Jump to content


Poja�alo Denon PMA-860


sasar

Recommended Posts

Imao sam prilike da cujem Denon PMA0880R. Verujem da je vrlo slican tvome...

Torusni trafo, ali nekako plitak, 12.000mF kond, masivni hladnjaci, malcice lagan ( oko 8kg )...ali, meni se nije nikako svidelo...

niti basa, nit visokih. Sve nesto kao da trazim neko dume pa da stisnem da prosvira :heat

Jako sam se razocarao, iako sam polagao nade da je Denon ipak bolji za klasu od vecine vanprosecnih Sony-a, Pioneera, Technicsa...

To je ipak sve stvar ukusa, meni i najmanja Yamaha, npr 396 zvuci bolje od doticnog Denona.

a mozda je to samo moje uho...

Bez brige, kupio si sasvim solidno pojacalo, samo ja ti pricam svoje iskustvo :heat

Link to comment
Share on other sites

@golfaja Posle par dana sluÅ¡anja mislim da pojaÄalo ima preslab bas dok su visoki prejaki za moje kriterijume ali ako nabavim nove zvuÄnike možda se zv. slika popravi.

@duka Ja sam zato i postavio pitanje da Äujem miÅ¡ljenje i drugih.

Još da dodam da je zvuk iz Denona tri puta bolji(jasniji) nego iz Korting A-100.

Link to comment
Share on other sites

Dobar tjuner do 70e.....tesko,mislim da u tjuner ne treba mnogo ulagati jer nam je u radio difuziji haos a stanice pustaju veoma nekvalitetan zvuk tako da i dobri tjuneri ne mogu tu nista da pomognu. Najbolji su analogni ali to je ok samo ako slusas jednu dve stanice. Bilo koj tjuner da kupis za te pare neces primetiti razliku,gledaj da ima podrsku za daljinac,uglavnom je imaju noviji Denonovi i Yamahini tjuneri (mislim na one sa RDS-om).

A sto se te zamene za PM55 tice mislim da ti je bolja varijanta jer ima daljinac a za zvuk nisam siguran da ces primetiti razliku. Mislim da i lepse izgleda. AKo ti zatreba imam i semu za pm55.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...