Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,

 

ne znam da li se neko seca Luisove pesme Ne kuni me, ne ruzi me majko... Ako se seca, onda se sigurno seca i uvodne solaze, Äistog synth-a, dinamike melodije...

E, ne trazim to nego muziku koja je obicno pratila emisije koje se tiÄu divljine i prirode (a i nekih emisija koje govore o ljudskim sudbinama, uglavnom setnog i tuznog karaktera...). Takodje se radi o cistom sintetiÄkom zvuku koji dosta liÄi na prethodno pomenutu Luisovu numeru, dinamikom takodje podesca (spora melodija), bez ritam sekcije, samo leva ruka spuÅ¡tena na par izmenjenih akorda... Nakon zaokruzene celine pojavljuje se par tonova/efekata koji dosta podsecaju , bar mene licno, na paunove (imao sam ih u komsiluku, pas im mater, sto reÄe BalaÅ¡ević...) i njihovo kreÅ¡tanje...

Nisam ovo Äuo bar jedno 10 godina. Mogao bih da odsviram na sintu, da ga imam, jel...

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna kako se zove pesma, ne mogu da je naÄ‘em na youtube-u, poÄinje sa oko Å¡est udaraca bubnjeva, a onda malo klavir, a onda ide solaža saksofona (klavir je i dalje u pozadini)? Izgleda kao da muzika ,,opisuje" Las Vegas ili neki grad, a mislim i da je ta stvar bila u nekim emisijama i tv Å¡opovima, ako se ne varam pre mnogo godina kad je (ako se ne varam) ÄorÄ‘ević, ne znam mu ime, reklamirao Yoga Lunch (mislim da je to bilo na Palmi). Nije niÅ¡ta hitno. Unapred hvala!

Saznao sam o kojoj se pesmi radi: Sade - Siempre hay esperanza

Link to comment
Share on other sites

Zveroguster ti je postavio link za Android aplikaciju Shazam koja će te reÅ¡iti muka. Naime taj program prepoznaje muziku. Recimo ÄujeÅ¡ pesmu na radiju ili gde već, ne znaÅ¡ koja je, a hoćeÅ¡ da znaÅ¡, otvoriÅ¡ aplikaciju, pokreneÅ¡ prepoznavanje i sve ti kaze. Po meni joÅ¡ bolji program za to je Soundhound. Kad je strana muzika u pitanju u 99% sluÄajeva nema omaÅ¡ke.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

Link to comment
Share on other sites

Zveroguster ti je postavio link za Android aplikaciju Shazam koja će te reÅ¡iti muka. Naime taj program prepoznaje muziku. Recimo ÄujeÅ¡ pesmu na radiju ili gde već, ne znaÅ¡ koja je, a hoćeÅ¡ da znaÅ¡, otvoriÅ¡ aplikaciju, pokreneÅ¡ prepoznavanje i sve ti kaze. Po meni joÅ¡ bolji program za to je Soundhound. Kad je strana muzika u pitanju u 99% sluÄajeva nema omaÅ¡ke.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

Pogledaću to. Verujem da će mi biti od neke pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna kako se zovu pesme koje poÄinju na 2:45:45 i 2:53:10? Ima na youtube-u spisak većine pesama ali mislim da nigde nema kao se ova zove.

https://www.youtube.com/watch?v=yi0FANBu-7o

2:45:45 - There`s Still Hope - Everette Harp

 

2:53:10 - Home Is Not A House - Candy Dufler

 

Da si skinuo aplikaciju koju sam ti rekao da skineš, ovo si mogao i sam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...