Jump to content

Photo

Polovne plazme prodaju kao nove!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 odgovora u ovoj temi

#1 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 11:11

http://www.mtu.sr.go...ms/?page_id=145

po onome što se vidi, u pitanju je model Samsung PS-42Q7HDX. da li su i drugi modeli Samsunga u pitanju, i koji, trebalo bi proveriti. posto je kod nas Tehmomarket Evropa najveći uvoznik Samsunga nekako su oni prvi sumnjivci. ko zna nešto više, neka javi na ovom mestu!

evo i texta iz Politike na tu temu:

POLITIKA

Plazma televizore za otpad prodavali kao nove
Na tržištu Srbije inspekcija zaplenila kontingent skupih polovnih TV aparata. – Etiketa firme „Koambra”, koja je radila osvežavanje već korišćenih TV-a, pokrivena etiketom sa tehničkim karakteristikama

Potrošači koji su prethodnih meseci odlučili da se časte plazma ili LCD televizorima, ovih dana imaju razloga za brigu. Jer, skupi uređaji koji su se našli na primamljivim sniženjima tokom praznika, nisu novi, nego su na tržište Srbije stigli iako su već korišćeni. Ipak, polovni televizori su uvezeni kao novi, a građani su dovedeni u zabludu, jer su ove skupe igračke i te kako preplatili. Tržišna inspekcija je tokom dvonedeljne akcije ustanovila da je jedan pozamašan kontingent ove robe poznate marke i uvoznika, koji će posle ovog slučaja verovatno na sud, završio u većim gradovima Srbije.

U Nišu, Pančevu i Novom Sadu izvesne količine su zaplenjene, dok su ih u Beogradu prodavci na vreme sklonili. Pretpostavlja se da je veća količina završila kod potrošača.

Kako da građani utvrde da li su prevareni? Kupci ovih televizora bi trebalo da provere etiketu koja je nalepljena na pozadini i na kojoj se nalaze tehničke karakteristike i ime proizvođača. Ukoliko ispod te etikete pronađu još jednu, na kojoj stoji obaveštenje firme „Koambra” da je proizvod obnovljen i da servis posle prodaje obavlja prodavac, utoliko imaju nekoliko mogućnosti da ostvare potrošačka prava. U inspekciji kažu da prevareni građani odmah mogu da reklamiraju proizvod i traže nov televizor istih karakteristika.

Ako im prodavac ne izađe u susret onda bi trebalo da se žale inspekciji. Tržišna inspekcija je u akciju kontrole ovih uređaja krenula po prijavi jednog kupca, da bi se kasnije, pošto se ustanovilo da su televizori završili širom Srbije, ispostavilo da je slučaj ozbiljniji, zbog čega su se u ovaj postupak uključile i carina i policija.

– Prijave potrošača ukazale su na to da se u prometu nalaze televizori koji su „osveženi”, odnosno da je njima prodata roba sa kompletnom dokumentacijom kao da je nova, a da se na njima nalazi oznaka da su televizori već korišćeni. Po Zakonu o zaštiti životne sredine i Uputstvom za prekogranično kretanje pojedinih vrsta korišćene tehničke robe, ovi uređaji su svrstani u otpad te se za njih ne daju dozvole za uvoz – kaže Slaviša Petković, rukovodilac Grupe za koordiniranu kontrolu kvaliteta industrijski neprehrambene robe.

Iako tržišna inspekcija ima kompletne podatke o uvozniku ove robe, oni ih neće obelodaniti, jer na to po zakonu ima pravo isključivo sud. Slaviša Petković kaže da je ovaj kontingent polovne robe, koja se u Srbiji prodaje kao nova, pratila carinska dokumentacija, međutim ona nije odgovarajuća, te će se ubuduće ovim slučajem baviti MUP i carina.

– Televizori koje smo zatekli na tržištu koštaju od 40.000 do 100.000 dinara. Treba li uopšte pominjati koliko su kupci time oštećeni. Kupite skupu stvar i mislite da je nova, a u stvari je polovna. Na beogradskom tržištu nismo uspeli da nađemo ove televizore, jer su ih prodavci, valjda, pošto je akcija počela u Pančevu, Nišu i Novom Sadu, na vreme obavestili, a postoji verovatnoća i da su prodati. Zato nam je i cilj da informišemo kupce – kaže Petković.

