Jump to content


kupovina u Madjarskoj ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

Pozdrav svima,

ima li koga da je bio u Madjarskoj i kupio hi-fi (cini mi se da je neko odavde kupio Arcam pojacalo tamo ) i da mi objasni da li je moguce da je Madjarska toliko jeftinija ??

moj komsija kupio pre neki dan LG TV, platio ga 200 eura jeftinije , nego sto je u Beogradu u radnjama ?! TV je kupio preko oglasa, neki tipovi iz Subotice to donese i prodaju ..sto znaci da su i oni zaradili minimum 50 eura .. o cemu se to radi ?

nanisanio sam ipak Marantz PM7004 pojacalo, ovde kod nas je oko 670 eura, pa ako je razlika 200 E, isplati se otici do Madjarske (ako je u pitanju Segedin) i doneti to.

ne znam da li se sada placa neka carina na tehniku ?

pozdrav i hvala unapred za odgovore.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

pa ne znam o cemu se radi ? evo sad gledam na satju : www.guenstiger.de, cenu hi-fi uredjaja, i cak su i tamo u nemackoj neki uredjaji, po ceni po kojoj ovi ljudi donose ovde ? ..da nije ovako lose vreme, otisao bih do Segedina, da vidim malo cene :)

Link to comment
Share on other sites

I sam proizvod je Äesto jeftiniji nego kod nas. Primer kada sam kupovao Cambridge Dac Magic kod nas je koÅ¡tao oko 320 E pre tri godine dok je tada kupljen u Hu koÅ¡tao 280. ProÅ¡ao sam granicu bez carine i u povratku dobio 16% poreza nazad. Tako da me je na kraju koÅ¡tao oko 240E. Porez dobijeÅ¡ tek sledeći put kada odeÅ¡ u prodavnicu ili na odreÄ‘ena mesta gde vraćaju porez.To znaÄi da dva puta moraÅ¡ ići i tek to možeÅ¡ ostvariti.

Mana svega toga je garancija ukoliko ne živiš blizu granice.

Veći problem je što ista roba košta kod nas više nego kod njih .

Link to comment
Share on other sites

Sad kad je gazda drzave u zatvoru i troskovi zivota su mu manji,kol'ko za cigare i sprej protiv buva,pa ce valjda i cene da padnu.

P.S.Carinske sluzbe nam odlicno saradjuju,pa kad skines Afu sacekace te nasi da je uzmu.I tako je jeftinije.Ostaje naravno pitanje garancija,servisa itd. ipak je roba sve nekvaltetnija pa to i nije formalnost.

Link to comment
Share on other sites

http://www.argep.hu/main.asp?suche=marantz+pm7004

http://www.informateka.hu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=106&Itemid=287

Desava se u ovo vreme godine,da se neke sprave mogu kupiti sa vecim popustom,nekad to zna da bude i 50% od zvanicne cene pocevsi od Saturn-a,pa do manjih radnji..

Porez je 27%,ganaciju daje uvoznik doticne zemlje u slucajevima komercijalnijih primeraka,kod ozbiljnijih sprava u 99% slucajeva garanciju ce priznati vec i proizvodjac sam,i popravka ce se odraditi u vidu garancije kod novokupljene sprave iako je kupljena u X zemlji a koristi se u Y,ali to je opet vec cenovni rang koji ce opet biti jeftiniji u SRB...

Link to comment
Share on other sites

Raspitajte se dobro oko cena,ljudi koji se time bave ne kupuju to na komad u supermarketima vec tamo gde je najpovoljnije.cesto imaju I firmu radi povoljnije veleprodajne cené.Imao sam je i ja 90'tih kad mi je trebala.Ozbiljan trgovac ce vam doneti robu nekad I povoljnije nego sto ce te je i sami naci.Sverc je ponovo krenuo da cveta,italijanski outleti su pod srpskom opsadom-kako I nebi bili kad je razlika u ceni cesto 100-200%,licno provereno.uz povracaj poreza I ne mora da bude sverc.Ja sam na pr.na Tv-u ,sa cenom bez trenutne akcije u segedinskom Metro-u uz sve legalno placeno drzavi video da je usteda oko 100E.

Link to comment
Share on other sites

Od bratanca preko brata od strica pa do sreće za prelazak. Nema niÅ¡ta u pasoÅ¡u, nego postoji formular da je roba izneÅ¡ena iz zemlje. Tek se sledeći put se dobija lova, i to najÄešće u prodavnici gde je kupljena i to samo deo oko 16 - 17 %.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...