Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

Offtopic: Ima slicna YouTube tema na offtopic forumu ali tamo nema muzike vez drugih zanimljivosti. Ako tema nije prikladna za ovaj forum moderator i admin ce vec uciniti nesto sa njom. Dakle, u ovoj temi se postavljaju interesantni muzicki YouTube snimci ako su autoriteti saglasni.

Naleteo sam na snimak Fantomas, standardna postava - Mike Patton na celu s tim sto Terry Bozzio menja Lombarda na bubnjevima jer je ovaj bio na turneji sa Slayerom. Ovo je izgleda bilo na Montreux Jazz festivalu 2005. pa sam time jos vise bio zainteresovan da vidim o cemu se radi (mislim, sta ce oni na jazz festivalu?). Snimak traje sekund manje od 10 minuta i po meni je zanimljivo videti i njih kako razbijaju i reakciju publike. Obratite paznju na stereo ventilatore sto duvaju u oznojanog bubnjara (glava i bubrezi).

Evo ga: http://www.youtube.com/watch?v=0q_ot1kwTrs

Kad smo vec kod Fantomas, evo jos jednog snimka - Cape Fear (obrada):

I na kraju da dodam Tool - Parabola, Danny Carey malo solira na kraju (za one koji znaju pesmu, przenje krece od 57. sekunde):

Edit: evo jos jedan od Fantomas, Simply Beautiful (Al Green):

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Å vedska instrumentalna grupa the Spotnicks bila je po popularnosti bliska neprikosnovenim the Shadows-ima. Zanimljiv je po neÄemu njihov ne baÅ¡ veliki hit iz '63 (bili su sa njim na top ten u Holandiji). ZaÅ¡to je zanimljiv, saznaćete odmah:

http://www.youtube.com/watch?v=7Y4YFPDdy4Q

Uzgred, rekao bih da na spotu sviraju nešto drugo, samo je nakalemljena ova pesma. Ali, nema veze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja ću u narednom periodu na ovom threadu krajnje randomski da nabacujem neke drage mi clipove/songove/bendove, ne znam kako bih drugaÄije, nadam se da će se poneÅ¡to nekome i dopasti pa neka slobodno prokomentariÅ¡e, volim da podelim divljenje prema muzici...exercise an open mind!

The The - Sweet Bird of Truth

Alice Cooper - Clones

Fatima Mansions - 1000%

The Brandos - Gettysburg

Apoptygma Berzerk - Deep Red

Link to comment
Share on other sites

Ja ću u narednom periodu na ovom threadu krajnje randomski da nabacujem neke drage mi clipove/songove/bendove, ne znam kako bih drugaÄije, nadam se da će se poneÅ¡to nekome i dopasti pa neka slobodno prokomentariÅ¡e, volim da podelim divljenje prema muzici...exercise an open mind!

The The - Sweet Bird of Truth

Ove sam sacuvao. Keep it going.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...