Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Moj prvi 180g vinil-Milestones...Miles Davis,i to kao poklon.Dakle,nista to nije bolje od starih ploca,jedino je novo. Jedno pitanje,da li da temu rascepimo na dva dela i jedan prebacimo u novi podforum vezan za vinil?

Mislim da nema potrebe za dijeljenjem.

Mozda ne bi bilo lose da na vinil dijelu otvorimo dio sa preporukama, tako kad se nadje ploca sa dobrim zvukom da se onda napise ko ju je izdao i sve sta pise na njoj. Inace tesko je znati sta valja a sta nevalja!

Link to comment
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose da na vinil dijelu otvorimo dio sa preporukama, tako kad se nadje ploca sa dobrim zvukom da se onda napise ko ju je izdao i sve sta pise na njoj. Inace tesko je znati sta valja a sta nevalja!

Ajde otvori (da ti ne kradem ideju) :roll:

Naravno, ovo bi vazilo i za stare ploce.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi 180g vinil-Milestones...Miles Davis,i to kao poklon.Dakle,nista to nije bolje od starih ploca,jedino je novo. Jedno pitanje,da li da temu rascepimo na dva dela i jedan prebacimo u novi podforum vezan za vinil?

Sam pojam 180gr LP nije garancija jos da se to biti bolje od obicnog :roll:

pisao sam vec da imam Miles "Quiet nights 180gr"..dodje mi da ga zafrljocim sa treceg sprata kroz prozor da vidim kako leti barem ko UFO :roll:

Miles "Steamin 180gr" je opet jako dobar,isti izvodjac,ista izdavacka kuca :D

Napravimo nesto za analogicare jer ce nas cedeovci upucati :D

Danas sam se vratio kuci sa(LP):

John Mayall "Jazz+blues fusion"

John Mayall "Turning point"

Traffic "Traffic"

Janis Joplin "Pearl" ...hmmm bas je pearl

Grateful Dead "American beauty" ...za ovaj omot kazu na njihovom dvd-u "Anthem of the beauty" da treba omot postaviti ispred ogledala,i da bi se trabali videti "verry funny things"

Zna ko nesto o ovome?

Link to comment
Share on other sites

Gde(kako) si ovo nabavio i da li je na dve ploÄe ili je dupli disk?

Utisci?

Ovi mu nisu dali puno zvezdica:

http://wm04.allmusic.com/cg/amg.dll?p=a ... fixq85ld6e

Već sam rekao, ali ajde ponovo.Imao sam ovaj dupli LP negde '79 - '80 god i bio sam oduÅ¡evljen njime, ali kada sam sredinom 90-ih reÅ¡io da prodam gramofon prodao sam i (skoro sve) ploÄe, nažalost i ovu.Pre neki dan na forumu Melvin me je podsetio u "Å ta se Å¡lusa" na ovo sjajno izdanje i odmah sam na Amazonu pronaÅ¡ao i naruÄio i danas stiglo.

Ovo sada je dupli CD.

Utisci??? MožeÅ¡ da pretpostaviÅ¡ Äim sam ovako brzo reagovao, ali kada je o muzici reÄ uvek postoji i ona priÄa o ukusima, veÄeras ću ponovo, posle duže pauze ponovo presluÅ¡ati ovo izdanje i proveriti da li se u meÄ‘uvremenu sa mojim ukusom neÅ¡to promenilo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mi niko neće zameriti što ću spominjati polovnjake... U proteklih desetak dana ili tako nekako, imao sam sreću ili nesreću da upoznam jednog gospodina koji je za meni veoma prihvatljivu cenu bio voljan da se odrekne nekih originala... Pošto sam preokupiran drugim obavezama, skeniranje omota sada neću da radim, a nisam još ni stigao da svaki od CD naslova koji ovde navedem stavim u player i preslušam. Dakle, bez ikakvog posebnog reda i redosleda, kupio sam:

Terence Trent D'Arby - Introducing the hardline according to (CBS Austria 1987)

INXS - Underneath the Colours (Polygram UK 1981/1989)

INXS - INXS (Polygram Germany 1980/1989)

INXS - The Swing (Phonogram, WEA Germany 1984)

INXS - Shabooh Shoobah (Polygram Germany 1983)

INXS - Listen Like Thieves (Phonogram Germany 1985)

Dawn Penn - No, No, No (Warner Germany 1994)

James Brown - The Easy Rider Generation in Concert (LIVE at the Apollo Theathre, New York 25.06.1967) (NOTA BLU musica srl 1993)

Ike & Tina Turner - Live at Circus Krone 1973 (ZYX music/Sony Made in Germany Distribution France 19??)

Eric Serra - Le Grand Bleu (version integrale 2cd) (Gaumont/Virgin France 1988)

Thompson Twins - The Greatest Hits (BMG Ariola UK 1990)

Peter Gabriel - Secret World Live (2cd recorded in Modena, Italy 16th & 17th Nov. 1993) (REALWORLD Holland 1994)

Krokus - To Rock or Not To Be (Phonag records CH 1995)

Midnight Oil - Scream In Blue Live (Columbia, Austria 1992)

BB King and Friends (RAKS Turk. 19??)

Simple Minds - Good News From The Next World (Virgin Holland 1995)

Rolling Stones - Under Cover (Virgin Holland 1983)

Rolling Stones - Voodoo Lounge (Virgin Holland 1994)

The Human League - Greatest Hits (Virgin UK 1995)

Billy Idol - Billy Idol (Chrysalis UK 1982)

Billy Idol - Whiplash Smile (Chrysalis UK 1986)

Simply Red - Picture Book (Warner UK 1985)

Duran Duran - Decade (EMI UK 1989)

Duran Duran - Big Thing (EMI UK 1988)

Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble - Officium( ECM Records DE 1993)

I jedan CD iz oglasa sa foruma:

Santana - Shaman (ARISTA USA 2002)

Spisak sadrži ime izvoÄ‘aÄa, naziv albuma, (izdavaÄa, državu gde je CD proizveden i godinu izdavanja/izdavanja na CD-u)

Serijske brojeve, bar kodove već nemam živaca da prepisujem a i nije ovo takva muzika da je to tako važno, kod klasike Mozartova dela sviraju mnogi pa to može biti važno, ovde mislim da nije. Joj, umorio se ja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...