Jump to content


Imam gonartrozu (artrozu oba kolena) - tražim pomoć!


pooya

Recommended Posts

Nisam bas neki ekspert za medicinu (kao npr. za muziku, gramofone, vinyl i slicno :wave2 ), ali evo jedan proveren savet (proveren ne samo na meni) : NO DOL kapsule (ESI s.p.a. Italy), imao sam neke sportske povrede hrskavice kuka i ruke, jako su mi pomogle, pijem ih povremeno (kada se setim, iako pise dve dnevno), prirodan sastav - bez negativnih efekata, preporucuju se i kao cista preventiva i blagodet za sve zglobove.

Inace Pooya, znas ono, march or die! :D Keep your spirit high!

Sve najbolje, ne sekiraj se previse, nije zdravo. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

E da... himalaja rumalaja... idiosko ime ali preparat je zaista blagotvoran. Himalaya Rumalaya se tachno zove, operacija jeste pravo reshenje ali ne treba ochi da ti iskachu od bola dok ne stignesh do nje, ovaj preparat pomazhe, meni je mnogo pomogao kad mi je bilo najtezhe (ne setih se ranije... tek kad sam ovaj no-dol video sam se prisetio jer sam i njega pio ali mi nije pomogao koliko H-R)

Uzdravlje... :wave2

EDIT:

Rumalaya forte Research and Clinical Studies

Rumalaya forte and Reosto in Osteoarthritis : A combined study

Dr. U.C. Nachinolcar, D.Orth. (Madras), M.S. (Bom.), Consultant Orthopedic Surgeon and

Dr. Prasad D.P. Salgaonkar, B.A.M.S., Medical Director Aravali Medical and Research Center Aravali, Vengurla Taluka, Sindhudurg District, Maharashtra-416 518, India

Dr. S.R. Prasad*, M.D., Medical Advisor

Dr. S.K. Mitra, M.D., Executive Director R&D Center The Himalaya Drug Company Makali, Bangalore-562 123 (India).

ABSTRACT

The study was carried out to determine the efficacy, tolerability and safety of Rumalaya forte and Reosto combination therapy in osteoarthritis and to compare the results with Rumalaya forte alone, both being polyherbal formulations. One hundred patients of either sex, between the ages of 40 to 70 years, fulfilling the American College of Rheumatology criteria for knee osteoarthritis and with clinical and radiological evidence of stage II and III osteoarthritis of knee joints along with involvement of other joints were included in the study and were divided into two groups on the basis of a computer generated random number allocation program. Group I received one tablet of Rumalaya forte and two tablets of Reosto, and Group II received one tablet of Rumalaya forte and 2 tablets of placebo for a period of 6 months. Pain, function and stiffness were assessed using WOMAC osteoarthritis index. Time taken to cover 10 meter distance, BMD score, VAS score and patient global assessment were assessed. The intention to treat population consisted of hundred patients. Both groups showed significant improvement in clinical characteristics viz., WOMAC osteoarthritis index, joint stiffness score, joint function score, walking assessment, BMD score and VAS score (p<0.01). However, difference between response of overall impression between the two groups was statistically significant (p<0.01), Group I performing significantly better than Group II. Absence of any adverse reaction and stable hematological and biochemical parameters till the completion of treatment suggested that the combination of Rumalaya forte and Reosto is safe for prolonged therapy and is well tolerated.

Link to comment
Share on other sites

1. Potrazite savet na onim forumima gde ovo nije offtopic, kao i na internetu uopste.

2. Na osnovu par tudjih iskustava sa koksartrozom (slican problem sa kukovima) rekao bih da su preparati koji sadrze glukozamin (privremeno) ublazili problem.

3. Pre nekoliko nedelja naisao sam na vest da je ucinjen znacajan napredak ka lecenju koksartroze pomocu nanotehnologije. Vredi raspitati se.

4. Pre svega, ici kod lekara, ali ne samo kod jednog ako vec onaj prvi predlaze samo hirurgiju. Lekari posmatraju statisticki iako i sami govore da u medicini 2 + 2 ne mora da bude 4. Ponekad nemaju vremena ili nisu motivisani da se udube u slucaj, a i nisu svi podjednako strucni. Ako situacija nije alarmantna, trebalo bi pokusati razne stvari ukljucujuci i pomenuti narodni lek.

