Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

Zahvaljuje ujka Trotter

Nego, mala ispravka. Nije to dubstep, dubstep je nesto sto ujak ne slusa, mada, ima i tu zanimljivosti nije da nije.

Ovo je Ragga, skracenica od Raggamuffin. Nisam nikad bio pristalica tih zanrovskih podela ali da skrenem paznju - dubstep i ragggamuffin nisu narocito blizu ni muzicki ni kulturoloski. Ujak najvise preferira Roots Reggae i Old School Dub .

Inace, sve je to nastalo iz "iste kuhinje" kafana imena Mama Afrika, kao i 80% danasnje "popularne" muzike.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

Uf! Da pitam nešto?

Da li igde postoji ikakav snimak boljeg izvođenja Listove Druge mađarske rapsodije od ovog:

Ne znam da sam čuo nešto bolje.

...mislim, nije da sam neki poznavalac klasike, al' Adam je baš odsvirao. Saslušajte na nekom dobrom ozvučenju. ( ...kažem ja tako nešto na hifi forumu :P ... )

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎.‎5‎.‎2017‎. at 23:24, NShappy said:

Uf! Da pitam nešto?

Da li igde postoji ikakav snimak boljeg izvođenja Listove Druge mađarske rapsodije od ovog:

Ne znam da sam čuo nešto bolje.

...mislim, nije da sam neki poznavalac klasike, al' Adam je baš odsvirao. Saslušajte na nekom dobrom ozvučenju. ( ...kažem ja tako nešto na hifi forumu :P ... )

Možda nisi čuo bolje, ali uvek postoji šansa da se to ispravi, poslušaj kako jedan od najvećih pijanista XX veka, Gyorgy Cziffra, izvodi Listove rapsodije...;)

 

Link to comment
Share on other sites

^^ +1

Da, i ovo je bravurozno. Višestruko bolje od savremenika što sam čuo (doduše, samo na YT).

Malo se dojmim da mi Adamovo izvođenje dvojke u nekim momentima bolje legne. Šta gi ja znam. Njega sam saslušao mnogo puta. Cziffra za sada samo 2x.

Sada slušam ovo ostalo od starijeg Gyorgy-a što je YT dostupno, i tu jeste značajno drugačiji od ostalih. Drugačiji na bolje, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...