Kompanija „Koambra”, sa sedištem u Long Biču, u Kaliforniji radi od 1988. godine i bavi se reparacijom polovnih tehničkih uređaja. Iako zvanični sajt, kako se može pronaći na Internetu, trenutno nije u funkciji, poznato je da ova firma na globalnom nivou sarađuje sa Samsung elektroniksom, kao i da radi u mnogim zemljama sveta.

Jelica Antelj
[objavljeno]

Install flash.

#2 O z Z y

O z Z y

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 6483 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 11:18

Jezivo... :D

PC > M2Tech Evo [PH] > Naim DAC > Exposure XXV > PMC LB1 Signature
PRODAJEM DISKOVE : 
http://ozzy.comuf.com//CD.htm
I'm as mad as hell and I'm not going to take this anymore !!!

#3 jagos

jagos

Junior member

• Članovi
  • 59 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 11:32

Bravo Arty, koristis forum na pravi nacin!

Pozdrav.

#4 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 12:12

pošto je moj prijatelj kupio nedavno Samsung plazmu u Tehnomarketu, zanima me da li neko zna sledece: moze li naime firma koja radi refurbished da resetuje broj sati koliko je panel radio? naime, ulaskom u servisni meni moze da se vidi broj sati koje je panel proveo u radu. zanima me dakle moze li to da se resetuje na nulu ili ne? i da li se to radi kad se aparat reparira?

on je proverio i kaze da stoji oko 300 sati, sto je po njemu upravo toliko koliko procenjuje da ga je gledao do sada. nema takodje nikakve nalepnice o repariranju.

inace, ko hoce da proveri, u servisni meni se kod Samsunga ulazi kad je TV ugašen i to na sledeći način:

sledeći tasteri ovim redom:
INFO-MENU-MUTE-POWER

NE DIRAJTE NIŠTA DALJE!!! drugar mi kaze da prvi red pokazuje broj sati rada panela! iz toga izadjete gasenjem TV-a, i da znate da ce se postavke modova slike i zvuka vratiti na fabricke! zato zapisite podesavanja.

#5 lemond

lemond

Member

• Članovi
  • Pip
  • 711 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 12:18

Nista novo to svi ovde rade ,svi uredjaji koji su izlozeni i koji u proseku rade po 13-14 sati dnevno prodaju se na Sold-ovima pa ko nezna o cemu se radi ,a mnogi neznaju jurisaju na takve uredjaje i jos su srecni sto su jeftino prosli :D Svi ti uredjaji imaju garanciju od 2 godine a posle toga sta se kome zalomi :D
Sve je dobro sto se dobro cuje!!!

#6 marko_84

marko_84

Member

• Članovi
  • Pip
  • 343 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 12:26

Vi ste tek sad culi za to? Pa pre 2 meseca je bila ta akcija...

#7 turbo

turbo

Surrounded by Music

• Članovi
  • Pip
  • 520 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 12:35

Zasto meni ne radi link iz prvog posta?

kao da je nepostojeca ta adresa, probao sam i samo root bez onog /cms/...
DVD: Pioneer DV-696AV-K Receiver: Yamaha RX-V1500 TV: Panasonic TX-P50ST50
Front: B&W DM602 Rear: B&W DM601 Center: B&W LCR600 SW: Wharfedale SW-250

#8 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 16:29

Vi ste tek sad culi za to? Pa pre 2 meseca je bila ta akcija...

pa mogao si i da javiš umesto što sad mudruješ kako smo neobavešteni :D

bolje da si ćutao jer bi sada trebalo da se izviniš članovima foruma :D

od mene više ne očekuj odgovor na bilo koje pitanje jer si na ignore listi :D

#9 pecass

pecass

Quad,oh my God!

