Jump to content


Za ljubitelje Tannoy-a


pecass

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma nek kaze ko sta oce ........ mnogi zvucnici nemaju magiju , a samo neki je imaju ;

Tannoyi (bar stariji ) je definitivno imaju .....

:plakanje

Sviraju i ovi novi Tannoy odlicno. Samo treba voditi racuna o amplifikaciji ... Recimo mali Tannoy Audiograph prave magiju sa Leben CS300. To svira zbilja izuzetno ... Glenair recimo sviraju fantasticno sa Vincentom ... Ali ti isti Glenair sa Accuphase daju najdosadniji sound na planeti. Slusao sam i nove Westminster (sa nekim super visokotoncima) sa Accuphase i to je takav bokal sound da ne mozes da verujes ... Na zalost zastupnik Tannoy za centralnu Evropu zastupa i Accuphase i na svim demostracijama pravi ovu apsolutnu No-Go kombinaciju. Nije da je Accuphase los, nego jednostavno ne pase na Tannoy ...

Link to comment
Share on other sites

Sviraju i ovi novi Tannoy odlicno. Samo treba voditi racuna o amplifikaciji . ...

Da li si imao prilike da ÄujeÅ¡ ove nove Tannoy-e Revolution Signature DC6 T, pojavili su se pre 2-3 meseca ali joÅ¡ nisam imao prilike to da Äujem, a i na net-u neÅ¡to nema valjanih informacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

:thumbsup2

vlasnik sam nekoliko meseci....

kutije nisam ja pravio

veshanja su menjana pre 6-7 godina u beogradu, ne znam gde.

originalna kutija je bila cheviot.

planiram da napravim nove kutije unutrasnjih mera cheviot kutija, drugacijeg oblika verovatno

svaka pomoc, komentar ili savet je dobrodoshao

Hvala velika

uzivajte u slikama

post-3860-128510766087_thumb.jpg

post-3860-128510766101_thumb.jpg

post-3860-128510766114_thumb.jpg

post-3860-12851076613_thumb.jpg

post-3860-128510766218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji već postoji tannoy serbia, jest malo doradjen.

pogledajte ovde a cena je...

Za ljubitelje tannoy-a evo još jedan test Uzivajte! I cena je dosta manja nego u prvom testu.

i bash sam planirao i Neshu iz nnacoustics-a, koga slucajno poznajem, da pitam za savete oko kutija... ;)

dobro izgleda i verovatno se dobro cuje ovaj masterpiece

Link to comment
Share on other sites

Па изгледа да је због тих Таноја и избила фрка између две Ñтранке.

Ма Таноји Ñу закон!

;) зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

@Bogdan...Ako su to gumena veÅ¡anja (a izgleda mi sa slike da jesu) to je Å¡teta. Ove zvuÄnike sam sluÅ¡ao i mislim da je to najbolesniji zvuk koji sam Äuo. FabriÄki imaju platnena ili papirna veÅ¡anja (ne sećam se najbolje)...Greota od boga da ih guÅ¡i guma...JBT kako to svira... ;):);):):)

Link to comment
Share on other sites

@Bogdan...Ako su to gumena veÅ¡anja (a izgleda mi sa slike da jesu) to je Å¡teta. Ove zvuÄnike sam sluÅ¡ao i mislim da je to najbolesniji zvuk koji sam Äuo. FabriÄki imaju platnena ili papirna veÅ¡anja (ne sećam se najbolje)...Greota od boga da ih guÅ¡i guma...JBT kako to svira... :listen:ruganje:ruganje:ruganje:cheers

Mislim da se preteruje oko tih veÅ¡anja. Ja sam, ne dugo posle kupovine polovnih "ardena", morao da menjam propalo originalno sunÄ‘erasto veÅ¡anje, stavljena je meka guma. Nisam primetio nikakvu razliku. Možda bi se neka razlika primetila kod naizmeniÄnog, uporednog sluÅ¡anja. Uglavnom, priroda zvuka je ista. Možda neki greÅ¡e, pa stave tvrdu gumu (Äuo sam za takav sluÄaj).

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se preteruje oko tih veÅ¡anja. Ja sam, ne dugo posle kupovine polovnih "ardena", morao da menjam propalo originalno sunÄ‘erasto veÅ¡anje, stavljena je meka guma. Nisam primetio nikakvu razliku. Možda bi se neka razlika primetila kod naizmeniÄnog, uporednog sluÅ¡anja. Uglavnom, priroda zvuka je ista. Možda neki greÅ¡e, pa stave tvrdu gumu (Äuo sam za takav sluÄaj).

