Jump to content


Hi-Files 22 u prodaji od srede 05. marta


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Pre sat vremena sam kupio novi broj, letimicno ga prelistao i evo mojih prvih utisaka:

- casopis je sve bolji i bolji, ozbiljniji i definitivno opravdava poskupljenje,

- kvalitet stampe i papira je O.K. {osim na 76. i 78.strani gde se mesaju boje i stampa je izbledela (nista strasno, a i to su strane sa cenama na trzistu, koje se ipak dobro vide)},

- nisam citao detaljno testove, ali prvi utisak je da su na malo visem nivou od ranijih brojeva.

U svakom slucaju , keep on rockin'

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Velibor Zitarevic? Je'l to isto neko sa foruma, ili neka fora... :roll: Inace, stampa OK, izgled korektan, fotke jako dobre, deluje skroz fino... :lol: Tekstovi su na prvo prelistavanje vrlo korektni, vise komentara za koji dan... :lol: Sve pohvale za sredjivanje cenovnika, bilo bi jos bolje kada bi to odradjivali za SVAKI broj ovako temeljno ;) - ili, mudro to uvalili oglasivacima? Lepo im date web interfejs, login i nek sami unose... ne verujem da ce se oni buniti ? Eto, cisto ideja od mene...

Link to comment
Share on other sites

@Audiofil-AR

Hvala, pozdrav od redakcije

@vladovid

Da, primetio sam da neke stranice eluju malo "muljavo", nece se ponoviti. Hvala na javljanju

@nkrgovic

Pozdrav, Velibor Zitarevic je nesto stariji audiofil od ostatka ekipe, njegov tekst prvenac za Hi-files je na veoma visokom nivou.

Nije clan foruma, ali mozda ga nagovorimo da postane :roll:

Što se tiče pregleda tržišta, i do sada je bio redovno ažuriran, ali sam primetio da vi ne primećujete razliku.

Zato sada navodimo najeće izmene na naslovnoj stranici pregleda.

Link to comment
Share on other sites

Nemam obicaj da se javljam u ovakvim i slicnim temama, ali bih da dam jednu opasku.

Po meni je najvaznije da jedan nov, odn. mlad casopis (a nadam se da cete se sloziti da je doticni magazin i posle nekoliko godina kontinuiranog izlazenja jos uvek "mlad") sa svakim novim brojem napreduje po kvalitetu. Moje je skromno misljenje da Hi-Files ispunjava ovaj uslov. Sve drugo moze biti vise ili manje bitno, ali ovo je ipak na prvom mestu.

Konkurencija je vazna i zato bih voleo kada bi bilo slicnih izdanja u Srbiji, ali sta da se radi, danas toga nama, pa nema.

Konkretno vezano za poslednjih nekoliko brojeva: zdusno podrzavam to sto su novi ljudi poceli da pisu tekstove i testove, a narocito pozdravljam radove Willi-ja i Zokija ciji tekstovi mi se svidjaju kako na forumu, tako u magazinu; evo, jutros cujem da je i Veljko Z. poceo da pise, pa zurim do kioska da nabavim novi broj. Nadam se da cu uzivati!

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

Pozdrav, Velibor Zitarevic je nesto stariji audiofil od ostatka ekipe, njegov tekst prvenac za Hi-files je na veoma visokom nivou.

Nije clan foruma, ali mozda ga nagovorimo da postane :roll:

Što se tiče pregleda tržišta, i do sada je bio redovno ažuriran, ali sam primetio da vi ne primećujete razliku.

Zato sada navodimo najeće izmene na naslovnoj stranici pregleda.

:lol: Nisam od onih koji se ljute, ali ja primecujem razliku. Evo, primer : Electrocompaniet. Pretpojacalo EC 4.7 i pojacalo AW 70 testirani u broju 16. Integrisano pojacalo PI 1 testirano u broju 17. Sve do broja 21 nije bilo ni pomena njih u "ažurnom" cenovniku na kraju, iako je cena data u podacima objavljenim uz test. Pojavili su se tek u novom, sredjenom cenonviku uz broj 22.

