Jump to content


Sonido SFR 145-8


sp300b

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Moja preporuka je da nadjeÅ¡ lepak Titebond, koji od nedavno može da se nadje i kod nas. Lepak je najbolji za drvo na svetu :D ameriÄki je i stvarno je otporan i jak. Ja sam skoro imao priliku da ga koristim i svi ostali mu nisu ni blizu. A 1 kg je oko 500 din tako da nije skupo.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je da nadjeÅ¡ lepak Titebond, koji od nedavno može da se nadje i kod nas. Lepak je najbolji za drvo na svetu :D ameriÄki je i stvarno je otporan i jak. Ja sam skoro imao priliku da ga koristim i svi ostali mu nisu ni blizu. A 1 kg je oko 500 din tako da nije skupo.
Link to comment
Share on other sites

ja sam to nabavio jos pre skoro dve godine, uzeo sam "za sve pare" :D Ostalo mi je manje od litar:) Stvarno je odlican.

Bilo je u nekoj temi ovde, gde jedino u srbiji ima da se nadje (makar je tako tada bilo) - pristaniste u beogradu, potrazite, mozda ta firma ima ispostavu i u NS.

Mada u poslednje vreme sam imao vise puta prilike da koristim Moment lepak za drvo, brzosuseci. Iako je titebond nesto jaci, ovo je mnogo zgodnija varijanta, jer se susi za 20-ak minuta max, i moguce je sklopiti celu kutiju za nekoliko sati, sto sa normalnim lepkovima nije slucaj.

A ako se pravilno koristi, plus sraf pa posle tipl, na svakih ~10-20cm, mislim da nema nikakve razlike (relevantne) u cvrstoci.

Poz

Link to comment
Share on other sites

odlican je i henkelov lepak za drvo

ili 606...

titebond je dobar za furniranje...

steta ga je koristiti za kutije

nema potrebe...

on jedino brze susi i vodootporan je

inace je kada se osusi jako krt nije proziran i puca

to znaci da ima dosta punila u sebi...

lepak koji sam kupio nije bio u originalnom pakovanju

nego neka domaca firma to prepakuje u manja pakovanja...

mislim...

posto pakovanja igledaju skroz bezveze i losa je plastika

sumnjam da je to original

i da nije secen

dok za 606 ili henkelov mislim da su izuzetno cisti akrili

to se vidi i po osusenom filmu koji je blago elastican i veoma proziran

...

Link to comment
Share on other sites

sta se radi kad se ****** furniranje zbog neravnomernog nanosenja lepka pa se nakon nekog vremena pojavi neravna povrsina kao da je negde malo nabubrelo a negde ne.... nadam se da kapirate sta pricam. da li ti moze da se intervenise nekom naknadnom metodom ili udri jovo nanovo, skidaj ovaj stavljaj novi itede.

Link to comment
Share on other sites

Evo adrese koju sam obecao. Firma se zove Hyper i nalazi se u Partizanskoj 46, ima i http://www.hyper.co.yu , mada neÅ¡to ne radi sajt. Nije da reklamiram titebond ali stvarno je bolji od henkela. Radim preko 10 godina sa raznim lepkovima i ovo dosad nisam imao prilike da koristim. Titebond ima i lepak za hladno presovano lepljenje, iliti za furniranje. inaÄe se Å¡perploÄe upravo rade sa ovim lepkom. A cena je ista kao i henkelov. A taj lepak sto je krt i nije proziran je verovatno prepakovan, ili nesto drugo. Evo baÅ¡ sam danas radio sa titebondom tj lepljenje gitovanje sa lepkom punjenim finom piljevinom. Lepak ima i deklarisanu i realnu Ävrstinu veću od drveta. Postoji i hide lepak koji se ne poznaje nakon suÅ¡enja. Ma postoji stvarno ceo spektar lepkova za najviÅ¡e zahteve. ZvaniÄni zastupnik za evropu je franklin international koji i ovde u novom sadu i nabavlja te originalne lepkove u originalnom pakovanju. InaÄe za reklamiranje ovog lepka dobijam hiljade dolara :D

shalim se...

Link to comment
Share on other sites

sta se radi kad se ****** furniranje zbog neravnomernog nanosenja lepka pa se nakon nekog vremena pojavi neravna povrsina kao da je negde malo nabubrelo a negde ne.... nadam se da kapirate sta pricam. da li ti moze da se intervenise nekom naknadnom metodom ili udri jovo nanovo, skidaj ovaj stavljaj novi itede.
Link to comment
Share on other sites

A tek kad cujes SFR 200-8 :)

I to u jednoj sobi jedan par u Mau-u a drugi u njihovom Aionu (pa dobro, ne bas Aion nego ona coskastija verzija istog).

Pa jos da biras oces li preko Zenovog A1, Bumblefish mono blokova ili malih SET sa PL 36 (opet Zen Signature).

Preamp? Biraj, DOP ili Choky's WOT :listen

Kablovi? Moze Kimber 8 TC? Interkonekti? Kimber Timbre ili Homemade sa Mundorf Silver Gold zicom?

Source? Primare CD 31, Aya ili SSDAC?

A napolju Sale kuva neku ribu ili peche rostilj, sta god. :thumbsup2

Life is good in Serbia :cheers

Link to comment
Share on other sites

A tek kad cujes SFR 200-8 :cheers

I to u jednoj sobi jedan par u Mau-u a drugi u njihovom Aionu (pa dobro, ne bas Aion nego ona coskastija verzija istog).

Pa jos da biras oces li preko Zenovog A1, Bumblefish mono blokova ili malih SET sa PL 36 (opet Zen Signature).

Preamp? Biraj, DOP ili Choky's WOT :)

Kablovi? Moze Kimber 8 TC? Interkonekti? Kimber Timbre ili Homemade sa Mundorf Silver Gold zicom?

Source? Primare CD 31, Aya ili SSDAC?

A napolju Sale kuva neku ribu ili peche rostilj, sta god. :thumbsup2

Life is good in Serbia :listen

Link to comment
Share on other sites

A tek kad cujes SFR 200-8 :lol:

I to u jednoj sobi jedan par u Mau-u a drugi u njihovom Aionu (pa dobro, ne bas Aion nego ona coskastija verzija istog).

Pa jos da biras oces li preko Zenovog A1, Bumblefish mono blokova ili malih SET sa PL 36 (opet Zen Signature).

Preamp? Biraj, DOP ili Choky's WOT :wink:

Kablovi? Moze Kimber 8 TC? Interkonekti? Kimber Timbre ili Homemade sa Mundorf Silver Gold zicom?

Source? Primare CD 31, Aya ili SSDAC?

A napolju Sale kuva neku ribu ili peche rostilj, sta god. :listen

Life is good in Serbia :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...