5. Mentalni faktor (u najsirem smislu) je vazan. Na primer, pre tri godine pojavio mi se proces u vilicnoj kosti - izmedju korenova jedne sedmice. Dva oralna hirurga su me ubedjivala da zub mora da se izvadi - inace, moze da se svasta dogodi... Otisao sam i kod treceg, verovatno najboljeg u gradu, koji je potvrdio njihovo misljenje, ali sam mu rekao da ne potpisujem kapitulaciju i da, na moju odgovornost, uradi sa zubom sta je potrebno (nikako ekstrakcija) a da ce se za proces mozda pobrinuti moj imuni sistem. To se i desilo ma koliko da je neobicno. Mislim da se to dogodilo sasvim spontano, nije bilo rezultat moje snazne volje, necije molitve i sl. Mozda je i slucaj bio vrlo specifican, ali se to nije moglo videti na snimku – ko zna? Na kraju, zaista vrhunski hirurg priznao je sa cudjenjem da nije bio u pravu. Ovo, naravno, ne znaci da ja znam vise od njega nego da se ne treba predavati tek tako.

Uzgred, postoji bar jedan potvrdjeni slucaj izlecenja (mozda i iscelenja?) cak i od side... A slucaj Stivena Hokinga nije manje inspirativan.

Link to comment
Share on other sites

E da... himalaja rumalaja... idiosko ime ali preparat je zaista blagotvoran. Himalaya Rumalaya se tachno zove, operacija jeste pravo reshenje ali ne treba ochi da ti iskachu od bola dok ne stignesh do nje, ovaj preparat pomazhe, meni je mnogo pomogao kad mi je bilo najtezhe (ne setih se ranije... tek kad sam ovaj no-dol video sam se prisetio jer sam i njega pio ali mi nije pomogao koliko H-R)

Uzdravlje... :wave2

Link to comment
Share on other sites

zasto je himalaya rumalaya idiotsko ime? himalaya je vrhunski indijski prozvodjac preparata na bazi biljne medicine - najvecim delom tipicne za indijsku tradicionalu medicinu koja je jedna od najuspesnijih na svetu.

rumalaya je njihov preparat za razne vrste artritisa i spondiloza....

http://www.himalayahealthcare.com/produ ... _forte.htm

verujem da se moze naci u srbiji s obzirom na preporuku, uvoznik postoji mada uvozi samo mali deo njihovog izuzetnog kataloga. verujem da su mnogo vece sanse da ovo nadjes u nemackoj. naravno, u indiji bi bilo nekoliko puta jeftinije nego bilo gde u evropi....

EDIT: evo ga na promociji, buy 1 get 1 free, 20E kutija

http://www.himalayadirect.com/shopexd.asp?id=35

Link to comment
Share on other sites

zasto je himalaya rumalaya idiotsko ime? himalaya je vrhunski indijski prozvodjac preparata na bazi biljne medicine - najvecim delom tipicne za indijsku tradicionalu medicinu koja je jedna od najuspesnijih na svetu.

rumalaya je njihov preparat za razne vrste artritisa i spondiloza....

http://www.himalayahealthcare.com/produ ... _forte.htm

verujem da se moze naci u srbiji s obzirom na preporuku, uvoznik postoji mada uvozi samo mali deo njihovog izuzetnog kataloga. verujem da su mnogo vece sanse da ovo nadjes u nemackoj. naravno, u indiji bi bilo nekoliko puta jeftinije nego bilo gde u evropi....

EDIT: evo ga na promociji, buy 1 get 1 free, 20E kutija

http://www.himalayadirect.com/shopexd.asp?id=35

Link to comment
Share on other sites

Himalaya rumalaya je, koliko sam spoznao, uspešna... Probao sam, i, mislim da mi je pomogla.

No, najviÅ¡e mi pomaže plivanje u morskoj vodi... Verovatno bi pomoglo i plivanje u slatkoj vodi, no, ja (samo) govorim o onome Å¡to je, meni, pomoglo oko, skoÄnih, zglobova...

Moja supruga koristi jedan drugi preparat iz te "farmaceutske kuće" i još je više zadovoljna od mene...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da napisem, a da ne zazvuci bezveze ili kao neki SF.

Ako je neko mogao da se nazove skeptikom oko alternativne medicine, ne daj boze bioenergeticara i "kostolomaca" onda sam to bio ja.

Medjutim, kad te pritisne muka, onda se hvatas za slamcicu... Bukvalno...

Da krenem od pocetka...

