All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Pratim, pratim i u poređenju sa OM10 koja je nova novcijata sa možda 6h salušanja do sada (mislim na vrh, glavu sam slušao sa OM40) i dalje OM40 VDH ima mnogo manje distorzija, bolje reći nema ih tamo gde ih nov OM10 pomalo prikazuje. Uglavnom je to na predzadnjoj pesmi na strani. I sa OM10 ih je vrlo teško čuti, ali sa OM40 ih uopšte nema, tako da mislim da sam u safe zoni još uvek. Što se visine i separacije tonova tiče tu je OM40 fenomenalna još uvek, ali ono što je utvrđeno je da joj je vešanje malo skliznulo sa 35 kada je bila nova na 45 u ovom momentu, što je odvuklo rez.freq. nešto niše ispod 7Hz. I to znajući opet izvanredno trackuje celu stranu od početka do kraja. Evo prilike i da se osvrnem na moj Idealni Custom protraktor koji je u mnogome doprineo da se ceo setup tako dobro ponaša. Nije loše dodati da moja ručka ima Liliputansku dužinu od 200mm što uz 14mm overhanginga tek dobacuje do nečije početne karakteristike ručke ... U svakom slučaju primio sam k znanju tvoje upozorenje još onda kada smo je pregledali i unapredio protraktor do njegovog geometrijskog maksimuma u cilju što boljeg trackinga. Kupio 3 identična headshella, obzirom da šetam OM40 vrh od jedne do druge glave i obezbedio još dve glave/igle za preslušavanje novih polovnih ploča pre nego ih operam. Takođe slušam aktivno super OM10 vrh i mnogo ređe pustim OM10 baš radi kontrole druga dva ... Mislim da nisam mogao da budem više oprezan od ovoga, a možda sam i mogao. Svakako hvala na brizi, pravi si drug!
  3. Tozina kuhinja

Tozo ... može li link za sapa crevca , kakvo izabrati ?
  4. CH Precision - poseta fabrici

Чему онда аудио форум? Ако повлађујемо један другоме у изношењу онога што ми сматрамо да је истина да не би повредили емоције других , онда све губи смисао. Али, наравно све у складу са темом , без личних увреда и дисквалификација као што ти сада чиниш.
  5. Shibata ili Fine Line? Slušao Ortofon 2M bronze i black. Za mene nema dileme, Shibata (black) je kvalitetnija i to se čuje, bez merenja. Uostalom i black i fl dele istu glavu. Pa nebi black bila 50% skuplja. Prosto rečeno, koliko para toliko muzike.
  6. Test strujnih konektora - iskustva

@Vladat1 U M-kabl-u Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
  7. Test strujnih konektora - iskustva

Gde kupujete kod nas malo bolje IEC konektore ?
  8. CH Precision - poseta fabrici

Велико искуство омогућава апроксимативну процену чак и са штурим подацима. који су некада између редова, Са другим делом поста се у потпуности слажем . Моје намере су да мало демистификујем те скупе направе које код многих изазивају ,непотребно , неку врсту комплекса инфериорности.
  9. Today
  10. Domaca Radinost

Shure M 95 ED instaliran privermeno da cujem kako zvuci. Koristio RTB i Hi Fi News test ploce, jedini nacin sa ruckom u ovom stanju a da radi lepo. Na prvu loptu rekao bih ipak bolja glava od M75, bez obzira na konusni vrh. Cini mi se da ima cistiji zvuk. Nastavak sledi kad oslusam par ploca.
  11. CH Precision - poseta fabrici

