Jump to content


Klub Audiofila


Andrija

Recommended Posts

ViÅ¡e puta je na ovom naÅ¡em forumu bila pomenuta potreba osnivanja neke vrste kluba audiofila ili tome sliÄne organizacije, a ja sam isto tako viÅ¡e puta pominjao da je jedan takav klub pre dosta godina postojao u naÅ¡em gradu. TakoÄ‘e, s obzirom da sam se nekoliko godina bavio upravljanjem Klubom Audiofila, obećao sam joÅ¡ odavno da ću napisati neÅ¡to o svemu tome, kako bi se oni koji nisu Äuli za Klub upoznali sa delatnostima istog, a oni koji su o tome neÅ¡to znali ili su, pak, bili Älanovi Kluba podsetili starih dana.

I evo teksta ... sastavio sam ga u Word-u i zipovao radi lakÅ¡e manipulacije, kao i uÅ¡tede u prostoru, pa prikaÄio uz ovaj post.

Mislim da će biti zanimljivo da se pogledaju i fotografije koje se nalaze na sledećem linku: http://www.avs.co.yu. InaÄe, one stranice koje su pod datumima od 2000. godine imaju najpre fotografije, a kada se klikne levim tasterom miÅ¡a pojavljuje se program za taj datum. Kasniji datumi nemaju fotke, već samo napisan program deÅ¡avanja.

Ovim putem bih želeo da se zahvalim g. Saši Trpkoviću, vlasniku sajta avs.co.yu, a u nastavku ove teme u toku sledećih dana ću se osvrnuti na probleme koji su doveli do prestanka rada Kluba i na moje viđenje mogućeg organizovanja ovakvog udruženja.

/applications/core/interface/file/attachment.php?id=89068">Klub Audiofila.zip

Klub Audiofila.zip

Link to comment
Share on other sites

Andrija, sjajna retrospektiva.

Nisam bio stalni posetilac CD Kluba ali sam iz tvog opisa prepoznao nekoliko sastanaka na kojima sam bio prisutan. Mozda nisam dovoljno pazljivo procitao tekst ali secam se jednog koji, mislim, nisi pomenuo. Pamtim ga se po tome sto se na istom prvo slusalo neko int. pojacalo Acucphase a zatim se na isto "nakacio" neki PS Audio pream sto je posle pricu odvelo u jednu beskrajnu diskusiju. Ostace mi u secanju i to da sam na tom sastanku definitivno za sva vremena zavoleo Morricone -ovu "Cockeye's Song".

Link to comment
Share on other sites

Andrija, sjajna retrospektiva.

Nisam bio stalni posetilac CD Kluba ali sam iz tvog opisa prepoznao nekoliko sastanaka na kojima sam bio prisutan. Mozda nisam dovoljno pazljivo procitao tekst ali secam se jednog koji, mislim, nisi pomenuo. Pamtim ga se po tome sto se na istom prvo slusalo neko int. pojacalo Acucphase a zatim se na isto "nakacio" neki PS Audio pream sto je posle pricu odvelo u jednu beskrajnu diskusiju. Ostace mi u secanju i to da sam na tom sastanku definitivno za sva vremena zavoleo Morricone -ovu "Cockeye's Song".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav Andrija,

i ja sam bio povremeni posetilac u hali Pinki koliko se secam. Meni je u secanju ostala promocija CD-a Buena Vista Social Club slusano na sledecim uredjajima: cd CAL Icon, pojacalo Korato KTA-100 i zvucnici Focal rucne izrade mislim model C-800. Pre-amp-a se ne secam. Zvuk, atmosfera, muzika :) . I sve to 1998. godine koliko se secam.

Link to comment
Share on other sites

Dragi Prophet,

Ponekad je prijatno setiti se lepih dozivljaja iz proslih vremena. Prezentacija tog albuma je bila zajedno sa druga dva iz serije kubanskih ploca koje su njihovu muziku ponovo digle u orbitu, a njihove muzicare dovele na sve svetske pozornice. Diskovi su bili jos potpuno nepoznati kod nas, a doneo ih je gost iz inostranstva, koji nas je povremeno snabdevao zanimljivim muzickim materijalom. Da podsetim, to je solo album Ruben Gonzalez-a, i to prvi posle nekoliko decenija koliko je ovaj virtuoz izbivao iz studija i sa pozornica, a drugi je Afro Cuban All Stars.

Medjutim, moram da ispravim datum dogadjaja: bilo je to u kasnu jesen 1997. godine

:)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Andrija,

moj predlog je da uradite back-up ovih stranica vremeplova, jer ne znam da li ce stranice biti dostupne i nakon ukidanja yu domena.

Zaista ima sjajnih fotografija, prepoznao sam mnoga lica, od Dejana Dobrina, Nese Milosavljevica, pa onda raritet - Mladja sa brkovima :)

Verujem da ste se lepo druzili, ali imam jedan predlog u vezi eventualnog pravljenja novog kluba.

U vasem starom klubu, uglavnom su se prakticno pravile promocije firmi, ali mislim da je to danas pogresan pristup.

Vise mi se dopada ideja Audiofil.net kluba, gde treba razgraniciti sta je promocija firmi, a sta privatno druzenje entuzijasta.

Link to comment
Share on other sites

Fotografije je radio osnivac i prvi predsednik Kluba, G. Sasa Trpkovic, i sajt je njegov. Sajt je veoma davno napravljen za potrebe njegove privatne firme i odeljak o Klubu je postavljen jos u to vreme. Kasnije je to obrisano, jer Klub vise nije radio i nije bilo interesovanja, a pre oko godinu i po dana je Sasa sve vratio u prvobitno stanje na moj nagovor. Ono sto je dostupno za gledanje nije neki visoki kvalitet, a mislim da originalne fotografije ne postoje, barem ih ja nemam. Mozda su negde u Sasinoj arhivi; pitacu ga da li moze da ih pronadje.

Inace, imam u svojoj arhivi nekoliko sati sirovog video materijala na vhs-u i video 8, sve ono sto smo sami snimali, tako da bi se od toga mogao napraviti lep, mali dokumentarac. Prvi snimci su stariji od 20 godina ... 1987. godina - veoma interesantno! Ako bi neko zeleo da se time pozabavi raspolozen sam za saradnju.

Sto se tice nekog novog kluba, bilo je par puta price o tome, pa nista. Moje je misljenje da smo vrlo cudan svet i ne vidim da ce se u buducnosti nesto slicno organizovati, ali ne bih dalje obrazlagao prolmatiku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dragi Prophet,

Ponekad je prijatno setiti se lepih dozivljaja iz proslih vremena. Prezentacija tog albuma je bila zajedno sa druga dva iz serije kubanskih ploca koje su njihovu muziku ponovo digle u orbitu, a njihove muzicare dovele na sve svetske pozornice. Diskovi su bili jos potpuno nepoznati kod nas, a doneo ih je gost iz inostranstva, koji nas je povremeno snabdevao zanimljivim muzickim materijalom. Da podsetim, to je solo album Ruben Gonzalez-a, i to prvi posle nekoliko decenija koliko je ovaj virtuoz izbivao iz studija i sa pozornica, a drugi je Afro Cuban All Stars.

Medjutim, moram da ispravim datum dogadjaja: bilo je to u kasnu jesen 1997. godine

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...