Jump to content


Grupna nabavka delova iz inostranstva


pera451

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply
Sto se tice uparivanja 200 komada od jedne vrste je vec dovoljno da se izabere oko 90% parova ili kada se radi o N-P uparivanju moze da se napravi oko 60% parova N-P dok ostali fetovi ostaju da se upare za varijante gde treba N-N ili P-P. Uvek ostaje odredjeni broj neuparenih ali to reda 5-10 % na ovu kolicinu.
Link to comment
Share on other sites

Potvrdjujem i kolicinu i volju da uzmem ucesce u realizaciji GB-a kao sto sam vec pisao. Pretpostavljam da je doslo do zabune oko delova za F5 zato sto smo tu pricu poceli u drugoj temi pa smo presli ovde ali je to Weiss sad lepo razjasnio, svaka cast na trudu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Upravo gledam, DigiKey nema vise 2SA1837! #%$!@$# !!! 2SC4793 imaju nekoliko hiljada komada, a ovih nema! Go figure!!!

:thumbsup2:banana:banana

Neka onda bude isto to, recimo od B&D Enterprises (ili neko drugi ako je jeftiniji a da ne valja laznjake), samo po 15 kom.

1. 2SA1837...15 kom.

2. 2sc4793...15 kom.

I da dodam, ukoliko nisam jedini za DigiKey:

3. BC2054-ND...12 kom. (0,1µF ±2% 63V MKP RM5 Vishay/BC Components)

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

@Impuls

Sa Nedisom imam jako losa iskustva, po pitanju laznjaka. Uvaljuju samo tako. Od njih - nikad vise. Farnell, DigiKey i sl. (vidim i B&D Ent. je OK - niko se nije zalio na proslu isporuku). I dalje vazi- koliko para, toliko muzike.

Link to comment
Share on other sites

Kod Nedisa imas iza oznake dela i proizvodjaca. Ako pise MBR ne uzimas. Iza ovih pise Toshiba. Ja nisam jos nijedan laznjak imao rukovodeci se ovom logikom. Cak sam i Sankene uzimao i original su. A ovi koje si ti trazio su Toshibini. Kao i 2SK170 koje sam do sad uzimao.

Link to comment
Share on other sites

@Impuls

Vidi - sve to znam, sve sam ispostovao, Nedis je zahebao. Ako si do sada dobio sve originale - sta da ti kazem, igraj loto, bingo i sl. igre na srecu. Imam komplementarce gde je NPN original, PNP laznjak - i obratno. T092, TO3P, raznih... Kucista razlicitih dimenzija, nepostojece grupe pojacanja, plastika kao za pistolje na vodu... Njesra!

Onda lepo porucim od Farnella. Dobijem komplementarce sa istim grupama pojacanja, originali - melem za oci. Sve do jednog. Svaki tip u svojoj antistatic kesici.

Ne radim komercijalno, radim za svoju dusu i nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari. Ko ne plati na mostu, platice na cupriji.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

OK,to bi bilo to.

Do sada je poruceno 14 kompleta tranzistora za F5; prethodno navedenih 12, plus jos Leonardo i Vampire ... s tim da Beowolf jos nije potvrdio porudzbinu 4 kompleta ... u svakom slucaju, imace priliku za "popravni" kad budemo dobili ponude od scope-a 8)

Osim toga na spisak za GB ide i ono sto su porucili Quattor , radule i ... moja malenkost :screwy

Nadam se scope uskoro biti umogucnosti da nam posalje ponude,pa da se odlucimo i sastavimo konacnu listu.

Sto se tice nabavke iz Schuro-a (Zocky,shavija i BokiTokiVoki), do danas mi nisu odgovorili na e-mail 8) , tako da sam im danas poslao jos jedan ...pa, videcemo sta ce biti.

Nadam se samo da je prosli bio "zatrpan", posto sam ga poslao za vreme vikenda, i da ce ovaj put biti poslovniji .

Ako je nekom promaklo, mislim da nije zgoreg ponoviti ... mozda pomogne u (konacnoj) odluci:

Za svaki posebni izvor dodajte oko $7 za postarinu ovde + komponente. Tako da kalkulisete cenu.

Za Srbiju cemo sabrati na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nisam zkasnio!!!

:screwy

2sj74BL x12

Poshto nisam jedini za B&D voleo bih:

2sa1516 x14

2sc3478 x16

2sa1376 x16

2sa970BLx10

2sd669A x5

2sc3902 x8

To je to shto bi ja hteo,ako moze&nije kasno.

Hvala svima,a posebno glavnim&odgovornim za ovo.

:screwy

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je najveca :screwy oko 2SJ74BL/2SK170BL. Znam da ce drustvo biti najzadovoljnije ako cene budu kao kod Ruacha. ALI uvek to ali :screwy

Za 2SJ74BL/2SK170BL sam "procesljao" celu A.....ku. Trenutno najpovoljniju ponudu ima CPCARES:

2SK170BL………=$0.68 / Preko 100 kom.

2SJ74BL………...=$1.16 / Preko 100-kom.

