Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

Ovu gitaru je svirao na koncertu u NS. Najbolji zvuk gitare koji sam ikada čuo - uprkos ne baš dobrom snimku, i ovde se može se naslutiti. Posebno na 2:45 (za one koji nemaju strpljenja). Nije ni čudo što mi je ostao u najlepšem sećanju po baladama koje je tada odsvirao...

EDIT: Pričalo se da svira stereo gitaru - valda je jedan magnet išao na levi a drugi na desni kanal (nagađam), pa je on to koristio na specifičan način.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Konkretno, pesma sa linka je sa albuma Rubber Orchestras, imam mp3 320, moze se lako pronaci na uobicajenim lokacijama.

Kolega Fege mi je obezbedio flac albuma Bird Head Son (hvala Fege!) pa bih ipak prepustio njemu da ti prosledi ako se slaze. Taj album je, uz prvopomenuti, meni licno najbolji. Zadnji album nazvan Time je Joseph snimio bez Spasm Banda i iako nije los, cenim ga najskromnijim ostvarenjem, bolji mi je i prvi album po imenu Leggo Di Lion. Zanimljiv je i lik pevaca Anthony Josepha, covek je prevashodno pesnik, muzika mu je usputna zanimacija. Poreklom je iz Trinidada i Tobaga, zivi u Engleskoj, moze se procitati puno na netu. Sa druge strane, o The Spasm bandu nema puno informacija osim sturih nabrojavanja clanova. Odlicni muzicari, steta je.

Inace, nema boljeg osecaja za uzivaoca muzike od onog kad otkrije novo ime i novu muziku koja ga osvoji. Po mom skromnom misljenju, cela ova prica je nastavak tog pocetnog udarca sa centra terena a ne obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...