Jump to content


1541 DAC Kit (TNT Convertus i drugi)


barry_lyndon

Recommended Posts

http://www.tnt-audio.com/clinica/convertus1_e.html

Evo ga! Audio Note 2.1 kit verovatno skoro nece zaziveti u mom sistemu (kao sto rece jedan clan foruma svojevremeno - nemam trenutno vremena za njega), te trazim dobar NOS DAC kao privremeno resenje. Naime, nigde nisam pronasao 1541 kit, samo one bazirane na 1543 i 1545, koje manje preferiram od prvog pomenutog. U potrazi sam naisao na ovaj DIY projekat sa TNT-a koji obecava mnogo dobre muzike za ne mnogo para. Ima li neko da zna bolje za tu lovu??? Ako se opredelim da mi ga neko dovoljno strucan u Novom Sadu napravi i atestira, a ja da obezbedim elemente, ostaje pitanje gde da mi se izrade vrhunski board-ovi za njega (po mogucnosti sa posrebrenim vodovima). Sta ko ima da kaze na ovo??? P.S. Ako neko prodaje ili zna nekoga ko prodaje, The Attraction DAC osnovnu verziju do 450EUR, neka me kontaktira (sorry administrator-u).

Link to comment
Share on other sites

ako se opredelis imam ja ceo projekat SDS Audio Labs-ovog Tube DAC 3.5B. na ulazu je CS8412 zatim NPC5843A i za zvaki kanal po jedan PCM63P. nakon toga su izlazi odradjeni sa lampama.

mislim da ceo projekat postoji negde na netu (ako ga ne nadjes poslacu ti vec nekako) :cheers

Link to comment
Share on other sites

Siroma, jel ti problem da obelodanish ovde na forumu kakav ce to biti dac sa 1541A, sem sto si mi rekao da ce biti dual....Hoce li imati digitalni filter ili ce recimo biti poput TNT Convertus-a (koji ga nema - sveukupno je minimalisticki osmisljen, ne samo zbog tog detalja, te mora da *ebe kevu) itd...? I ovo je link http://www.tnt-audio.com/clinica/tnt1541_e.html Sorry! Convertus je sa cetiri 1543 potpuno drugi projekat! :cheers Anyway, ovaj je proizasao iz Convertus-a, bar po recima autora, te nije loshe sve prostudirati od pocetka....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mozda nije losa ideja da ako zelis posebno dac,

iskoristis neki polovan philips CD koji ima taj dac chp koji ti zelis

pa samo da dodas recever pre daca, ili da sa kartice izvuces I2S bus,

pa onda na dac chip?

takodje unutra ima prostora za mozda pasivni IV recimo 47oma a onda 1 cev ECC82. (ne lapizator, sem ako ne zelis 20-25V na izlazu...)

ili da premestis plocice iz playera u posebnu kutiju?

To je malo manje novca nego sto su dac kitovi,

koji u sustini nista nisu bolji,

i naravno potrebna ti je kutija za kitove to je dodatni kash...

*

Ovo prethodno se nisam salio...

Mislim, za taj novac ne mozes da dobijes stvarno dobar dac...

samo kitove

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...