Tvrda guma nije problem. Problem je debela guma pa se oteža membrana i smanjuje osetljivost samog zvuÄnika. Ako je tanka guma (Äitaj lakÅ¡a) razlika je mnogo manja ali je i dalje ima.

Pozz :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ako je vrlo lagan kretni sistem nekog 30 cm basa, recimo 35 grama sa penastim ovjesom, a sa tankom gumom je 1 gram viÅ¡e, to je -0.25 dB a ako je deblja guma pa je teže 2 grama to je -0.5 dB. Verovatno malo utiÄe i na karakter zvuka na nekom delu freq. opsega, pa zato i znaju da zvuÄe malko razliÄito od originalne varijante sa penastim ovjesom, ali to ne može biti velika razlika, kao Å¡to neki znaju da potenciraju.

BTW, "to napred" je ovjes membrane, dok najveći deo onoga Å¡to Äini veÅ¡anje, a time odredjuje krutost kretnog sistema je tzv. zadnji centrator iliti spajder. Ovo piÅ¡em jer neki pogreÅ¡no misle da od vrste ovjesa zavisi krutost kretnog sistema jedinice. Ovjes skoro da ne utiÄe na krutost kretnog sistema, pa time ni na rezonantnu frekvenciju (Fs), pa tako ni na druge T/S parametre.(ili vrlo malo zbog Mms)

...hoću reći, slažem se zvuchniak i beatgoeson, tako nekako kao što ste i napisali...

Link to comment
Share on other sites

@Bogdan...Ako su to gumena veÅ¡anja (a izgleda mi sa slike da jesu) to je Å¡teta. Ove zvuÄnike sam sluÅ¡ao i mislim da je to najbolesniji zvuk koji sam Äuo. FabriÄki imaju platnena ili papirna veÅ¡anja (ne sećam se najbolje)...Greota od boga da ih guÅ¡i guma...JBT kako to svira... :listen:ruganje:ruganje:ruganje:cheers

Jesu, gumena su veshanja i to od krute debele gume. nisam planirao to da menjam ali posle vashih komentara

to ce biti promenjeno pre pravljenja novih kutija

Link to comment
Share on other sites

Ajd i ja da se umeÅ¡am kao bivÅ¡i TanojaÅ¡ koga sam iskreno obožavao ali sad sam otiÅ¡o dalje.Glavna prednost DC zvuÄnika je praktiÄno taÄkast izvor Å¡to je korak do Äistokrvnog izvora, FR.Moj drugar ih se napravio osamdesetih samo tako pa smo se obojica vratili davnaÅ¡njoj ljubavi.Njegovo tadaÅ¡nje a i naÅ¡e sadaÅ¡nje da je HPD 385 drajver, koji smo imali, bolji od starih serija 33 kao i od novih izuuzev možda Prestige serije koja je replika.Razlika izmeÄ‘u HPD-a i Golda je u veÅ¡anju, sunÄ‘er i platno, koji je zato malo tvrÄ‘i,pliće radi i ima visokotonac niže impedanse, glasniji je.Zapremina minimum mora da bude 250l tako da je i Arden sa 175 mali a oni Berkliji i Å evioti su smeÅ¡ni.Prava zapremina bi valjala oko 800l.Skretnica je katastrofa i treba je izbaciti.Na bas samo kalem a na visoki jedan kondiÅ¡.Port takoÄ‘e mora drukÄije, ne sećam se koliko beÅ¡e ali se može sluÅ¡no odrediti.VeÅ¡anje je najbolje sunÄ‘er koga ima u Australiji ili ceo rikon kit.SluÅ¡ano i sa mekom i tvrdom gumom, obe su teÅ¡ke, teže za po tridesetak grama od originala.Tvrda stegne i podigne bas a meka pak snizi rezonancu na 16hz i on tutnji, mumla.Jeftino a dobro reÅ¡enje je platno sa 2 "kobasice" i premazano psg-om.Težina rikon kita je oko 120 gr.Visokotonac uvek ima prizvuk aluminijuma i od same horne a i od al membrane.Pomaže punjenje plastiÄne komore vunom kao obmotavanje oko nje.Dust kapu treba maknuti.Basa uvek ima i sliÄan je uvek.ZvuÄnik radi dobro sa svim vrstama pojaÄala, snagama i svim nivoima glasnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...