Jump to content


Technics


Petar frenky

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

ako ce malo da pomogne

nekoliko godina zaredom u jednom kavicu na moru

svirao je technics 700 mk3 napravljen krajem devedesetih

kafic je radio stalno,pojacalo se mislim nije gasilo

ne vjerujem da je isao na popravku

sto se tice glasnoce oko 12 je bilo dovoljno za taj bolje reci sank nego kafic

znaci problema sa ventilacijom nije bilo

igrom slucaja imao sam isto pojacalo,dovoljno mi je bilo oko 9 da bude potenciometar za velicinu sobe

sto se tice zurki mislim da ti je glavno ovo

nedaj nikome kod uredaja.

Link to comment
Share on other sites

Samo par reci o SVI kolima: to je jedna vrsta STK koju techniks koristi pod svojim oznakama i nije jedini, npr:

kenwood 880, 990,1100 koji koji imaju slicna kola, opet sa svojim fabrickim oznakama a jedini problem je sto

posle 10/15 godina fabrika prestaje sa proizvodnjom delova za starije modele a niko ne pravi zamene, mada

je to skup tranzistora zalivenih u jednom kucistu.

Sto se tice samih kola, oni su kvalitetni i dugotrajni a techniksa ubija ono sto i druga pojacala:

kacenje ne odgovarajucih i ne ispravnih zvucnika(ne odgovarajuca omaza)

ne odgovarajuci napon struje/slaba struja

stavljanje ukrasnih krpica saksija i ostalih gluposti na pojacalo (ja sam jednom na trenutak stavio tacnu sa soljicama

za kafu i setio se tek kad je zasmrdeo lak na trafou)

Ako se drzite ovih osnovnih principa pojacalo moze danima da svira bez brige da ce mu se nesto desiti

Link to comment
Share on other sites

ne razumem samo ljude sto ovoliko pljuju po technics-u, ko da su oni najveci krsevi nad krsevima. jbg svako ima svoj ukus sta mu se svidja i u to ne treba zalaziti.

ja kad sam kupovao pojacalo samo sam iskljucivo trazio technics jel sam zaljubljenik u njega jos od malena, od kad sam prvi put video i cuo kod nekih caletovih prijatelja. imao sam i prilike da vidim i cujem razna pojacala, ali opet me je technics najvise privlacio od svih njih bez obzira koliko su mozda i neka bila dosta kvalitetnija od njega. srecom moj cale je dobar poznavalac toga jel se u mladosti bavio sa hi-fi muzikom, pa mi je malo pomogao oko izbora (jeste da mi izbor nije bio nesto velik zbog mog budzeta ali boze moj kad budem imao vise kesa uzecu nesto bolje).

ubedjen sam da ima dosta pojacala i drugih uredjaja koji su dosta losija od technics-ovih a precenjeni su samo zbog imena.

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Hajde ljudi da smirimo strasti,josh samo fali da se sad kao neshto posvadjamo oko jedne od firmi kojoj je bio posao da uzme pare,tako je bilo i tako ce uvek biti,posao im je da napale masu i da zarade,uostalom svim firmama je to jedini cilj a svaka od njih trazi svoje nachine i preduzima korake za koje veruje da ce im doneti najvishe profita,to radi svaka firma a svako od nas ima svoj ukus i to je to,ali isto tako to definitivno nije razlog da se ide sad u neku krajnost... da smo zivi i zdravi :oops:

Link to comment
Share on other sites

u pravu ste, ipak bi onda bilo bolje d aga ne prodajem, ali svakako cu da jurim neko pojacalo, cisto da probam razna, ako me razumete, eto imam zelju da uzmem neko od 100e, pa da onda kasnije zamenim za neko od 150, i tako dalje da probam sve po malo.... hehe... mozda se pre pojacala odlucim za neki cd-plejer sve zavisi ali bice da jeste hititis... sto kaze zek... :oops:
Link to comment
Share on other sites

Ево мало да оÑвежим тему!