Bivsa devojka ima reumatoloske sklonosti i djavo joj nije dao mira dok nije isprovocirala veliki problem. Znala je da to nije za nju, ali je morala da se igra planinara i to na debelom minusu. Bolovi u natecenim kolenima su joj u jednom trenutku bili toliko intenzivni da je jedva hodala (naravno, to nije bilo prvi put, ali je prvi put bilo toliko ozbiljno). Doktori u BGu su hteli da je podvrgnu hirurskom zahvatu, medjutim uspeli smo da je ubedimo da ne ide odmah "pod noz" pre nego sto proba jos nesto. Jedan dedica od 70-ak godina iz Smedereva joj je kolena bukvalno vratio u zivot. Kako - pojma nemam. Mogu samo da kazem da sam bio prisutan "pre i posle" i da se desilo nesto neverovatno. Jos par puta je bila kod njega i koliko znam nije kasnije imala problema.

Ostao bih ja skeptik i pored toga da i mene nije zadesilo nesto slicno...

Pre 6-7 godina sam i sam dosao do problema sa ledjima koji se prvo sam resio posle odredjenog vremena (2-3 nedelje mucenja), ali posle par ponavljanja je doveo do toga da 2 nedelje bukvalno oka nisam sklopio i na kraju sam se pokupio u 5 ujutru, seo u auto i pravac Smederevo. Kao sto rekoh, da mi je neko ranije prcao da cu to da uradim smejao bih mu se u lice. Jbg, ljudska glupost je beskonacna. Jel treba da pominjem da mi je odmah otklonio bar 80% bola, a da je za 2 dana totalno proslo i do danas se nije ponovilo - pre toga se ponavljalo par godina na nekih 6 meseci, sve intenzivnije i intenzivnije, a inace je posledica sportske povrede kicme koju sam zaradio dok sam aktivno igrao odbojku.

Da ne pominjem da mi matorac ima Bekhterevu bolest sa kojom zivi poslednjih 25 godina zivota, i koja je apsolutno neizleciva, ali mu Misa pomaze da kako-tako zivi sa tom zaista opakom bolescu. Odmah mu je i rekao da moze samo da blago ublazi posledice i da je kasno da mu znacajnije pomogne, ali i ovako mu dosta pomaze time sto mu bar malo smanjuje bol. Naravno, do Mise je dosao matori, posto je godinama trazio bilo kakvo resenje svog problema i bukvalno nema sta nije probao. Stvarno mu se divim kako se stoicki nosi sa takvim problemom, i kako nije posle toliko godina klonuo duhom.

Covek se zove Misa Sekulic, i neki nasi vrlo poznati sportisti idu kod njega kad zarade povrede. Na zidu mu visi slika sa kosarkaskom reprezentacijom Juge, odbojkaskim i kosarkaskim klubom Smedereva...

Ne zelim nikoga da ubedjujem u bilo sta (ima ljudi koji jednostavno ne zele da cuju - rekoh, i ja sam bio jedan od njih :wave2 ), ali zelim da pomognem ako mogu.

Veruj mi, postoji velika verovatnoca da covek moze da ti pomogne, a bukvalno nemas sta da izgubis.

Najiskrenije ti zelim da sto pre resis svoj problem!

Link to comment
Share on other sites

Bio je jedan takav sluÄaj u mojoj familiji (stvarno teÅ¡ka artroza), koji je posle mnogih godina muÄenja i tretiranja svim mogućim medikamentima, dobio svoj srećan ishod tek posle operacije. Neću ti naravno ja niÅ¡ta sugerisati, jer nisam struÄan za to a ni ti nemaÅ¡ joÅ¡ uvek taÄno utvrÄ‘enu dijagnozu, ali Äisto bih naglas razmislio - nekad su ona reÅ¡enja koja zvuÄe najstraÅ¡nije, zapravo najbolja i najlakÅ¡a...

Link to comment
Share on other sites

E ljudi moji, samo bi se operisali... Nema nista gore nego ziveti u neznanju, a misliti da nesto znas... Kome je jos ova zapadna medicina stvarno pomogla? Ja ne poznajem ni jednu jedinu osobu, koja se izlecila od srednje ili teze bolesti uz pomoc ovih ''priznatih lekara''... Svi te zalecuju do tacke dok ili umres ili usled gomile sintetickih lekova koje si popio dobijes drugu jos tezu bolest od koje opet umres... I u bioenergetskoj medicini ima sarlatana, ali ako bi gledali procentualno dosli bi do toga da ih je daleko vise u zapadnoj. Pri tome ja uopste ne krivim ove priznate, oni samo ne znaju jer su nauceni da ne znaju. Ceo sistem njihovog skolovanja je izfinansiran farmaceutskom industrijom, a tu ne bih sad zalazio... Covek je neodvojivi deo prirode i kao takav deo jednog mnogo veceg sistema... Odvojili smo se od prirode i zbog toga zivot dozivljavamo kao skup malih pobeda i velikih poraza... Lekari lece, a priroda isceljuje

