Jump to content


savet za pojacalo


sola

Recommended Posts

pozdrav svima,trenutno imam zvucnike BW602 s1 a pojacalo NAD c350.Nekako mi sve zvuci suvise otvoreno fali mi topline.dali bi vredelo menjati pojacalo,trenutno su mi kao bolje opcije CREEK 5250 i AUDIOLAB 8000a cene su im iste oko 250e.interkonekt mi je moj stari VDH m.c.d 310.a cd plejer SONY cdp 991.Nemojte mi samo reci da je jedina opcija da menjam zvucnike pa to su mi 54 par kutija, i sve su imale neku anomaliju ili im fali toplina ili ostina ili bas ,nemogu viseeeeeeee.

Link to comment
Share on other sites

PokuÅ¡aj da naÄ‘eÅ¡ neki stariji Philips CD na sluÅ¡anje. Dakle, klasiÄan CD player, ne dvdmprdivxmpeg-Äitasveformate... JoÅ¡ ako natrÄiÅ¡ na neki kao Å¡to je moj CD614 ili Äak i neÅ¡to praistorijsko, kao CD380 ili 303, 304, 304mk2, nema veze, pokuÅ¡aj da ga doneseÅ¡ kući na par dana i sluÅ¡aj muziku kako je inaÄe sluÅ¡aÅ¡. Takve CD playere Äak možeÅ¡ kupiti za 1000-2000 dinara ako te baÅ¡ stisne da nema druge a za iste pare uvek i prodati ako je ispravno. Ja sam imao milion raznih CD playera, i sada imam 3 Philipsa i jedan Onkyo koji je iznutra poÄev od transporta pa do svakog komada Å¡tampanog kola Äist Sony, i razlika je uvek ista: Sony (tj jel' Onkyo) je super do one taÄke gde se oÄekuje toplina. Philipsa ima svakojakih, ali im Äesto fali ona "žilet" oÅ¡trina koju Sony ume da pruži. Ne nagovaram te da menjaÅ¡ Sony, ali pre nego potroÅ¡iÅ¡ baÅ¡ ozbiljne iznose za možda sasvim dobar set komponenti, pokuÅ¡aj ovako... Valjda neko ima neki Cd player koji nije baziran na Sony tehnologiji (ovo je Äisto da budeÅ¡ siguran odakle fali ono Å¡to ti nedostaje) Ako ti se situacija ne promeni na bolje, tj bliže onome Å¡to oÄekujeÅ¡, onda je u pitanju ili amp, ili zvuÄnici. Amp, pretpostavljam da isto tako možeÅ¡ nekako dovesti kući na sluÅ¡anje, i makar reda radi, Äuti Å¡ta se menja kada promeniÅ¡ pojaÄalo. Ono Å¡to ne želiÅ¡ da proÄitaÅ¡ ovde, neću spominjati... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Kao 16-godisnji fan Bowersa i bivsi vlasnik DM-602, mogu ti reci samo jedno - poslusaj Zareta... Iz 602 neces izvuci toplinu nit jednim pojacalom, plejerom ili kabelom. Iz njihove game to moze recimo CM1, ali ja bih pre Dali, Quad ili nesto slicno.

Link to comment
Share on other sites

PokuÅ¡aj da naÄ‘eÅ¡ neki stariji Philips CD na sluÅ¡anje. Dakle, klasiÄan CD player, ne dvdmprdivxmpeg-Äitasveformate... JoÅ¡ ako natrÄiÅ¡ na neki kao Å¡to je moj CD614 ili Äak i neÅ¡to praistorijsko, kao CD380 ili 303, 304, 304mk2, nema veze, pokuÅ¡aj da ga doneseÅ¡ kući na par dana i sluÅ¡aj muziku kako je inaÄe sluÅ¡aÅ¡. Takve CD playere Äak možeÅ¡ kupiti za 1000-2000 dinara ako te baÅ¡ stisne da nema druge a za iste pare uvek i prodati ako je ispravno. Ja sam imao milion raznih CD playera, i sada imam 3 Philipsa i jedan Onkyo koji je iznutra poÄev od transporta pa do svakog komada Å¡tampanog kola Äist Sony, i razlika je uvek ista: Sony (tj jel' Onkyo) je super do one taÄke gde se oÄekuje toplina. Philipsa ima svakojakih, ali im Äesto fali ona "žilet" oÅ¡trina koju Sony ume da pruži. Ne nagovaram te da menjaÅ¡ Sony, ali pre nego potroÅ¡iÅ¡ baÅ¡ ozbiljne iznose za možda sasvim dobar set komponenti, pokuÅ¡aj ovako... Valjda neko ima neki Cd player koji nije baziran na Sony tehnologiji (ovo je Äisto da budeÅ¡ siguran odakle fali ono Å¡to ti nedostaje) Ako ti se situacija ne promeni na bolje, tj bliže onome Å¡to oÄekujeÅ¡, onda je u pitanju ili amp, ili zvuÄnici. Amp, pretpostavljam da isto tako možeÅ¡ nekako dovesti kući na sluÅ¡anje, i makar reda radi, Äuti Å¡ta se menja kada promeniÅ¡ pojaÄalo. Ono Å¡to ne želiÅ¡ da proÄitaÅ¡ ovde, neću spominjati... :oops:
Link to comment
Share on other sites

