Jump to content


Hegel HD10


ozzy

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Ma nemam ideju šta će i da li će uopšte zameniti CA... taj upgrade uopšte nije pod moranje, sa CA sam veoma zadovoljan ali sam razmišljao da, pošto mi CD transport više ne predstavlja bitnu stavku, CA uz neku dodatnu investiciju zamenim nekim DAC-om više klase. Dosadašnja iskustva nisu nažalost previše pozitivna ali videćemo...

Posto sam primetio da Ozzy prodaje CA 840c zbog prelaska na neki novi i napredniji DAC, interesuje me koja ce sprava zameniti fenomenalni 840c?

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam ideju šta će i da li će uopšte zameniti CA... taj upgrade uopšte nije pod moranje, sa CA sam veoma zadovoljan ali sam razmišljao da, pošto mi CD transport više ne predstavlja bitnu stavku, CA uz neku dodatnu investiciju zamenim nekim DAC-om više klase. Dosadašnja iskustva nisu nažalost previše pozitivna ali videćemo...

Link to comment
Share on other sites

Hegel je stigao u Novi Sad ...

Danas smo ga na brzinu suprotstavili NAD Master cdp-u koji je viÅ¡estruko skuplji (klasa cene od 2000+ €) ...mislim ne raÄunam to Å¡to je Nad trenutno na zavidnom popustu kod naÅ¡ih uvoznika ...

Hegel je svirao skoro isto kao NAD Master ali ipak za nijansu Å¡ire i viÅ¡lje uz primetnu ali malu dinamiÄku stepenicu viÅ¡e ...ostatak sistema PMC TB2i + Naim najmanje pojaÄalo ...

Sad se greje kod mene u stanu i sprema se na megdan sa mojim friziranim Creek-om Evolution ...preliminarno mogu reći da je za nijansu dublji i detaljniji od Creek-a . Sa detaljnijim utiscima se javljam za vikend ...

Pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Prva zapažanja ...kako se greje svira sve bolje i bolje ! Bas dobija na dubini i voluminoznosti i moji Neat-ovi me Äude iznova . Detalji postaju sve oÄitije izneseni pred sluÅ¡aoca .

Nisam izdržao da se mi se sve slegne , mašinica me iznenađuje sve više i više ....

Link to comment
Share on other sites

Delija & Bobice ,

Nije dovoljno znati Äitati ...mora se ovladati specijalnom tehnikom Äitanja izmedju redova :thumbsup2

TakoÄ‘e , optužbe bez mogućnosti izvoÄ‘enja jasnih i nedvosmilenih dokaza su obiÄno klevetanje ... vi mislite Å¡ta hoćete , ekipa koja radi HI Files radi svoj posao , kome se sviÄ‘a taj kupi , kome se ne sviÄ‘a taj ne kupi i to je to ...

Generalno problem sa naÅ¡im narodom Å¡to u mnogim životnim situacijama oÄekuje iskrenost i Äednost do koske a toga u savremenom svetu nema odavno ... zapadnjaci a posebno latini su u tome veoma uspeÅ¡no evoluirali i velikoj većini ovladali tim tehnikama Äitanja izmedju redova i shvatanja da se obećanja i zakljuÄci poklapaju sa istinom uglavnom kada postoji zajedniÄki interes ...inaÄe najviÅ¡e mogu samo da teže zadatom ali iskreno samo u beskanoÄnosti vremena ....

Momci , morate da odrastete i da prestanete da verujete u bajke i poÄnete da cenite iskustvo pre svega svoje i svojih ne profesionalnih zaljubljenika prijatelja ...od novinara oÄekujte samo informacije a validnost proveravajte sami ....Iskustvo i dobre procene to je ono Å¡to se najviÅ¡e ceni na zapadu ...pametni da odrade deo posla se uvek lako kupe , ali oni koji vide stvar do kraja SU NA CENI .

Ja u stvari mislim isto ama baÅ¡ sve isto kao i VI samo se ne sekiram Å¡to je svet takav kakav jeste jer ga je nemoguće promeniti i zbog toga ne zameram nikome ko svoj hleb traži tamo gde je jako teÅ¡ko zamerati se ...danas je velika privilegija reći svima baÅ¡ sve Å¡to misliÅ¡ iskreno i bez ograda a VI momci oÄekujete da LJuba & ostatak ekipe uradi to za Vas i to sa samo cca 400 din ? Malo je ... Äak ni kurtizane neće ni za 40 € da Vam kažu da Vas vole :)

I na kraju želim odmah da se izvinem svima koje sam možda povredio a takvih će biti ...Bobica i Delija će možda pomisliti da sam arogantan i da delim mudrosti niÄim izazvan , Ljuba možda pomisli da vreÄ‘am njegovo dostojanstvo ali moja namera je samo da svima ukažem da u svetu profesionalizma nema mesta emocijama ... toÄak mora da se vrti bez obzira na istinu i naÅ¡e želje za njom ...

