvere iz kutija zameni nekim malo boljim, to ce svako ko je napravio bar jedan zvucnik umeti solidno da odradi. Rezultat - sigurno neces moci da na tome slusas klasicnu muziku sa ekstremnom dinamikom, ali za neke sitne zurke, narodnjake i rok imaces nesto sto je "dovoljno". Koliko para, toliko muzike a za utehu videces da takva kombinacija moze svira mnogo bolje od komercijalnih mini linija od 10-20w snage. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Pozdrav svim forumasima. Naime imam ovaj sistem kuci i ne znam sta sa njim da radim. Naime radi se o gramafonu Lenco L84 i pojacalu nekom Ei HSR 48V De luxe (koje je polu ispravno). Uz to imam i neke kutije takodje od Ei Nis koje su takodje polu ispavne posto mislim da je jedan zvucnik rikno. Jel to vredi nesto formirati. Kolika je vrednost ovoga. Hvala svima i poz iz NS.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...