ПоÑтао Ñам поноÑни влаÑник Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ ÐŸÑ€ÐµÐ´Ð¿Ð¾Ñ˜Ð°Ñ‡Ð°Ð²Ð°Ñ‡Ð° СУ-9600, и Појачавача Ñнаге СЕ-9600.

Уређаји Ñу из давне '75 године, време кад Ñу Ñе Ñви утркивали да направе што кабаÑтије уређаје Ñа мноштвом које каквих контрола звука.

И овај Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ Ð½Ð¸Ñ˜Ðµ далеко од тога.

Ðаправљени Ñу од челичног лима бар 2мм дебљине, који даје баш ТенковÑки изглед.

Предпојачавач је Ñтварно Ñа брдо тон контрола за Ñваки канал.

Дугмад је од пуног Ðлуминијума,а округли Ñу причвршћени на оÑовине Ð˜Ð¼Ð±ÑƒÑ Ð·Ð°Ð²Ñ€Ñ‚ÑšÐµÐ²Ð¸Ð¼Ð°.

ЛинијÑки Пре-Ðмп је у диÑкретној техници, значи Ñамо транзиÑтори.

ИÑто тако и ГрамофонÑки Пре-Ðмп и РИÐРтакође, Ñамо што РИÐРради на + 136Ð’ ДЦ.

Тон контроле Ñу Ñа преклопницима који и дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¿ÐµÑ€Ñ„ÐµÐºÑ‚Ð½Ð¾ раде.

И на крају Потенциометар за регулацију Јачине је у потпуно затвореном кућишту направљеном од Ми-метала, и он дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¿ÐµÑ€Ñ„ÐµÐºÑ‚Ð½Ð¾ ради без шушкања и

крцкања.

И на крају Појачавач Ñнаге.

Чудо инжењерÑких мозгова, маÑиван мрежни транÑформатор и Ñве монтирано на челичну шаÑију.

Сами канали Ñе напајају из ÑтабилиÑаног иÑправљача што Ñу у то време имали Ñамо лабораторијÑки појачавачи.

Сами канали Ñнаге имају по 4 излазна транзиÑтора, немојте да Ð²Ð°Ñ Ð·Ð°Ð²Ð°Ñ€Ð° Ñлика на којој Ñе види 6 комада, 2 ком. Ñу Ñтабилизација напона за + и - грану, значи

2+ 2.

Оно што је мене на неки начин одушевило је да је на Ñваком каналу Ñнаге Ñа горње Ñтране залепљеа жута тачка која мења боју у завиÑноÑти од температуре, наравно уз пропратни текÑÑ‚.

Ето мало појашњења у вези ових Времешних МонÑтрума, наравно предње плоче Ñу од пуног Ðлуминијума дебљине 10мм!

ЈедноÑтавно ниÑам могао да одолим, морао Ñам да имам. :D

Е Ñад мало Ñлика !

:D зеоÐ_Ридер

post-3727-12851084502_thumb.jpg

post-3727-128510845034_thumb.jpg

post-3727-128510845043_thumb.jpg

post-3727-128510845056_thumb.jpg

post-3727-12851084508_thumb.jpg

post-3727-12851084502_thumb.jpg

post-3727-128510845034_thumb.jpg

post-3727-128510845043_thumb.jpg

post-3727-128510845056_thumb.jpg

post-3727-12851084508_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ðјмо даље, док неко не Хакује Форум.

Само ћу поÑтовати Ñлике!

:D зеоÐ_Ридер

post-3727-128510845097_thumb.jpg

post-3727-128510845106_thumb.jpg

post-3727-12851084512_thumb.jpg

post-3727-128510845187_thumb.jpg

post-3727-128510845097_thumb.jpg

post-3727-128510845106_thumb.jpg

post-3727-12851084512_thumb.jpg

post-3727-128510845187_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...