Link to comment
Share on other sites

E ljudi moji, samo bi se operisali... Nema nista gore nego ziveti u neznanju, a misliti da nesto znas... Kome je jos ova zapadna medicina stvarno pomogla? Ja ne poznajem ni jednu jedinu osobu, koja se izlecila od srednje ili teze bolesti uz pomoc ovih ''priznatih lekara''... Svi te zalecuju do tacke dok ili umres ili usled gomile sintetickih lekova koje si popio dobijes drugu jos tezu bolest od koje opet umres... I u bioenergetskoj medicini ima sarlatana, ali ako bi gledali procentualno dosli bi do toga da ih je daleko vise u zapadnoj. Pri tome ja uopste ne krivim ove priznate, oni samo ne znaju jer su nauceni da ne znaju. Ceo sistem njihovog skolovanja je izfinansiran farmaceutskom industrijom, a tu ne bih sad zalazio... Covek je neodvojivi deo prirode i kao takav deo jednog mnogo veceg sistema... Odvojili smo se od prirode i zbog toga zivot dozivljavamo kao skup malih pobeda i velikih poraza... Lekari lece, a priroda isceljuje
Link to comment
Share on other sites

Pre 15tak godina imao sam ozbiljnu povredu meniskusa, u kratkom periodu nakon povrede nekoliko puta mi se dogodilo da mi se noga bukvalno zaglavi u jednom položaju i jedina mogućnost da je ispravim bila je da izlomim koleno Äekićem. Posle par "probnih" zaglavljivanja koja su se uglavnom reÅ¡avala preko noći doÅ¡la je i prava premijera - noga mi se "zaglavila" u potpuno savijenom položaju i tako sam proveo praktiÄno 2-3 nedelje, u krevetu, dok su moji u ono najgore vreme pokuÅ¡avali da angažuju neke veze i vezice kako bi doÅ¡ao do iole ozbiljnog lekara. Obigrao sam ih nekoliko, "vrhunskih struÄnjaka" i mantra je bila identiÄna - pod obavezno na operaciju, Å¡to pre. PoÅ¡to se cela priÄa odvija neposredno pred planiran odlazak na more ja sam se zainatio i odluÄio da poÅ¡to-poto odem pa makar i tako bangav. Prvi dan - ležanje u plićaku. Drugi dan - ležanje u plićaku. Treći dan - brÄkanje u plićaku. Posle 5 dana sam normalno plivao, posle nedelju dana i hodao. U Beograd sam se vratio potpuno zdrav i u sledećih 15 godina nisam ni jedan jedini put doživeo neku neprijatnost vezanu za koleno.

Link to comment
Share on other sites

Pa kod tog brata sam bio pre 5-6 godina! Po preporuci i preko veze. Odmah hteo da me salje na opreaciju!

Medjutim, odlucio sam se za neke promene u nacinu zivota (npr. plivanje, bicikl, bez fudbala, kosarke i slicnih sportova) i uz ovaj NODOL sasvim je OK. Nemam bolove uopste, da kucnem u drvo.

Ne zuriti sa operacijom svakako, od takvih problema se ne umire. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovako,

da se jos jednom od srca svim zahvalim na ucesu u diskusiji kao i na PMs. Stvari stoje ovako:

1. Sutra popodne idem kod mog dosadasnjeg iscelitelja, bar da mu kazem da do sada nema poboljsanja. Mozda se predomisli pa mi cak i da uput da snimim kolena mada cisto sumnjam. Sta, ne mozete da verujete da je tako? Aj se kladimo!

2. Dobio sam (na vezu, hvala Ivcho) termin 14.04. kod jednog interniste (nas covek) u Frankfurtu, koji ce me dalje proslediti do njegovog kolege ortopeda. O rezulatima/dijagnozi cu pisati cim mi budu dostupni. U slucaju da od svega ne bude nista alternatuvno imam 2 adrese u Stuttgartu. Ako i to padne u vodu onda Beograde,... Beograde,...

3. Od svega predlozenog samo se Himalaya Rumalaya sustinski razlikuje od onoga sto vec uzimam te cu taj preparat najbrze moguce uljuciti u terapiju. Da steti nece a ako bude koristi onda moram sa nekim clanovima foruma bar na :wave2 Ma zapravo svakako mozemo na :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...