Nemoj menjati C350 jer to je vrlo pristojno pojaacalce u toj klasi!Pokusaj cd plejerima i kablovima, moze to mnogo bolje, a takodje probaj i sa rasporedom zvucnika po sobi.Imao sam kombinaciju Nad c352, c521bee i B&W 602S3 i to je zvucalo vrlo dobro.Mozda da probas sa NAD cd plejerom, imas sada u halooglasima NAD c541i za 200e, a to je extra plejer za te pare, ako je naravno sve ok.

Link to comment
Share on other sites

CD player u toj kombinaciji (Sony CDP 991 - DAC je komb. CXD2552Q – CXD1244) može zvuÄati priliÄno tanko.

Rezolutivno, precizno ali bez tela, bez dubine i prodornosti.

Mogao bi zameniti zvuÄnike za neke druge, nekoliko toplijeg zvuka (pre svega MA-BR2 to je otprilike cenovno klasa zvuÄnika koje već imaÅ¡, ja sam ih do pred kratkim imao i odliÄno su igrali, ili npr.Wharfedale diamond npr. 9.2, 9.3 - proÅ¡ao sam i BW fazu na NAD-u, moram priznati odliÄna kombinacija u mom sluÄaju zadnja iteracija 602 S3 - o toj temi može maxa viÅ¡e da kaže), ali glede na to da je BW odliÄan prijatelj NAD-u, mislim da ćeÅ¡ viÅ¡e profitirati zamenom cd playera. Predlažem NAD-521 BEE ili joÅ¡ bolje NAD-542 ako dozvoli novÄanik, to su odliÄni playeri, tako i Pioneer D6.

BuduÄi da je potom jedina slaba karika koja ostaje u sistemu zvuÄnik, bilo bi lepo za nadalje planirati njihovu zamenu, za neke bitno bolje koji bi vredeli za duži period (neki skuplji Wharfedale npr. ili Monitor audio RS, koji bi bili odliÄni, ako uzmemo u obzir gde se kreću tvoja oÄekivanja od zvuka). Time bi skinuo za duže vreme i pitanje Cd playera jer 991 nije baÅ¡ toliko nov aparat, i oÄekivati je njegovu zamenu u sistemu.

Keep listening!:::!:::!

Link to comment
Share on other sites

Imam oko 4 starih playerja u svojoj "zbirci" i jedan "nov" (NAD C521BEE, s zamenjenom IEC utiÄnicom koji sam skoro želeo da prodam i na koncu odustao) i sveÄano obećao sebi da polovnih playerja neću viÅ¡e kupovati (izuzev možda samo jednog cyrusa ili Sony ES-a) :oops:

Link to comment
Share on other sites

Unistismo coveku temu a njegov problem smo zaboravili.

S`obzirom na zvucnike nece ni jedan CD pomoci da dobijes topliji zvuk. Nece tu pomoci ni Nad Cd plejeri, posebno ne 541 koji nema tipican zatvoren NAD-ov zvuk vec svira otvoreno. Tu mnogo bolje ide 521 ali ni to nece pomoci, na zalost.

Nego, prodaj lepo zvucnike pa u potragu za onim sto ti se svidja.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam te kutije pre x godina i to u kombinaciji sa 2 marantza i to nikako ne ide ! bas tanak ,visoki prenaglaseni.