iz tehničkih karakteristika se ne može naslutiti topologija niti kvalitet, a fotografije pouzdano govore tek toliko da u sebi nema lampi (ako ih nisu negde sakrili), ali ako ipak naslućuješ konstrukciju, tada si verovatno vidovit naravno da ne postoji topologija koja vredi 35K€, ali veoma je realno da postoji brendirani uređaj koji košta 35K€, i da ga za te novce ljudi zaista i kupuju, ne hajući ama baš ni malo za tvoj ili moj stav o tome i sistem vrednosti.. i ne vidim potrebu da se uzbuđuješ oko cene nekakve egzotične sprave, koja se pravi u malim tiražima, za mali segment tržišta - cene osnovnih životnih potreba kod nas su značajno veće nego na zapadu, a pri tom su ti skupi proizvodi lošijeg kvaliteta u odnosu na njihove pandane sa zapada.. a to je mnogo veći problem..
  12. Za Nude Eliptical, koji je Father snimio usb mikrom, mogu da kazem da sigurno nije bio idealno podesen zbog problema sa ruckom koji su maskirani koriscenjem glave i shella velike mase. Tokom upotrebe odokativno i zvucno kantilever se naoko ponasao normalno a zvucno je sve manje vise bilo ok, koliko god da vredi ova moja tvrdnja. Vrh se sa jedne strane ofucao posle 420h, sa druge izgleda skroz ok a sad najbitnije slusno tokom vremena uvo se privikavalo polako na umanjen kvalitet reprodukcije. Kako zvuci ofucana elipsa saznao sam tek posle pauze, iako razlika drasticna, tokom koriscenja od skoro godinu dana ne bih je primetio slusanjem. Kako zvuci ova glava nova relativno brzo sam se ponovo uverio na sajmu i kod kolege. Koliko Vam vredi ovaj komentar s obzirom na stanje rucke zakljucite sami. Sto se tice upotrebe konusa i elipsi tokom prethodnih godina, na drugim gramofonima, sa razno raznim plocama, novim i starim, i sa podesavanjem koje sigurno nije bilo idealno, radni vek konusa je bio po slobodnoj proceni oko 200h a elipse oko 400-500h. Skoro sam na Tosinom Bunaru kupovao konuse za Shure i pitao gosn. Dedicu koji prodaje igle "koji je radni vek konusa ?". Prvi odgovor je bio "Niko to ne zna". Dalje je rekao da radni vek pri manjoj gaznoj sili ( za Shure glave koje rade sa manjom gaznom silom ) i sa novim plocama i sa jako dobrim / idealnim podesavanjem moze biti 400h a promenom bilo kojeg od pomenutih faktora znacajno se smanjuje.
  13. Kvalitet pojedinih vinil izdanja

Izbijanje centralnog dela ima smisla, a ako su reciklirani PVC / Vinyl mesali sa Virgin / Novim Vinylom opet nisu dobijali CIST NOVI VINYL, meni lici da su pokusali da ustede i iskoriste reciklirani materijal a da pri tom umanje efekte reciklaze ubacivanjem novog virgin vinyla. Zexx Hvala Ti na informacijama, ja zaista nisam strucnjak, ono gore je samo pretpostavka. Sustinski treba nam neko ko je radio u samom procesu i znao tacno sta rade i kakav rezultat hoce da dobiju. Kad nadjemo takvog coveka moramo da ga "uhapsimo" i odvodemo na ispitivanje za nam sve kaze i "prizna" sta su radili Pozdrav od Krce
  14. Spendor bc1 vc B&W dm2 mk1

prvi post pa odma u sridu ...
  15. Kvalitet pojedinih vinil izdanja

Etikete nisu skidane, nego je centralni deo sa etiketom izbijan pomoću punch prese, a ostatak samleven i pretopljen. Ne znam šta se radilo kod nas, ali obično se reciklirani PVC mešao sa tim "virgin" PVC granulatom.
  16. CH Precision - poseta fabrici

@Solderer Nedostatak tehnickih znanja je daleko manji hendikep od nedostatka socijalne inteligencije. Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
  17. Creek Evo 2 pitanje

Sad je sve jasno. I zašto dopinguješ Creek-a i zašto ga kljukaš steroidima tj. Burson-ima ... Spremaš Evo 2 za meč sa Spendor-ima. Provaljen si. Šalu na stranu, sigurno si poredio čim ih menjaš, koliko "beže" A2 u odnosu na glorious Epos M16i? I jesu li bolji uopšte? Pitam onako, možda menjaš zbog boje, otkud znam...
  18. Zaboravih da boldujem i zacrvenim ovaj deo: I found this so hard to believe I asked me retipper to probe the JICO people to know what made them rate styli vs distortion this way. I knew I needed to analyze/rate stylus shapes vs wear patterns vs distortion on either channel for each stylus shape. The weird reality is that if there is "more" diamond, this helps this ratio (see above). But since an MR/VdH/ML/etc. stylus wears in a way that causes the entire stylus to keep tracking highs properly as it is being "ground down", the quality of the sound does not change until the diamond is near catastrophic damage to vinyl. @Father Iz razloga pomenutih u gornjem pasusu, na tvom mestu bih pomno pratio šta se dešava sa tvojom OM40 koju smo onomad (ima već koliko?) gledali na mikroskopu.
  19. Yesterday
  20. Kaset Dekovi

