Jump to content


Zasto si hi fi manijak


tode

Recommended Posts

Kod mene je slucaj,da jako volim muziku...Tako da sam u Hi-FI manijak-rookie....

Takodje sam poceo sa tvrdjim,cvrscim metalom i hard rock-om..Tako da mi je masivniji bas dobrodosao..kako godine prolaze sve vise tezim melodiji i nesto pitkijoj formi(Prog rock/Jazz-Rock i sl.).Hi-FI to sve jako dobro povezuje....Iako ono sto ja imam se ne moze nazvati HI-FI-jem(zbog av risivera :thumbsup2 )

Poput Pubihno-a cujem i konstatujem stvari koje ljudima nisu bitne ili ih uopste ne cuju...i cude mi se sto se uopste zamlacujem sa tim.

Sve me je to dovelo do toga da sam postao jako izbirljiv i po pitanju live koncerata.....

SKC,Sajmiste i ostale zvonjave hale vise ne posecujem...Iako ima prilican broj dobrih Hard Rock/Metal bendova koji jedino tu mogu da nastupe.

Znaci los i mutan zvuk izbegavam gde god mogu...a sam tezim boljem...Novac me naravno jako ogranicava pri nabavci novih komponenti.

Jos uvek radije pricam sa ljudima o autorima pojedinih albuma,tj.umetnicima nego o nekoj vrhunskoj Hi-FI ili HI-End spravi....Pozz !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Moj rodjeni stric je od pamtiveka radio kao konobar ( sad je svoj gazda) i to u hipi kaficima. Sve pare je bacao na ozvucenje (licno), sto mi je moj otac potvrdio ( on je kupovao motore).

Posto smo svake nedelje odlazili na supu kod babe, moj posao je bio da u 14:00 probudim strica (mozda sam imao 5-6 godina) a njega je nerviralo to sto ja kad uletim u sobu zaboravim na budjenje cim ugledam VELIKE CRNE UREDJAJE po policama i MONOLITNE zvucnike. Poseduje veliku kolekciju ploca (oko 4000 komada) i to sve rok, pop, bluz, hipi, dzez, dosta domacih izvodjaca, koplete rolingstonsa, bitlsa, pink floyda, u2-a, i mnogih mnogih drugih. Sve to je danas lepo zapakovano na tavanu i ceka povoljan trenutak za slusanje( kaze nema vremena a i dosta kasno je dobio dete).

Eto, krace nemoze, to je moj prvi susret sa Hi-Fi-jem i od tada tezim necemu solidnom , nista preteranom sistemu za slusanje muzike i stereo efekata.

E da, duga prica je i to kako sam prvi put shvatio sta je "stereo" pa sam bukvalno mesec dana bio zaguljem u tu tematiku sa obilnim slusanjem sadrzaja prvo u mono tehnici pa uporedjivanje sa stereo signalom. Hteli da zovu doktore da vide jel sve u redu samnom :-?

A na poslu slusam caletov radio-kasetofon Filips 090 koji i posle 35 godina NON-STOP rada ( osim selidbe) radi kao podmazan, jedino je prasina problem.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Moj rodjeni stric je od pamtiveka radio kao konobar ( sad je svoj gazda) i to u hipi kaficima. Sve pare je bacao na ozvucenje (licno), sto mi je moj otac potvrdio ( on je kupovao motore).

Posto smo svake nedelje odlazili na supu kod babe, moj posao je bio da u 14:00 probudim strica (mozda sam imao 5-6 godina) a njega je nerviralo to sto ja kad uletim u sobu zaboravim na budjenje cim ugledam VELIKE CRNE UREDJAJE po policama i MONOLITNE zvucnike. Poseduje veliku kolekciju ploca (oko 4000 komada) i to sve rok, pop, bluz, hipi, dzez, dosta domacih izvodjaca, koplete rolingstonsa, bitlsa, pink floyda, u2-a, i mnogih mnogih drugih. Sve to je danas lepo zapakovano na tavanu i ceka povoljan trenutak za slusanje( kaze nema vremena a i dosta kasno je dobio dete).

Eto, krace nemoze, to je moj prvi susret sa Hi-Fi-jem i od tada tezim necemu solidnom , nista preteranom sistemu za slusanje muzike i stereo efekata.

E da, duga prica je i to kako sam prvi put shvatio sta je "stereo" pa sam bukvalno mesec dana bio zaguljem u tu tematiku sa obilnim slusanjem sadrzaja prvo u mono tehnici pa uporedjivanje sa stereo signalom. Hteli da zovu doktore da vide jel sve u redu samnom :D

A na poslu slusam caletov radio-kasetofon Filips 090 koji i posle 35 godina NON-STOP rada ( osim selidbe) radi kao podmazan, jedino je prasina problem.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Evo, na primer, moj sluÄaj: kada sam bio mali, sakupljao sam stare hi-fi kataloge i stare brojeve Playboya i sliÄnih Äasopisa.

Život mi je poklonio puno, porastao sam, postao sam glavni urednik Äasopisa sa golim cicama i zaradio sam pare za hi-fi.

ZnaÄi, deÄaÄki snovi.

Link to comment
Share on other sites

Jednom davno sam imao mini liniju... posle sam, posto je postao trend, otisao u radnju i kupio cs3030... otisao do druga i kupio RIZ pojacalo... woow... kako super zvuci... onda je dosao mission 702... wtf... kakav bas, extra... onda dolazi yamaha... opet bolje... onda dolazi BM HM17... i tu pocinje manijacenje :cheers aaaaaa ima l` ko opampeeeeeeee :loveface

Link to comment
Share on other sites

Nekada daaaaaaavno imao sam Toscu 10 duuuuugo, duuuugo godina..........a onda se desilo cudo ! Pojavila se Tosca 20 i zivot jednostavno nije bio isti za mene................

Eh, da ! Zato sto sam bio dobar djak u skoli, preskocio sam HSR 48 i odmah otisao na DDR naucno fantasticni receiver Rema Toccata sa sve senzorima za programiranje stanica :roll: . Realno, vec tu nije bilo povratka medju normalne ljude. Kad se pojavise jos i razni Japanci sa vu metrima koji mrdaju, transformacija je bila potpuna............muziku sam poceo da slusam ne zbog melodije, nego zbog toga kako se cuje koji instrument :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se bez zelje za nekim novim uredajem a pogotovo za nekom novom plocom(cd)

da bi nesto veliko u zivotu falilo

ono sto mozda vuce naprijed

cini mi se kada bi to stalo da bi onda bio kraj nadanjima i nekim snovima koji se traze u tim plocama ili zvuku

a samim time bio bi cini mi se kraj i zivota

mozda je i dobro da covjek ima neku privlacnost tako koja ga vuce i cuva

da i dalje ide i zivi

koji ruzan osjecaj bi bio npr sta cu na sajmu ja sam sve cuo sto ima ili sta imam trazit ja sve ploce imam ili sam ih preslusao

mada priznajem da bih mogao podnijeti jedan sistem ali tesko bih prihvatio da nema vise novih ploca

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...