Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima! Drago mi je da sam pronasao forum gde se sastaju ljudi koji poznaju i vole staru dobru muziku.

Evo i mog pitanja:

Da li se neko seca instrumentala sa spice emisije "Hemija", koja je isla 80-ih na RTB1? U pitanju je electro synth tema, slicna ranom Jean Michel Jarre-u. Imala je vrlo karakteristicnu bas deonicu, odsviranu na nekom od analognih sintisajzera (verovatno MiniMoog ).

A da ne bude da sam samo postavio pitanje, evo starog dobrog Vangelisovog "Spiral", koji je koriscen za spicu emisije "Antologija kuca" koju je vodio profesor Ranko Radovic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, seven said:

Neko je trazio temu iz cuvenog Ex Yu kviza  Kviskoteka..Pa evo je-Inace odlicna stvar-ovoga puta live verzija. 

 

Neverovatno kako je bubnjar u trenu adaptirao ritam na zez pijaniste u 4:41 pesme i lagano nastavili vrhunski dalje! :D

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Neverovatno kako je bubnjar u trenu adaptirao ritam na zez pijaniste u 4:41 pesme i lagano nastavili vrhunski dalje! :D

Nije se on adaptirao, nego primio na sinkopu k'o som na bućkalo, pa kad je ukapirao da je zeznuo stvar, brže bolje nazad u ritam...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2017 at 18:42, Hammond said:

Da li se neko seca instrumentala sa spice emisije "Hemija", koja je isla 80-ih na RTB1? U pitanju je electro synth tema, slicna ranom Jean Michel Jarre-u. Imala je vrlo karakteristicnu bas deonicu, odsviranu na nekom od analognih sintisajzera (verovatno MiniMoog ).

Laza Ristovski - Domina?

Link to comment
Share on other sites

уфффф.... а тек колико албума се има преслушати "Tangerine Dream" или Клаус Шулцеа (да не набрајам остале) из седамдесетих.... Мада, тадашња телевизија је више користила нумере Вангелиса...

Link to comment
Share on other sites

On 21.12.2017. at 21:08, Nikolaalokin said:

Poštovani zanima me da li neko zna numeru u pozadini (to bi trebalo da je ta koju sam tražio) hvala

Агапе... Јеротић... У позадини, чух да постоји музика.... али ја не могадох да расазнам ни приближно мелодију

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2017 at 18:42, Hammond said:

Pozdrav svima! Drago mi je da sam pronasao forum gde se sastaju ljudi koji poznaju i vole staru dobru muziku.

Evo i mog pitanja:

Da li se neko seca instrumentala sa spice emisije "Hemija", koja je isla 80-ih na RTB1? U pitanju je electro synth tema, slicna ranom Jean Michel Jarre-u. Imala je vrlo karakteristicnu bas deonicu, odsviranu na nekom od analognih sintisajzera (verovatno MiniMoog ).

Evo sa malo zakašnjenja tek sad sam video tekst. U pitanju je singl iz 1981 kojeg nema na albumu, grupa Human League - Hard Times. Evo vinila kojeg sam dosta puta držao u ruci. Ovo je verzija sa pevanjem, u špici je išla samo instrumental verzija ove pesme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako se zove muzička numera koja je, tokom devedesetih, bila odjavna špica naših utakmica? Deo pesme čuje se na kraju utakmice Vojvodina-Crvena Zvezda koja se može naći na youtube-u pod nazivom ,,1993/94 Vojvodina-Crvena Zvezda 3-4 (1/16 finala kupa jugoslavije)". Numera počinje na 1:42:42. Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...