• Članovi
  • PipPip
  • 1858 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 16:35

pošto je moj prijatelj kupio nedavno Samsung plazmu u Tehnomarketu, zanima me da li neko zna sledece: moze li naime firma koja radi refurbished da resetuje broj sati koliko je panel radio? naime, ulaskom u servisni meni moze da se vidi broj sati koje je panel proveo u radu. zanima me dakle moze li to da se resetuje na nulu ili ne? i da li se to radi kad se aparat reparira?

on je proverio i kaze da stoji oko 300 sati, sto je po njemu upravo toliko koliko procenjuje da ga je gledao do sada. nema takodje nikakve nalepnice o repariranju.

inace, ko hoce da proveri, u servisni meni se kod Samsunga ulazi kad je TV ugašen i to na sledeći način:

sledeći tasteri ovim redom:
INFO-MENU-MUTE-POWER

NE DIRAJTE NIŠTA DALJE!!! drugar mi kaze da prvi red pokazuje broj sati rada panela! iz toga izadjete gasenjem TV-a, i da znate da ce se postavke modova slike i zvuka vratiti na fabricke! zato zapisite podesavanja.

Sistem radi i na LCD-ima - ja proverio!

#10 first

first

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1008 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 16:41

Nemoj da si toliko strog, dečko nije ništa loše mislio, a možda je imao i preča posla.Nije valjda forum jedino mesto gde se mogu čuti i saznati ovakve vesti.
Polako sa tom ljutnjom,... :D

#11 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 16:51

Nemoj da si toliko strog, dečko nije ništa loše mislio, a možda je imao i preča posla.Nije valjda forum jedino mesto gde se mogu čuti i saznati ovakve vesti.
Polako sa tom ljutnjom,... :D

nema opravdanja :D dobro, malo sam ljut, ali zaista nije u redu da se takve stvari odmah ne stave na forum. znam da je i on planirao neku kupovinu, i zna da još neki od nas to planiraju, i nije u redu zaboraviti tako nešto kad se spremamo da potrošimo 1000-1500 evra :D naročito nije u redu taj cinično-sarkstični komentar 'ih, otkad ja to znam a vi ne znate'.

samo izvinjenje vraća u friends redove :D

#12 marko_84

marko_84

Member

• Članovi
  • Pip
  • 343 Poruka:

Poruka napisana 20 фебруар 2008 - 22:43

Ih, pa otqd ja znam da vi to ne znate :D a kao kroz maglu mi se chini da je i ovde pomenuta ta tema pre nekih 2 meseca...A o tome se na benchmarku prichalo tad, ali nishta spektakularno. Fazon, tehnomarketu nije radio sajt jedno 15ak dana, koliko sam cuo zatvorili su i prodavnice. Sad cujem, da su tad promenili brojeve telefona, otpustili neke radnike, zatvorili prodavnice na neko vreme i sl... Kontao sam, tad je bila cistka, nekie radnje su se oprzile, toga vise nece biti...Da sam znao da se nisu oprzili, naravno da bih laj`o na sav glas :D Ali nikako ne mogu da verujem da su nadlezni organi uzeli metlu u ruke tek 2 meseca posto se prasina digla...

Izgleda da je stoka nashla jaku vezu da malo smiri strasti u upravnim organima, kako bi rasprodali celu seriju...

sad se setih, pre jedno mesec dana, bio u tmevropa, b62, pitam prodavca "a ovaj model nije jedan od onih refublished", sa blagim osmehom, a on se tu ziv istripova "a molim, ne ne, to nema, nego vidis ovaj ovde sto je dobar"...

Evo, moje iskreno izvinjenje, da sam znao da vi ne znate, kucao bih BOLDOVANIM VELIKIM SLOVIMA :D

#13 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 21 фебруар 2008 - 00:33

apolodži accepted :D

#14 djura

djura

Junior member

• Članovi
  • 38 Poruka:

Poruka napisana 26 фебруар 2008 - 00:21

Katastrofa a prodaju nam po katasrrofalnim cenama .ZA TO BI NEKO TREBO DA ODGOVARA. DA MU SE OLUPAJU SVE PLAZME PO GLAVI. Zamisli da skupljas pare pola godine i oni te zeznu , A UUUUUUUUU :cheers :roll:

#15 borjan

borjan

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1177 Poruka:

Poruka napisana 26 фебруар 2008 - 00:48

po onome što se vidi, u pitanju je model Samsung PS-42Q7HDX. da li su i drugi modeli Samsunga u pitanju, i koji, trebalo bi proveriti. posto je kod nas Tehmomarket Evropa najveći uvoznik Samsunga nekako su oni prvi sumnjivci. ko zna nešto više, neka javi na ovom mestu!

