Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

U Rumuniji su, za vreme diktature, svi koji su imali, svoje pisaće maÅ¡ine nosili jednom godiÅ¡nje da se uzme otisak kako bi se moglo ući u trag svakoj napisanoj reÄi.

Danas je mnogo lakše, ali reakcija mora da bude mnogo brža.

Ko zna da li je Älan na vreme video poruku i zaputio se na pravo mesto?

Možda je i mlaÄ‘ani Bujodrag, uvidevÅ¡i svoju greÅ¡ku i muÄen grižom savesti pohrlio ka KuglaÅ¡u da se izvini.

Možda Älan nije tako lako želeo da preÄ‘e prego svega i smatra da izvinjenje nije dovoljno.

Možda se Bujodrag sada preznojava uz brdo noseći Älana na krkaÄe (k'o Å¡to je, po legendi Mićun popa jahao) do berze na Akademiji?

Link to comment
Share on other sites

@Pajo,

Solstice je kupljen na HFS nov, za 750 RSD - to je ono kartonsko izdanje, iz koga uvek izvadim CD pa ga stavim u slim kutiju.

Ostalo placam obicno oko 600 polovno - mada "polovno" nije prava rec za CD-ove u ovakvom stanju - oni su kao novi.

Evo jos dva, medju danas nabavljena tri...

post-10590-075575800 1289136132_thumb.jp

post-10590-081687400 1289136148_thumb.jp

post-10590-008532700 1289136159_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

@Sondek,

uglavnom je sa Berze, mada ja tamo nisam bio neke vreme - dogovorim se sa ljudima sa Berze telefonom. Oni vec znaju sta ja jurim, a ja sam im siguran kupac, pa kad nesto naleti, nadjemo se negde i svima dobro.

Ovi moji snabdevaci uglavnom ne rade sa vinilom, ali cu kad odem sledeci put na Berzu pogledati kakvo je stanje kod drugih, pa cu ti javiti :D.

Sto se izbora tice, sad sam malo popunio Weber-a, ostaje mi da nadjem nekoliko Towner-a i dosta Jarrett-a. Kad se prilika ukaze, gledacu da nadjem i ove nesto manje eksponirane, ali dobre muzicare, kao sto je Reiner Brueninghaus. Naravno, tu su i Skandinavci, sa kojima jos ne stojim dobro :(.

Link to comment
Share on other sites

@Sondek,

uglavnom je sa Berze, mada ja tamo nisam bio neke vreme - dogovorim se sa ljudima sa Berze telefonom. Oni vec znaju sta ja jurim, a ja sam im siguran kupac, pa kad nesto naleti, nadjemo se negde i svima dobro.

Ovi moji snabdevaci uglavnom ne rade sa vinilom, ali cu kad odem sledeci put na Berzu pogledati kakvo je stanje kod drugih, pa cu ti javiti :D.

Sto se izbora tice, sad sam malo popunio Weber-a, ostaje mi da nadjem nekoliko Towner-a i dosta Jarrett-a. Kad se prilika ukaze, gledacu da nadjem i ove nesto manje eksponirane, ali dobre muzicare, kao sto je Reiner Brueninghaus. Naravno, tu su i Skandinavci, sa kojima jos ne stojim dobro :(.

Ako nešto, od ECM-a, pretekne, javite... Nikako da „Kuglaš“ uklopim u nedeljne obaveze... Ako i svratim, budem tamo pre vremena, pre nego što se društvo okupi...

Unapred hvala...

Link to comment
Share on other sites

Ako nešto, od ECM-a, pretekne, javite... Nikako da „Kuglaš“ uklopim u nedeljne obaveze... Ako i svratim, budem tamo pre vremena, pre nego što se društvo okupi...

Unapred hvala...

Vazi, nema problema - ako mi neko od snabdevaca javi da je dobio neki ECM, javljam odmah. U medjuvremenu treba obratiti paznju na akciju u One Hi-Fi-ju - ima sasvim solidnih ECM naslova prakticno upola cene!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala Pero slobodno javi,imamo slican ukus-video sam tvoju kolekciju.:cheers

Ja imam ovde u NS jednog dugara sto je doskora prodavao sjajne vinile jer je u financijskim poteskocama,malo je skup(10-15E) ali kupih od njega nekoliko ECM izdanja u zaista mint stanju,na par komada dobijem drugarski popust.Ima ploca koje je kupio pre 30 godina,a stanje kao da je sad izaslo iz radnje.Medju njima je i jedan Egberto Gizmonti ,kog eto dosad za sve ove godine nisam slusao- odlcna ploca,prateca ekipa Ralph Towner,Nana Vasconcelos,Jan Garbarek,pa eto da preporucim.Imam neki osecaj da te stare ploce rade bolje,samo ih je tesko naci u mint stanju(drugacije me i ne zanima),mada da budem iskren sto se novog tice vise uzimam na CD-u,u one-hifi-u jos ima po 750din tih touchstone kartonskih uzeo sam nekoliko i tesko mi je da dam preko 2000din za nov vinil dok je toga na lageru,mada mi je ECM bas za vinil.Ako ko ima nesto od ECM u visku slobodno ponudite na PP.

Link to comment
Share on other sites

Vazi, nema problema - ako mi neko od snabdevaca javi da je dobio neki ECM, javljam odmah. U medjuvremenu treba obratiti paznju na akciju u One Hi-Fi-ju - ima sasvim solidnih ECM naslova prakticno upola cene!!!
Nema žurbe. Pogledaću OneHiFi...
Link to comment
Share on other sites

Poslao Borko prvi album Wishbone Ash. Pravi motiv je bio da imam Å¡ta da snimim na drugoj strani kasete na koju snimam Argusa (da ne snimim isti album na obe strane, mada Argus i to zaslužuje) a ispostavilo se da se radi o sjajnoj ploÄi. Nije loÅ¡e nekad neÅ¡to i propustiti pa posle otkrivati :xmas

post-10033-074684400 1289168796_thumb.jp

A sa ovom veÅ¡tiÄarom ne znam Å¡ta da radim. Imam sve njene cedeove, iako su sve te kupovine posle Shepherd Moons bile Äisto bacanje para. Da stvar bude gora imam i prethodnu kompilaciju - Paint the sky with stars, ali ponaÅ¡am se kao Mel Gibson u teoriji zavere kad vidi 'lovca u žitu' - tako ja kad vidim Enyin cede moram da ga kupim. Sa Kleptona i Oldfilda sam se skinuo sa nje joÅ¡ nikako. Valjda zato Å¡to sam joÅ¡ onomad kontao da ako ikad budem imao cd plejer na njemu ću sluÅ¡ati Enyu i sliÄne trice...

post-10033-085508200 1289169163_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...