Jump to content


WHAT HI-FI?


borota

Recommended Posts

Iz pouzdanih izvora sam cuo da od 19-og ovog meseca pocinje da izlazi nulto izdanje pomenutog casopisa na srpskom jeziku. Koristim priliku da obavestim sve zainteresovane audiofile a i one druge koji to nisu da ih obavastim ako nisu znali.Ako nisam u pravu demantujte me.

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam aktivno uključen u srpski publishing mogu da potvrdim da je jedna domaća firma potpisala ugovor sa vlasnikom licence, Haymarket Media Group, u čijem vlasništvu su još i Gramophone, What Car i Stuff.

Izlazak prvog a možda i drugog broja se očekuje pre kraja godine ali imajte strpljenja jer je priprema novog časopisa ozbiljan i složen posao koji treba valjano uraditi jer časopisi ne trpe logiku da se "prvi mačići u vodu bacaju".

Što se tiče cene, licenca sa jedne strane nije jeftina imajući u vidu potencijal ovog naslova u Srbiji a sa druge tržište oglašivača je skučeno tako da po mojoj slobodnoj proceni minimalna cena mora da bude iznad 3,00-3,50 evra.

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam kupio u Hrvatskoj domaće izdanje "hifi-choice" po ceni 30kuna iliti oko 4.5e,originalni je u Srbiji 10e.Mišljenja sam da za "what hifi"cena nije toliki problem, koliki je problem šta se u njemu piše;nekako mi je uvek bio neozbiljan za razliku od "hifi-choice".

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da otvaram polemiku oko kvaliteta ili licnog ukusa o ovakvim specijalizovanim casopisima.Pozdravio bih u svakom slucaju napore za jos jedno novo izdanje.Trebalo bi da donese mogucnost,da pre svega,dobijemo uvid u novosti i trendove velikih svetskih kompanija u ovoj oblasti ucestalije.Videcemo da li ce nas potceniti kao citalacki i Hi-Fi auditorijum.Nesto sam sklon da mislim, kako se imperijalna svest o "malim narodima " ,kao stav, i inace provlace kroz sve oblasti u Engleza ?! ... Engleski humor uvek ali Nemacka ozbiljnost obavezno,dakle, "Stereo". :order

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iz pouzdanih izvora sam cuo da od 19-og ovog meseca pocinje da izlazi nulto izdanje pomenutog casopisa na srpskom jeziku. Koristim priliku da obavestim sve zainteresovane audiofile a i one druge koji to nisu da ih obavastim ako nisu znali.Ako nisam u pravu demantujte me.
Link to comment
Share on other sites

Da li neko jos uvek cita casopis Mikro? Priblizno 3% domacih tekstova a ostalo prevedeno. Vidi se da to nema veze sa stvarnoscu kojom smo okruzeni, bez obzira na to sto se opisuje ista oprema. Kupio sam ga dva puta, video da se ne uklapa i vise ne pomisljam da ga kupujem (ostajem veran SK). Ako slicna situacija bude sa What HI-FI, verovatno cu kupiti samo prvi broj.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko jos uvek cita casopis Mikro? Priblizno 3% domacih tekstova a ostalo prevedeno. Vidi se da to nema veze sa stvarnoscu kojom smo okruzeni, bez obzira na to sto se opisuje ista oprema. Kupio sam ga dva puta, video da se ne uklapa i vise ne pomisljam da ga kupujem (ostajem veran SK). Ako slicna situacija bude sa What HI-FI, verovatno cu kupiti samo prvi broj.
Link to comment
Share on other sites

Znam ja ko pokrece casopis, ali nikom necu da kazem!!! :lol: Inace normalno je da svi uvozni casopisi moraju da budu 70:30 u korist domicilnog izdavaca.Sto se ovog magazina tice licno se jako radujem . Jedva cekam da ga kupim.Ako covek ima novca da se bavi ovim hobijem onda valjda moze i da izdvoji 3-5 evra da vidi sta ima novo.Jako je slicna situacija i sa auto magazinima.Uzgred Sonic kad prodajes onu cuvenu Mecku.Nemac je nemac :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...