Probaj da nadjes rotela on ti je najbolja kombinacija sa B&W-jem.

Pioneer je dobra kombinacija sa B&W-jem .Ja sam dugo slusao pioneer a607 sa 602 sa P4 i to je bilo ok

Link to comment
Share on other sites

Ok, dostavićeÅ¡ mi broj telefona da mogu nedeljom pre podne da te nazovem i javim ti Å¡ta ima i poÅ¡to. Ja sam sebi rezervisao jedan u Bg-u ali samo zato Å¡to mi treba jedan sa TDA1541 za lampiziranje i moram da saÄekam da se prodavac vrati iz inostranstva. InaÄe bih već imao Äetiri :oops:

ProÅ¡li vikend je bio jedan sa Bitstream Äipom ... hmmm 960... 690? Nisam siguran, Äovek traži 2000 dinara, ispravan, ne znam da li ima daljinski, ali ja imam samo jedan daljinac, za 614, a ni taj ne koristim.

I da, taj sa BS nije ganciski, Äerupan iz kontejnera, redovno Äovek iznosi desetine komade tehnike i uvek sve može da se proba na ispravnost... Na 2000 cene ima da platiÅ¡ i post express, AKS ili CityExpress plus da se javno zahvaliÅ¡ na forumu.... A 380-ku možeÅ¡ da dobijeÅ¡ na home address za 2000 dinara poÅ¡to imam samo mesta za 3 CD-a (nema daljinski i ne znam da li Äita burek i pizze :lol: , rezance Äita bez po muke... DAC=TDA1543) ima slika ispod Yarlanda u temi Yarland cevaÅ¡i... Onkyo mi služi kao podloga za Philipse da ne stoje na patosu... :oops:

A sad, Dear John, molim mojih 2000 dinara (nigde ne reÄe da treba da ti ga prodam samo da ga ponudim :oops: ), Ozbiljno, CD380, skroz ispravan, home kod tebe, 2000 din.

...I tako, J.M. ostao bez reÄi file.php?avatar=3898_1203669670.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok, dostavićeÅ¡ mi broj telefona da mogu nedeljom pre podne da te nazovem i javim ti Å¡ta ima i poÅ¡to. Ja sam sebi rezervisao jedan u Bg-u ali samo zato Å¡to mi treba jedan sa TDA1541 za lampiziranje i moram da saÄekam da se prodavac vrati iz inostranstva. InaÄe bih već imao Äetiri :oops:

ProÅ¡li vikend je bio jedan sa Bitstream Äipom ... hmmm 960... 690? Nisam siguran, Äovek traži 2000 dinara, ispravan, ne znam da li ima daljinski, ali ja imam samo jedan daljinac, za 614, a ni taj ne koristim.

I da, taj sa BS nije ganciski, Äerupan iz kontejnera, redovno Äovek iznosi desetine komade tehnike i uvek sve može da se proba na ispravnost... Na 2000 cene ima da platiÅ¡ i post express, AKS ili CityExpress plus da se javno zahvaliÅ¡ na forumu.... A 380-ku možeÅ¡ da dobijeÅ¡ na home address za 2000 dinara poÅ¡to imam samo mesta za 3 CD-a (nema daljinski i ne znam da li Äita burek i pizze :lol: , rezance Äita bez po muke... DAC=TDA1543) ima slika ispod Yarlanda u temi Yarland cevaÅ¡i... Onkyo mi služi kao podloga za Philipse da ne stoje na patosu... :oops:

A sad, Dear John, molim mojih 2000 dinara (nigde ne reÄe da treba da ti ga prodam samo da ga ponudim :oops: ), Ozbiljno, CD380, skroz ispravan, home kod tebe, 2000 din.

...I tako, J.M. ostao bez reÄi file.php?avatar=3898_1203669670.jpg

Link to comment
Share on other sites

hvala na savetima,za pocetak sam kupio philips cd 630.bio sam danas slucajno u bg pa sam iz oglasa uzeo posto nase kolege na forumu ne ostavljaju telefone a na pp neodgovaraju.testiracu par dana pa ako nisam nista uradio uzecu druge zvucnike.Necu oko serpi da gradim ostatak sistema.hvala jos jednom svima

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...