Ne ulazim u pricu kako vi dolazite do informacija, svestan sam da to ne zavisi od vas vec od onih koji vam salju te informacije, samo kazem da je bolje, da je dodato nesto sto jeste falilo, i da bi bilo lepo da razmislite o nekom drugom, efikasnijem nacinu prikupljanja informacija.

Link to comment
Share on other sites

Nikako da pitam,da li je i u najnovijem broju povez tj lepljenje stranica los kao prethodna dva broja,raspadose se nakon nekoliko prelistavanja,bar je kod mene bio taj slucaj.I nesto nevezano za predhodno,naime cini mi se da bi ste trebali biti malo ostriji u kritikama i testovima,ovako ispada da sve sto je testirano,i zvucno i kvalitativno iznad standarda i cene kojoj uredjaj pripada.Ostalo je stvarno OK i na visokom nivou.Dobro je sto magazin ima tendenciju porasta i kvaliteta i kvantiteta,cena nije bitna da je skuplje jedan broj ljudi ce uvek kupovati.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

I nesto nevezano za predhodno,naime cini mi se da bi ste trebali biti malo ostriji u kritikama i testovima,ovako ispada da sve sto je testirano,i zvucno i kvalitativno iznad standarda i cene kojoj uredjaj pripada.Ostalo je stvarno OK i na visokom nivou.

Pozdrav metalbox,

sada su testovi dosta "dublji" i opširniji, tako da se za svaku spravu mogu pročitati i mane i kritike.

Autori nemaju nikakve sugestije niti dodirnih tačaka sa firmama koje su u časopisu zastupljene, tako da ne trpe nikakav pritisak da nešto hvale što ne zaslužuje hvalu.

Ne bih se složio da u testovima piše da "sve sto je testirano,i zvucno i kvalitativno iznad standarda i cene kojoj uredjaj pripada", ali se mogu složiti da su svi uređaji testirani u poslednjem broju na zaista zavidnom nivou po kvalitetu.

Slobodno nastavite sa savetima i kritikama, jer one stvaraju časopis još boljim.

Sve najbolje

Ljuba

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo kada se nesto testira, npr.

Test zvucnika: na vise modela pojacala ( lampe , tranz. ...) sa raznih izvora tj sa vise sistema u kombinaciji.

Mislim da pravi test to zahteva jer koliko sam primetio veliki broj testova je na jednom jedinom sistemu.( cast izuzecima )

U nekim testovima i ne-pise na kom sistemu je spojeno da ne-kazem dodatna oprema ( kablovi itd...)

Mozda da se doda u nastavku " Karakteristike"

Link to comment
Share on other sites

Ja to zamisljam ovako:

Test krece sa leve strane, a na desnoj u poslednjoj kolumni (na mestu gde su 1/3 reklame) treba da stoji:

- spisak standardne opreme sistema

- spisak dodatne opreme koriscene samo za taj test

- spisak albuma koji su korisceni za test sa slikama covera

Jel moze? :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Dakle, prelistao sam casopis i procitao nekoliko testova. Hi Files napreduje iz broja u broj i vidi se da se neke sugestije prihvataju. Cini mi se da ste malo ostriji u testovima i to ih cini zanimljivijim. Jedini problem je sto mi nakon procitanog testa fali oko 5.000,00 EUR za onog Lyngdorfa. Samo tako nastavite, uzlaznom putanjom.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro Ljubo,mozda sam i malo ostriji u kritikama ali sve je to za poboljsanje i podizanje kvaliteta pa da i mi imamo jedan specijalizovani magazin poput nekih respektabilnih i *referentnih*magazina sa Zapada.

Sa druge strane meni je bas interesantno sto ima testova iz nekoliko cenovnih kategorija pa tako ima potencijalnih kupaca sa manje ili vise novca koji mogu sebe da pronadju.

Sto se tice mene,testovi skupljh uredjaja me interesuju jer ce i oni za par godina biti *stari* sa verovatno prihvatljivijom cenom pa te testove koristim ka arhivu za neku dalju ili blizu buducnost.Mislite o ovome.

