Jump to content


Fotelja sistem


Bujodrag

Recommended Posts

  • Replies 321
  • Created
  • Last Reply

To sto malo fali,curi srecu kvari:)

Just,kidin'.Ta Linn komercijalna serija dobro se uklapa sa (skoro) svim sto se zove dobar amp.Upravo pomazem jednom prijatelju da formira sistem do 1000E.Nexusi su na prvom mestu,a i ceo Bujodragov sistem sam mu predlozio da pogleda kao jedan izbalansiran i dobro sklopljen,a za "male" pare.Ako nije problem,Bujodrage jednom prilikom bi se najavio da poslusamo,mogu da ponesem i Linn plejer da vidimo "jel' curi nesto fali".Btw. i ovaj moj drugar je malo lupao,mislim u bubnjeve.

Audiolab je sasvim OK amp i sjajno je sto ima MC,ne volim te odvojene phono pre kutijice-uglavnom nisu nicemu.Ko god ima problem sa Engleskim pojacalima i zvukom treba da cuje na pr. Perin sistem sa Audiolab-om koji sam cuo,pretpostavljam isto tako i ovaj Bujodragov koji nisam.

Po meni ovakav sistem ne treba menjati za dugi niz godina,za malo bolji zvuk treba mnogo,mnogo para,a cemu to ako je covek zadovoljan.Bolje kupovati ploce,kolekcija vidim sjajno raste,to mi se u sistemu najvise svidja.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ne lap-top, on može služiti samo za internet, ovo je pravo reÅ¡enje za fotelja-sistem. Ima touch pad na sebi - znaÄi i miÅ¡ ti ne treba. Nosim je svuda po kući, radi bez greÅ¡ke, koristim je već par meseci, joÅ¡ uvek iste baterije, znaÄi troÅ¡i kao daljinski. NaruÄio sam u Hellas computeru, stiglo brzom poÅ¡tom. Cena je bila 3000 dinara, Å¡to je mnogo manje nego lap-top.

Ja sam imao prvo comp, pa sam ga izbacio zbog buke i kupio lap top, pa sam onda opet kupio comp - ovaj put ultra tihi i vezao ga na lcd tv, dokupio eksterni hard disk, dodao beziÄnu tastaturu i to je dobitna kombinacija. (Kod mene)

post-11942-050489300 1287749902_thumb.jp

post-11942-050489300 1287749902_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Sve-sve, ali miš i mousepad na naslonu fotelje... priceless!

Zamišljam te kako postaješ pravi "couch potato", ili još gore, onaj lik iz spota "

od X-press 2 (feat. David Byrne).

Vreme ti je da kupiš ljaptop - komfornije je, a ima i tastaturu...

A sve to me podsetilo na one slike kada neko iz fotelje koristi dugaÄak Å¡tap za menjanje programa na starim televizorima.

P.S.: Ja nema Å¡anse da mirno sedim u nekoj fotelji dok sluÅ¡am muziku (Å¡to zbog "pundravaca", Å¡to zbog same muzike koju sluÅ¡am) ali džaba, Å¡kembe mi sve veće i veće (pivo u velikim koliÄinama Äuda Äini)...

Link to comment
Share on other sites

E, da.Kablovi, ako neko smatra da je bitno.

ZvuÄniÄki je Linn K20, koji sam dobio uz zvuÄnike, terminisan jeftinim bananicama iz Elemente.Mrzelo me je da ga uporedjujem sa starim kablom.

Gramofonski interconect je Kuja-Mogami-Neutrik-Super-Turbo-Balansirani kablićak a Behringer je spojen nekim Cordial CMTOP 222 kablom sa Neutrik konektorima.Ako me ne bude mrzelo, zameniću Cordial Mogamijem, da bih imao perfect match.

Eto, toliko.

Link to comment
Share on other sites

Trotter comes back on topic.

Ako nekada budes raspolozen za (ponovno) razmestanje sobe, predlazem da probas sledece: ja sam jednom prilikom, u trenucima dosade i naleta entuzijazma, probao da napravim poziciju za slusanje tako sto sam izbacio sve izmedju zvucnika (pojacalo i cd plejer sam stavio na patos). Stvar je u tome sto se kod mene (i dan danas) izmedju zvucnika nalaze polica sa TV-om i hifi uredjajima ispod, i tik do nje sto za komp, tako da su tannoyi udaljeni 205-210 cm (mereno od sredine do sredine drajvera. Postavka je inace na sirem zidu sobe jer tako zahtevaju zivotni uslovi, isto vazi i za neophodnost smestanja pomenute police i komp astala na mesto gde jesu.

Uglavnom, tog dana, kao sto rekoh, policu i sto privremeno izbacim u hodnik, i zvucnike priblizim na 180 cm, potpuno slobodne, nista se ne nalazi izmedju njih, ako ne racunam plejer i amp koji su na podu i ne smetaju ama bas nista. Rezultat? Najbolji zvuk koji sam cuo na svom sistemu, da kazem najkrace sto umem.

Nazalost, uslovi su takvi da hobi nije ispred svega ostalog (mozda na srecu a ne nazalost :huh: ) pa se pozicija morala vratiti na pocetnu.

Hocu da kazem, probaj jednom, malo egzibicije ne skodi, cisto da vidis i cujes reakciju sistema. Kod tebe, cini mi se te police i sadrzaj koji nose izmedju Nexusa, smetaju da cujes sve sto uredjaji mogu.

Izvinjenje svima zbog duzine ove tirade... :oops:

Link to comment
Share on other sites

@Trotter, probao sam, već.Skroz si u pravu, samo, jednostavno, nema mesta.No, ova će soba, najverovatnije, biti pretvorena u skroz-spavaću + ormani, druga će biti dnevni boravak za muziku i knjige.No, to preuredjenje neće biti skoro.

Za sad ovako.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...