Jump to content


Novi Indiana Jones


Nezbit

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Nisam pogrešio topik!

Gledao sa klincem Do neba, ili ti Up.

Na maestralan, duhovit i dirljiv naÄin oživljena priÄa o klasiÄnoj avanturi.

Verovatno najbolji animirani film s' one strane okeana godinama unazad. Kad ovo kažem imam u vidu i Wall-eja, koji je na nivou ideje i poruke koju Å¡alje impresivan film, ali mu se oduzimaju poeni na raÄun realizacije (razvuÄen, povremeno dosadan,...).

Gledajte obavezno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Kako vreme odmiÄe sve mi je draže Å¡to sam mlaÄ‘i od većine legendarnih filmove. Sve viÅ¡e uviÄ‘am koliko mi vremenska distanca omogućava da budem nepristrasan pri gledanju nekog legendarnog filma i neke novije ekranizacije sa istom temom....

Gledao sam sve Betmene, ima onih koji su mi bili solidne zanimacije za popodne (onaj sa Klunijem, Umom Turman i Terminatorom), prvi film je super (Nikolsonov Joker me najviÅ¡e podsećao na Jokera iz stripa, lud a istovremeno opuÅ¡ten, sa fazonima poput onih iz crtaća), a Dark Knight mi je prvi betmen film za koji mislim da bih ga voleo i da nisam fan stripa, kako je već ovde reÄeno mraÄan je, sa betmenom koji nije neprikosnoveni junak već ima neke "bubice"... Ledžerov Joker me je, blago reÄeno, fascinirao: okrutan, smiren, jeziv, pravi "psycho killer" ("why so serious...why so seriouuuussssss?!??!?!? let's put a smile on that pretty face... a svakih par minuta ono oblizivanje, taj detalj me je potpuno uverio u Jokerovu ludost")...

Indiana Jones je filmÄina koju svaki put sa uživanjem gledam, nebitno koji deo, krene muzika, krenu slova i ja ga svaki put gledam kao da je prvi, i nikad se ne zapitam dal je neÅ¡to trebalo dodati ili oduzeti filmu.... pobogu, to je Indiana Jones, on može sve, ima fensi Å¡eÅ¡ir i biÄ i to je sve Å¡to me interesuje (mislim da joÅ¡ uvek imam negde njegov kostim sa maskenbala na kraju 4.-og osnovne :P)

Star Wars serijal... pa.... originali su mi u smislu filma (ideja, zaplet, rasplet, tenzija, prezentacija, smisao, ukupan utisak....) bolji, ali opet, kad se skupimo u stanu, odsluÅ¡amo neku ploÄu i nerazilazi nam se, pa nam padne na pamet filmski maraton, pa neko kaže da bude Sci-Fi veÄe, to znaÄi da će se gledati 6 filmova, i samo se baca kockica koja će trilogija biti prva.... i posle svakog se kaÄimo na net i gledamo na e-bay da naÄ‘emo povoljne fx lightsaber-e, i celu noć mlatim bilijar Å¡tapom i viÄem pÅ¡Å¡Å¡Å¡ftzzzzzzz zum zum frum frum svvfffffffftzzzzzssss, pa nezaobilazno popcorns to me give you must, to toalet going my goal it is i sliÄne Joda-style replike....

Sad dok sam kuckao ovo shvatio sam da sam ipak pristrasan kada su u pitanju neki filmovi i glumci... recimo Al Pacino... to je meni najbolji glumac svih vremena i niko ga nikad neće nadmaÅ¡iti... a da ovo nebude samo prazna konstatacija evo vam ga jedan argument "Godfather part III" i dve Äinjenice "Godfather" i "Godfather part II".... Trojka je filmÄina, a kec i dvojka su dva oka u glavi, jedan bez drugog neidu, nezamenljivi i apsolutno neponovljivi!

I Transformersi.... Optimus Prajm identiÄan igraÄki koju sam dobio posle operacije bruha, svaki plamiÄak, svaka pucaljka, sve apsolutno preslikano na film.... drugarica mi je rekla da sam na trenutak zaplakao u bioskopu kada se optimus pojavio kao kamion.... moram da preorem tavan kada se vratim kući, OĆU MOG OPTIMUSA!!! :loveface:bounce

E tako, jedan poduži post, ali bar sam skrenuo pamet 10-ak minuta sa Ekonomike, cilj ispunjen. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Star Wars serijal... pa.... originali su mi u smislu filma (ideja, zaplet, rasplet, tenzija, prezentacija, smisao, ukupan utisak....) bolji, ali opet, kad se skupimo u stanu, odslušamo neku ploču i nerazilazi nam se, pa nam padne na pamet filmski maraton, pa neko kaže da bude Sci-Fi veče, to znači da će se gledati 6 filmova, i samo se baca kockica koja će trilogija biti prva.... i posle svakog se kačimo na net i gledamo na e-bay da nađemo povoljne fx lightsaber-e, i celu noć mlatim bilijar štapom i vičem pššššftzzzzzzz zum zum frum frum svvfffffffftzzzzzssss, pa nezaobilazno popcorns to me give you must, to toalet going my goal it is i slične Joda-style replike....

Koja? d6? d20? d100? :nerd

Sad dok sam kuckao ovo shvatio sam da sam ipak pristrasan kada su u pitanju neki filmovi i glumci... recimo Al Pacino... to je meni najbolji glumac svih vremena i niko ga nikad neće nadmašiti... a da ovo nebude samo prazna konstatacija evo vam ga jedan argument "Godfather part III" i dve činjenice "Godfather" i "Godfather part II".... Trojka je filmčina, a kec i dvojka su dva oka u glavi, jedan bez drugog neidu, nezamenljivi i apsolutno neponovljivi!

cccc :nono

Aman, a Brando? :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Frensis Ford Kopola: "Kum" nikada nije trebalo da ima nastavke

Kako vreme odmiče sve mi je draže što sam mlađi od većine legendarnih filmove. Sve više uviđam koliko mi vremenska distanca omogućava da budem nepristrasan pri gledanju nekog legendarnog filma i neke novije ekranizacije sa istom temom....

Gledao sam sve Betmene, ima onih koji su mi bili solidne zanimacije za popodne (onaj sa Klunijem, Umom Turman i Terminatorom)

Pre nekog vremena se zezam sa komšijom, drugi osnovne, on kao nešto skače, imitira neke karate pokrete, i ja mu tu kažem da ako bude počeo da trenira na vreme i bude uporan, može jednog dana da bude kao Čak Noris. Prazan pogled. Čak Noris, onaj baja što je igrao u "Zmajevom gnezdu" sa Brus Lijem. Brus. Li. Prazan pogled. I ja tu live skapiram šta znači izraz "generacijski jaz".

Srle, sve ti je oprošteno, srećno sa Ekonomikom, mrzeo sam je iz dna duše. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka, Noris Chak nije igrao sa Bruce Lee-om u "Zmajevom gnezdu", nego u " The way of the dragon" (ne secam se kako je kod nas preveden), verovatno "Na zmajevom putu".

Jeste, hvala na ispravci, zarđao sam, "U zmajevom gnezdu" je "Enter the Dragon".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...