Nisu samo plazme vec i LCD ekrani pomenute kompanije!
To mi je otkrio jedna od momaka koji radi u Tehnomarketu u Delta City-ju i tacno se zna sa koje su serije kako oni kazu "osvezavane" :roll:
Ako primetite dobar LCD Samsung ekran recimo 81cm i pitate se zasto je jeftiniji od nekog slicnog,eto vam odgovora...
Koliko sam uspeo da saberem sve tamo,od 10 Samsung LCD ekrana bar 6 su reparirani! :cheers
Toliko...
1:KARAN KA180I+CECTL51 upg.+AUDIOMAT TEMPO 2.5 DAC+Kuzma StabiS/StogiS+Benz Micro ACE S-L+Pass X-Ono+SB TOUCH+DAYENS TRIO SE+DAYENS HPOCC Ag ZV.+INVIVO Ag INT.+AC.ZEN MC2 AES/EBU+2:PASS BABEL+MYTH LDR PREAMP+MF X-RAY V3+PEERLESS M+OYA. TUNAMI NIGO P/CO37

#16 Arty

Arty

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1552 Poruka:

Poruka napisana 26 фебруар 2008 - 20:03

Nisu samo plazme vec i LCD ekrani pomenute kompanije!
To mi je otkrio jedna od momaka koji radi u Tehnomarketu u Delta City-ju i tacno se zna sa koje su serije kako oni kazu "osvezavane" :wink:
Ako primetite dobar LCD Samsung ekran recimo 81cm i pitate se zasto je jeftiniji od nekog slicnog,eto vam odgovora...
Koliko sam uspeo da saberem sve tamo,od 10 Samsung LCD ekrana bar 6 su reparirani! :order
Toliko...

pa da li postoji šansa da nekako saznamo koje su serije plazmi i LCD bile reparirane?

#17 laki b

laki b

Member

• Članovi
  • Pip
  • 118 Poruka:

Poruka napisana 27 фебруар 2008 - 09:31

Jel ovo vazi samo za samsung ili je jos neki od proizvodjaca u pitanju
i da li je obavezna nalepnica "koambra"?

#18 jagos

jagos

Junior member

• Članovi
  • 59 Poruka:

Poruka napisana 27 фебруар 2008 - 12:30

Pitanje koliko je novi tv zaista "nov" je veoma kompleksno. Na primer, moj lcd sony 32d3000, za koji verujem da je trenutno najbolji tv od 32 inca na nasem trzistu, dobio sam sa pogresnim daljinskim upravljacem! Daljinski je radio naravno, ali nije bio onaj koji je trebalo da bude. Jos gore - nazovem coveka koga tamo znam, i pozalim se, a on kaze oke, dodjite i dacu vam pravi! Kao da je to uobicajena stvar, ko primeti, daju mu, a ko ne, proso voz. Da ne kazem da nije bilo uputstva ni na engleskom ni na srpskom. Englesko sam skinuo sa neta, a srpsko sam dobio u potpuno drugoj radnji (istog lanca). To znaci da oni tamo muvaju mnogo vise nego sto mi mozemo da zamislimo. Da ne ulazimo u pshihologiju, i razloge za tako nesto.

Pitanje dakle ostaje - ko nam i na koji nacin garantuje da nas novi tv nije radio recimo 100 ili 3000 sati u nekom izlogu, a zatim lepo spakovan i prodat upravo nekom od nas. Odgovor je - niko. Opet tu radi psihologija onih prodavaca sa malim platama - svoj drustveni status svako na svoj nacin unovci (ne mislim naravno bukvalno) tako da ko ima "vezu", a to su pretpostavljam rodjaci, prijatelji itd. moze i da dobije nov, neraspakovan tv.

Te stvari bi trebalo da regulise neka zajednica potrosaca, koja bi regulisala broj tv aparata koji rade po radnjama (verovatno ti standardi postoje, ali ko to postuje?) i nacin njihovog hendlovanja posle toga. Po mom misljenju, ne radi se o nedostatku propisa, vec o njihovom nepostovanju. A za to nisu krivi prodavci, nego inspekcija, za koju sam
siguran da ima mnogo vecu ulogu u ovoj prici, nego sto se to moze pretpostaviti.

AV impuls