Ne bi bilo dobro da sad ovu lepu temu zamaramo sa kritikama Äasopisa pa bih Vas zamolio da to nastavite na odgovarajućem mestu a da ovaj deo foruma ostavite za vesti i iskustva vezana za Hegelov DAC ....

Pozdrav svima !

Link to comment
Share on other sites

Tocak biznisa se itekako vrti bez obzira na istinu ali opet firme koje su pokusale da zaobidju istinu propadale su ili u odredjenom periodu gubile dobar deo znacajnog profita. Poverenje se tesko stice a lako gubi a niko nece davati novac u sumnjiv proizvod.

Link to comment
Share on other sites

@lalelala

takodje ne vidim nista uvredljivo, ali drzanje stavova koje si postovao za mene samo znaci okrenuti se protiv toga, a ne - prihvatiti stvari amoralnim kakve jesu...

Ko se kako snasao je njegova stvar, vazno je ko se cega pridrzava...

Malo znam o novinama, mnogi testiraju i opremom, ne samo usima, jer im je stalo da zadobiju trajno poverenje na iskreniji nacin...

Ako neko treba da cita izmedju redova, gde 10 vodi u plus a 1-2 u minus, kakva je to onda novina?

Ako ja trebam od 10 hvalospeva da progutam dva a ostale odbacim, pa necu ni da citam...

Ako neko radi takve novine, zaradjuje i vidi smisao u svemu tome, ja samo kazem "cao", zato ih i ne kupujem i ne osecam se ni inferiorno ni superiorno, jednostavno sam ustedeo i odbio da placam tudji marketing!

Kad dodje prilika rasprodacu komplet od 30-tak brojeva koje imam i to je to!

Slazem se da se ove poruke off-a obrisu, ali neka prodje bar sat vremena da procita neko, pa posle kud koji mili moji!

Link to comment
Share on other sites

I jos nesto... Hi-Files ne uslovljava testove oglasima. Autori nisu pod uticajem ni urednika, niti distributera.

Sve sto ste napisali je cista konstrukcija i prepuna je nelogicnosti.

Jedino sto je meni nakon 6 godina dosadilo da se pravdam.

Svoj posao radimo savesno, sa entuzijazmom i krajnje iskreno posteno.

Link to comment
Share on other sites

Unapred se izvinjavam moderatorima za off-topic, no toliko sam se u poslednje vreme nacitao interesantnih misljenja u vezi tekstova, testiranja i misljenja pojedinaca da moram da komentarisem.

Zeleo bih da postavim pitanje, ali su prvo neophodne pretpostavke:

1. Distributeri vrse pritisak na recenzente i urednika (Ljubu) kako bi uredjaji dobili odlicne ocene na testovima. Ako treba, zamislicemo da nas zovu licno i pritiskaju, prete, ucenjuju, nude...

2. Urednik vrsi pritisak na nas iz istog razloga - logicno, trebaju mu pare jer zivi covek od casopisa.

3. Mi pristajemo na te pritiske i pisemo "lavli - dzavli" tekstove, kako bi rekao stariji Troter. Sve lepo, najveca zamerka je daljinski upravljac, eventualno. Ili losa cirilica u uputstvu.

I svi srecni i zadovoljni. Citaoci su raskrinkali redakciju, a redakcija srecna sto su je na kraju etiketirali kao fakticke prevarante i lopove, te ih vise niko nece dirati.

A da li je nesto cudno u ovoj postavci? Tacke 1. i 2. su meni sasvim logicne, skoro normalne u nasem drustvu. Ali... tacka 3. ne pije vodu. Zasto?

Zato sto, kako kazu u savremenim krimicima... nedostaje MOTIV. Odnosno, govorim u svoje ime... koji je moj motiv da to radim?

1. Mito? Pod materijalnom i moralnom odgovornoscu tvrdim da nikada nisam dobio nista sem majce, solje, kataloga i jednom slusalica (delilo se na Hi-Files show-u). U svom sistemu nemam novih uredjaja sem zvucnika kupljenih od firme koja nikada nije saradjivala sa casopisom (ako treba, postavicu spisak), sto ne znaci da ih nece biti ili da nisam mogao da ih imam (za preko tri godine rada za casopis). A, koliko je clanova foruma za to vreme kupilo nove uredjaje?