Radio par puta kad sam morao, nije tesko, ovo kazem kao neko ko nije tehnicar za super fine radove prsticima. Sem ovoga radio sam i edit kad pukne traka pa mora da se ponovo spoji da opet radi, moze i to da se uradi a da se ne provali da je uopste pucala, sa malo srece. Za CD oguljen se potpuno slazem, njih mozes baciti u djubre. Moje trake su bile dobro skladistene ali izgleda da je problem sa nekim kasetama nastao prevashodno zato sto jedno 7 godina nisu uopste premotavane, u tom periodu nisam imao nijedan ispravan vrpcas.
  21. Smesne slike

......
  22. Kaset Dekovi

Baza sa kazetama je da ili zvuce bolje ili gore (ovisno na cemu i cime su snimane naravno ,i kako su cuvane) A CDi iz prvih perioda, iznenadilo me koliko ih ima neupotrebljivih sa oguljenim zavrsnim slojem Misljenja sam da bi se i oni losi kazetni originali vecinom spasili prebacivanjem u bolje kuciste, kad bi se to bas htjelo. A CD oguljene povrsine jednako je upotrebljiv kao i poderani hard disk.
  23. CH Precision - poseta fabrici

Ako covek zaradjuje milione ili desetine miliona dolara godisnje, neto, sta njega briga da li aparat kosta 10K Eura ili 65K Eura ? Ako mu se svidja kupice ga. Posto takvih ljudi ima dovoljno na planeti, oni moraju imati percepciju ekstremnog luksuza predmeta koji kupuju, inace cemu toliki novci na raspolaganju ? Dakle neka X firma ima neki Y kvalitet i najvaznije ima XYZ marketing za se milioneri otvore ili da se ubede oni koji rade kao njihovi profi konsultanti. Takvoj firmi se isplati da bude ljubazna sa svakim, i da coveka koji ostvari kontakt sa svojim drustvom pusti da obidju fabriku i slusaju muziku. Da li vredi ili ne, ja nisam kompetentan uopste, ali se zahvaljujem drustvu koje je bilo i slikalo. Svet se promenio i zivimo u vreme "liberalnog kapitalizma" bez obzira da li se to nama svidja ili ne. Sve najbolje od Krce ucesnicima diskusije
  24. Emisija "Ne moze to bez kabla"

Veoma mi se svideo deo razgovora o kablovima i limitirajucem faktoru( konektora) u vernoj reprodukciji.Koliko sam shvatio,ne postoji kabl ,ma koliko kvalitetno napravljen,koji ce preneti signal od tacke A do tacke B bez gubitka-zbog konekcije(jedini izlaz je direktno spajanje,bez cinceva). Svidelo mi se i pojasnjenje kako kalaj utice negativno na zvuk. Gledam cene ajskupljih nkomponenata u Engleskoj 1979.g. JBL L300 (2.000f), LUX C1000/M6000 (2.700f), NAKAMICHI TT1000 (1.400f), TEAC A7300RX (1.500f), LUX PD444/arm/cartridge (1.200f). Nigde pozlacenih konektora,svi spojevi lemljeni. Cena komplet uredjaja je bila otprilike polovina cene novog Rolls Royce-a.Sada mogu mirno da spavam,rasterecen definitivno briga oko kablova.Ako su ljudi mogli da uzivaju u takvom sistemu,a sa takvim nedostacima,onda bi i ja voleo da vozim Rolls iz tog vremena,sa svim njegovim manama.
  25. KONCERTI [najave, desavanja ...]

Preksinoć bio odličan Laibach u SNP-u. Vrhunski zvuk, u celini odlična muzičko - vizuelna predstava. Laserima su sprečavali snimanje, ali sam, naravno, našao klipove. Dok sam tražio šta da okačim, naišao sam na zanimljiv filmić o njihovom gostovanju u Severnoj Koreji, kao prvom rok bendu iz spoljnog sveta u toj zemlji:
  26. Creek Evo 2 pitanje

Aj priznaj 'oces da napravis A2VE (Vlajo Edition)?
  27. Pompi moli za pomoc!

Ok, ljudi. Hvala vam.
  28. Pompi moli za pomoc!

Ako nekim slucajem DVD player ima mogucnost citanja DVD Audio diskova mozda bi mogao da procita dvd disc narezan sa vecom rezolucijom , pod uslovom da je snimljen u odgovarajucem formatu, ovo je teorijski posto se u praksi nisam ovim bavio. Sto se tice vinyl ripa, najbolje da proveris sam da li ti tako nesto lezi uopste, ima ljudi koji to zele a i nekih kojima se to ne svidja. Kad naletis na takav rip obicno su negde date informacije o tome koji je gramofon koriscen, itd. moze da se isprati ceo proces, rezultati su diskutabilni.
  1. Load more activity