Jump to content

M-Kabl
Photo

Sta da radim sa ovim!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 odgovora u ovoj temi

#1 BokiNS

BokiNS

Junior member

• Članovi
  • 51 Poruka:

Poruka napisana 15 октобар 2007 - 13:46

Pozdrav svim forumasima. Naime imam ovaj sistem kuci i ne znam sta sa njim da radim. Naime radi se o gramafonu Lenco L84 i pojacalu nekom Ei HSR 48V De luxe (koje je polu ispravno). Uz to imam i neke kutije takodje od Ei Nis koje su takodje polu ispavne posto mislim da je jedan zvucnik rikno. Jel to vredi nesto formirati. Kolika je vrednost ovoga. Hvala svima i poz iz NS.

Umanjene slike u prilogu

• hifi.jpg

Install flash.

#2 Zen Mod

Zen Mod

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 3373 Poruka:

Poruka napisana 15 октобар 2007 - 13:58

Pozdrav svim forumasima. Naime imam ovaj sistem kuci i ne znam sta sa njim da radim. Naime radi se o gramafonu Lenco L84 i pojacalu nekom Ei HSR 48V De luxe (koje je polu ispravno). Uz to imam i neke kutije takodje od Ei Nis koje su takodje polu ispavne posto mislim da je jedan zvucnik rikno. Jel to vredi nesto formirati. Kolika je vrednost ovoga. Hvala svima i poz iz NS.

gramofon pregledati , i odraditi redovan servis - jer je sigurno krajnje vreme za to ; narocito gumeni blokovi na knife edge rucki stradaju i rucica visi na unutrasnju stranu

risiver zaboravi,sem ako ti treba da svira u kuhinji

kutije- treba pregledati sta je otislo ; sa malo igre moze se dobiti kulturan zvuk za malo para ...... naravno-zavisi i koje su kutije tacno u pitanju
:ruganje parked .

#3 Glogov_Kolac

Glogov_Kolac

Member

• Članovi
  • Pip
  • 791 Poruka:

Poruka napisana 15 октобар 2007 - 14:32

daj slike kutija.skoro me zvao neki covek kome treba bas tako nesto

#4 BokiNS

BokiNS

Junior member

• Članovi
  • 51 Poruka:

Poruka napisana 15 октобар 2007 - 15:50

Hvala na odgovorima, a evo i slike kutija.Ne mogu da nadjem oznaku modela. Jel zna neko gde je najbolje u Novom Sadu odraditi servis gramafona i zuvcnika?

Umanjene slike u prilogu

• 15102007052.jpg

#5 BokiNS

BokiNS

Junior member

• Članovi
  • 51 Poruka:

Poruka napisana 16 октобар 2007 - 13:53

Glogov Kolac, jel zanimaju nekog ovi zvucnici?
Molim jos jednom nekog da mi kaze gde mogu da servisiram zvucnike i gramafon u NS? :listen

#6 SandroNS

SandroNS

Member

• Članovi
  • Pip
  • 922 Poruka:

Poruka napisana 16 октобар 2007 - 14:03

Za zvucnike, imam dobro iskustvo sa majstor Vladom iz Petrovaradina, sadasnja ulica Koste Nadj-a, bivsa Frankompanska, nemam broj, ne mogu da nadjem, sigurno neko od novosadista sa foruma zna. Sto se tiche gramofona, obrati se Koko Bil-u, on je nedavno sredjivao Thorens-a.

Pozdrav
Sandro

#7 miroslav

miroslav

Member

• Članovi
  • Pip
  • 664 Poruka:

Poruka napisana 16 октобар 2007 - 20:29

HSR-48,ah muzika moje mladosti,kasnije HSR-160 sa pripadajućim zvučnicima,ali to je bilo pre četvrt veka.Evo ovako:HSR se po meni ne isplati popravljati,jer je zastarela tehnologija skroz,jedino za rez.delove.Zvučnici su,mislim 40/60W 4Ohm-a,dvoputne kutije,bas je 40W,20 cm u prečniku,a visokotonac je poznati elipsasti iz EI fabrike.Mislim da ga možeš naći u prodavnici-MITOMSS- u ulici Petra Drapšina,bivša EI prodavnica(preseljena iz Železničke ulice).Same drajvere nije teško naći,možeš da ih vidiš u AudioPower(SAL-ov)program,imaju tamo svašta.Ja lično imam jedan HSR-48 kome je otišlo napajanje,mislim trafo,pa ako ne znaš šta ćeš sa njim,rado bih ga primio na poklon,čisto da se prisetim mlađih dana,a mozda nešto i iskoristim od delova :listen
P.S.Odradio sam gomilu zvučnika tj,zamene drajvera,pa ako si zainteresovan,mogu ih pregledati,pa ćemo videti za dalje...
:) Moj mob:+381641107158