-BDENT ima na webu za 2SK170BL(TPE,F) dobru cenu ali je trenutno min. narudzba 3000kom. i ocekuju isporuku oko 20 Avgusta.Jos mi nisu odgovorili koju cenu nude za 240kom.

-Poslao sam RUACHU sa DIYforuma email da vidimo njegovu trenutnu ponudu. Cenu koju on ima na forumu koju ste mi poslali ovde niko ne nudi. Vecina uglavnom nudi $1.5 po komadu.

-"thlaudio.com" nudi samo kupovinu u paru 2SJ74BL/2SK170BL po $3.28 (100NT$)+troskovi wire transfera i postarina.

U kontaktu sam sa nekoliko firmi iz Kine koje nude cene slicne Ruachu ali je nacin placanja veoma nepovoljan (troskovi transfera novca $40+postarina oko $45). Sa njima sam jos u kontaktu i pokusavam da dogovorim placanje karticom ili paypal-om (sto oni nemaju u ponudi, oni nude Escrov, sto je po meni nepovoljno zbog troskova) a i da dogovorim neku razumnu cenu za postarinu.

Rezulat cu znati za dan-dva. (razlika u vremenu i nocni rad 8) i naravno njihova dobra volja i mogucnosti).

Tako da je trenutno ponuda iz "cpcares" najbolje sto vam mogu ponuditi za 2SJ74BL/2SK170BL.

Za sve ostale komponente cenu znate sa web stranica. Kompletnu listu sa cenama cu javiti za dan-dva dok resim ovo oko 2SJ74BL/2SK170BL jer je to trenutno najaktuenije. Radule i svi koji su izrazili zelju da ako cene budu kao kod Ruaca uzimaju 100kom trebalo bi da se odluce za kolicinu prema ovim cenama iz "cpcares". U ovom delu sveta to je najpovoljnije sto sam uspeo da nadjem.

Kad se Ruach javi nije problem da to korigujemo.

Pozdrav 8)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je najveca 8) oko 2SJ74BL/2SK170BL. Znam da ce drustvo biti najzadovoljnije ako cene budu kao kod Ruacha. ALI uvek to ali 8)

Za 2SJ74BL/2SK170BL sam "procesljao" celu A.....ku. Trenutno najpovoljniju ponudu ima CPCARES:

2SK170BL………=$0.68 / Preko 100 kom.

2SJ74BL………...=$1.16 / Preko 100-kom.

-BDENT ima na webu za 2SK170BL(TPE,F) dobru cenu ali je trenutno min. narudzba 3000kom. i ocekuju isporuku oko 20 Avgusta.Jos mi nisu odgovorili koju cenu nude za 240kom.

-Poslao sam RUACHU sa DIYforuma email da vidimo njegovu trenutnu ponudu. Cenu koju on ima na forumu koju ste mi poslali ovde niko ne nudi. Vecina uglavnom nudi $1.5 po komadu.

-"thlaudio.com" nudi samo kupovinu u paru 2SJ74BL/2SK170BL po $3.28 (100NT$)+troskovi wire transfera i postarina.

U kontaktu sam sa nekoliko firmi iz Kine koje nude cene slicne Ruachu ali je nacin placanja veoma nepovoljan (troskovi transfera novca $40+postarina oko $45). Sa njima sam jos u kontaktu i pokusavam da dogovorim placanje karticom ili paypal-om (sto oni nemaju u ponudi, oni nude Escrov, sto je po meni nepovoljno zbog troskova) a i da dogovorim neku razumnu cenu za postarinu.

Rezulat cu znati za dan-dva. (razlika u vremenu i nocni rad :D i naravno njihova dobra volja i mogucnosti).

Tako da je trenutno ponuda iz "cpcares" najbolje sto vam mogu ponuditi za 2SJ74BL/2SK170BL.

Za sve ostale komponente cenu znate sa web stranica. Kompletnu listu sa cenama cu javiti za dan-dva dok resim ovo oko 2SJ74BL/2SK170BL jer je to trenutno najaktuenije. Radule i svi koji su izrazili zelju da ako cene budu kao kod Ruaca uzimaju 100kom trebalo bi da se odluce za kolicinu prema ovim cenama iz "cpcares". U ovom delu sveta to je najpovoljnije sto sam uspeo da nadjem.

Kad se Ruach javi nije problem da to korigujemo.

Pozdrav :D

Link to comment
Share on other sites

Za 2SJ74BL/2SK170BL sam "procesljao" celu A.....ku. Trenutno najpovoljniju ponudu ima CPCARES:

2SK170BL………=$0.68 / Preko 100 kom.

2SJ74BL………...=$1.16 / Preko 100-kom.

Radule i svi koji su izrazili zelju da ako cene budu kao kod Ruaca uzimaju 100kom trebalo bi da se odluce za kolicinu prema ovim cenama iz "cpcares". U ovom delu sveta to je najpovoljnije sto sam uspeo da nadjem.

Kad se Ruach javi nije problem da to korigujemo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...