2. Novac od recenzija? Ukoliko Ljuba dozvoli, napisacu koliko me placa po strani. Ukupno zaradjena suma je smesna... Testiranje jednog osrednjeg uredjaja zahteva nekoliko desetina casova rada, sto se na kraju svodi na 1-2 evra po casu, a jedan cas privatnog rada u mojoj struci kosta deset puta vise. Interesantno, cak i krajnja cirfa koju dobijem po broju meni ni izdaleka ne utice na imovinsko stanje. A uvek sam, kada predam sve tekstove, prilicno umoran i uvek su tu muke uskladjivanja ostalih privatnih obaveza sa casopisom. Da ne radim recenzije ne bi mi ni trebala gomila komponenti, mozda bih rasprodao skoro sve uredjaje koje imam i nabavio... e, to necu da kazem.

3. Slava? Kakva slava? Nikada necemo biti zvezde, niti se trudimo. Karijera? Ne vidim da ce me Ljuba u buducnosti proglasiti za zamenika urednika i ostacu prasinar do daljeg :).

4. ... neki cetvrti predlog?

I, da se vratimo... koji je onda motiv da ne napisem sta mislim, cak i ako ne valja i ako je preskup? Evo, upravo to radim za jedan uredjaj koji ce biti na testu u sledecem broju. Usput, jedva sam naucio ko mu je distributer i kako se zove direktor. Cuo sam se sa covekom jednom i video jednom, kada sam uzimao nesto na test, ne mogu vise da se setim ni sta je to bilo.

Da li napisem uvek sve sto mislim o nekom uredjaju? Ne. A sta ne napisem? Ne napisem da je za mene odvratan ukoliko ima tvrd zvuk, jer ne mogu tako da pisem ni na ulici, a kamoli u casopisu, jer ima ljudi koji takav zvuk vole, a ne mogu toliko da sudim po svom ukusu. Primer: dok je kolega iz redakcije pravio pauzu, pitao me je kako zvuci Yamaha S2000. Kada sam mu opisao zvuk koji je odlican, ali nije po mojoj meri, rekao mi je da upravo to trazi. Sta reci?

Sta jos ne napisem? "Oprostim" po neku mehanicku manjkavost, skoro sve danas prave polualjkavo za beda pare u dalekoj Kini. A i to oprostim ako je bas sitnica. Na mom bivsem pojacalu HK990 su se skinula slova sa poklopca kada sam skidao foliju, pa se zvalo H'rman Kardon. Slovo sam uz malo truda opet zalepio par sekundi kasnije. Ali, mene to nervira, no na komadu koji sam testirao to se nije desilo. I sta sad? Je li trebalo nagrditi sve HK990?

Usput, dosta se forsira misljenje "Eto ja citao u casopisu sve najlepse, posle se razocarao". To sto neki uredjaj u redakciji svira lepo ili ruzno a kod nekog drugog ovako ili onako ima gomilu mogucih razloga. Uvek sam govorio da se tekstovi citaju samo kao jedno iskustvo i informacija a ne kao Biblija.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako!

Nemam razlog da branim Karapandzica ni malo, naprotiv. Vise je uredjaja iz "moje kuce" trpelo kritike nego sto je bilo glorifikovano. Pa sta? Poslednji primer je Exposure 3010S2 cd plejer. Zoran ga je ocenio kao dosta dobr. Po mom misljenju je vise nego odlican. Fenomenalan u klasi cene pa i vise od toga. Imam pravo da budem subjektivan, ja ga uvozim i prodajem. Zoran ne deli moje misljenje. Pravo na isto ja ne zelim da mu uskratim. Dalje, pojjavi se bas malopre clan Milje i zapocne novu temu o tom cd-u. Evo ga link i opise ga kao plejer koji nema mane; i ko je sad tu lud? Karapandzic ili Milje ili mozda njegov prijatelj koji ga je cuo i kupio a svoj predhodni plejer koji kosta skoro dva puta vise proda jer kaze da isti pored Expo plejera nema sta da trazi...(predpostavljam ko je prijatelj zato ovo i pisem. Ako se radi o nekoj drugoj osobi moim za izvinjenje.)

Niko nije lud, istina je ovde dole:

To sto neki uredjaj u redakciji svira lepo ili ruzno a kod nekog drugog ovako ili onako ima gomilu mogucih razloga. Uvek sam govorio da se tekstovi citaju samo kao jedno iskustvo i informacija a ne kao Biblija

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...