#8 BokiNS

BokiNS

Junior member

• Članovi
  • 51 Poruka:

Poruka napisana 17 октобар 2007 - 19:55

Naime, evo danas sam se malo igrao sa ovim. Otvarao sam zvučnik i prilažem i sliku onoga sto sam video. Zvučnici su Ei 20w 4oma. Dešava mi se to da mi u ovom zvucniku ne radi ovaj od 20cm a drugi radi. Nesto smo cale i ja spajali, prespajali i zakljucili da radi i ovaj od 20cm, al mi sumljiv bas. E sad sta je u pitanju, verovatno ta ploca dole.
Gospodine Miroslave ako znate sta je po sredi javite mi. Svratite kad budete imali vremena. Upravo slusam ploce posle 15 godina. :-?

Umanjene slike u prilogu

• zvucnici.jpg

#9 Ducko

Ducko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 266 Poruka:

Poruka napisana 19 октобар 2007 - 11:47

Izgleda da su ovaj Ei-jev risiver i zvucnici prodavani u kompletu jer sam istu kombinaciju cuo kod drugara pre 2-3 godine i secam se da su na ovim zvucnicima visoki inferiorni u odnosu na bas. Za divno cudo tuner je izvanredno hvatao stanice.
Vrednost ovih uredjaja (zvucnici i risiver) je nikakva u smislu prodaje dok za gramofon ne bih znao (iako je Lenco u pitanju).
Ako imas nekih audiofilskih pretenzija zaboravi da imas ove uredjaje.
Ako hoćeš da si bogatiji idi među siromahe

#10 krvimozak

krvimozak

Member

• Članovi
  • Pip
  • 810 Poruka:

Poruka napisana 20 октобар 2007 - 12:12

Sta da ti se kaze o HSR 48? Ja imam sam svoj HSR 70 odavno iz kuce proterao na posao i tu mi sluzi samo za razonodu. Ako bas imas vremena i para za bacanje i nekoga ko se malo razume u elektroniku, mozes da uradis sledece. Od delova koje imas u HSR-u uz dodatak trafoa za napajanje od +-30V i hladnjaka za izlazne tranzistore dobijas pojacalo od oko 50w. Pretpojacalo za gramofon takodje zameni nekom boljom semom. Drajvere iz kutija zameni nekim malo boljim, to ce svako ko je napravio bar jedan zvucnik umeti solidno da odradi. Rezultat - sigurno neces moci da na tome slusas klasicnu muziku sa ekstremnom dinamikom, ali za neke sitne zurke, narodnjake i rok imaces nesto sto je "dovoljno". Koliko para, toliko muzike a za utehu videces da takva kombinacija moze svira mnogo bolje od komercijalnih mini linija od 10-20w snage. :D
Please allow me to introduce myself: my name is Davorin Bogovic and all of this around me is sviranje q...

#11 BokiNS

BokiNS

Junior member

• Članovi
  • 51 Poruka:

Poruka napisana 05 новембар 2007 - 18:14

Prodajem zvucnike!

#12 wlada_ns

wlada_ns

Junior member

• Novi članovi
  • 9 Poruka:

Poruka napisana 27 март 2010 - 15:14

Da ne bih otvarao novu temu... Da li neko zna za koliko para moze da se proda hsr 48 deluxe sa njegovim zvuchnicima? Unapred zahvalan!

#13 tesla1

tesla1

Member

• Članovi
  • Pip
  • 287 Poruka:

Poruka napisana 27 март 2010 - 23:27

Na zalost, nema nikakvu vrijednost osim emocionalnu. Davno nekad sam imao te zvucnike, sad su kod mog badzana prikaceni na neku Nikola Tesla liniju i dan danas imaju super zvuk, vjeruj mi, predivan, sad imam puno bolju liniju ali uvijek sa radoscu poslusam taj zvuk. Popravi ih i uzivaj, sta te briga ili skupi 2000 eura i kupi sebi novi sistem :evil:

#14 NIKK

NIKK

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1724 Poruka:

Poruka napisana 27 март 2010 - 23:29

@tesla
Da li vidis iz koje godine je tema? :evil: :evil:
-Na ovome svetu mogu da kazem sto se desava, to nije istina... mislim, na ovome svetu sto bi naglasio, da propaganda, sto vecina kazu o ovome - nije istina.
-Hvala Vam...
-Molim...

#15 tesla1

tesla1

Member

• Članovi
  • Pip
  • 287 Poruka:

Poruka napisana 27 март 2010 - 23:36

@tesla
Da li vidis iz koje godine je tema? :evil: :)

Sad vidim, hvala, ali sto sam rekao stoji, nema veze koja je godina :evil:

AV impuls