Link to comment
Share on other sites

Ja to zamisljam ovako:

Test krece sa leve strane, a na desnoj u poslednjoj kolumni (na mestu gde su 1/3 reklame) treba da stoji:

- spisak standardne opreme sistema

- spisak dodatne opreme koriscene samo za taj test

- spisak albuma koji su korisceni za test sa slikama covera

Jel moze? :crno-na-belo

Pazi, ne da moze, nego bi bilo sjajno... Evo, posle par citanja, meni je bas glavna zamerka to sta je slusano, tj to sto ne znam sta je slusano. Super je informacija da "basovi" zvuce dobro, ali ako neko basovima smatra duboke muske glasove nekog malog dzez ansambla, meni to nije dovoljno. Ma kako to cudno zvucalo, ima nas koji se necemo "smrznuti" kako dobro zvuci Norah Jones, ma kako zvucalo - jednostavno zato sto bi "smrznuli" ni da je slusamo uzivo :thumbsup2. Ukusi su razliciti. Svetla tacka je Willi, koji mozda ne slusa ono sto ja slusam, ali unese u review uvek neku klasiku koja ume da razdrma tako dobro da je sasvim merodavna i za slusanje svih drugih zanrova - dok, bez obzira na sve, tipicni "audiofilski" snimci zenski vokala to jednostavno nisu.

I da, nemoj da si skrt... desna strana... A sto ne opet leva, ovog puta treca? :banana Duzi tekstovi su uvek dobri... :banana

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice mene,testovi skupljh uredjaja me interesuju jer ce i oni za par godina biti *stari* sa verovatno prihvatljivijom cenom pa te testove koristim ka arhivu za neku dalju ili blizu buducnost.Mislite o ovome.
Link to comment
Share on other sites

Procitao sam dugo ocekivani test za TD 295 MKIV. Nazalost stice se utisak da je autor te(k)st pisao u rukavicama. Cudi me cinjenica da nije naveo ni jedan LP kojim je testirao gramofon, pa na osnovu tih konkretnih primera izveo zakljucke. Bar jeda standardan i jedan noviji 180g LP. Umesto toga koristi pateticne izraze kao naprimer "duh proslih vremena" kojima je mesto u romanu Agare Kristi a ne kvalitetnom casopisu kao sto je HI-Files. Ako je hteo da uputi nas neuke koliko je Thorens nekad davno bio velika firma nije morao, toliko znamo. Posebno me je iznenadila analogija sa kupovinom racunara i RAM memorije. Posto se racunarima dugo i profesionalno bavim, mogu da tvrdim da je ista besmislena. Memorija se nije nikad dobijala, vec se uvek kupovala odgovarajuca kolicina. I deca znaju sa koliko RAM-a ce optimalno raditi racunar. Uz slab procesor i integrisanu grafiku i 4 GB je malo. Autor je sigurno bio u prilici da savet oko zamene gramofonske glave i mata primeni i sam, pa da nam iskustva prenese jasno i bez uvijanja. Pretpostavljam da vecina nas kupuje casopis da bi procitala savete i iskustva u napisanim testovima, i tako ustedela nesto novca i vremena. Iskreno se bojim da se delimicno muti slika svaljivanjem krivice na AT95E, kao da postoje i drugi razlozi za ne bas vrhunski zvuk u ovom cenovnom rangu. Nedostaje takodje i detaljniji prikaz rucice TP41, uputstvo kako se ona podesava to nije. Iz ovog teksta nisam mogao da steknem blizu sliku o ovom "nasledniku starog Edisonovog fonografa" , nista vise nego iz nekog reklamnog pamfleta. Znam da sam ostar u kritikama ali sam navikao na mnogo kvalitetnije i iskrenije testove u inace veoma (za nase uslove) kvalitetnom casopisu. Takodje me vredja potcenjivanje inteligencije citaoca. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ma dobar je casopis skroz :wink: ,evo tu je pored mene jos uvek mirise na stamparsku boju.Isto primecujem kao i Ciki,nikakav LP se nepominje.Ako ste krenuli sa gramofonima imam predlog da krenete u malu retrospektivu,to bi svima nama prijalo.A mislim da nema mesta u renomiranom casopisu kakav je ovaj za ona "sokocala" poput Sonoro Audio Cubo,iskreno treba pomenuti,ali dve stranice za to,da nije isuvise.Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...