Jump to content


Zasto si hi fi manijak


tode

Recommended Posts

Bio sam hi fi manijak ,a bogumi i ostao 30 godina.Sad se pitam a zasto.Zato sto je hi fi gadna bolest al slatka.Kad sam bio mlad nisam imao love,a sad imam love samo za przivljavanje.Imam prijatelja po bijelom svijetu samo zahvaljuci 1 gradjanskom ratu u BiH koji mi salju sve sto hocu na kredit pa kad dodju ja uredno platim,naravno polovne makine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Evo, na primer, moj slučaj: kada sam bio mali, sakupljao sam stare hi-fi kataloge i stare brojeve Playboya i sličnih časopisa.

Život mi je poklonio puno, porastao sam, postao sam glavni urednik časopisa sa golim cicama i zaradio sam pare za hi-fi.

Znači, dečački snovi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Na poslu? Hiraga Le Monstre, Philipsovi neki matori sirokopojasni, 8'' u nekim kutijama sa "rasporedjenim opterecenjem", Marantz 57, malo "modifikovan", Shaub Lorenz-ITT matori tuner. :bacanje

Lepota drustvenog preduzeca je da imas vremena da radis sta hoces i kad hoces, a mana je plata....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

na poslu sam sistem B malo frizirao.Novi diamond 9.1,novi stalci,gramofon bang olufsen,za dan dva quad izlaz.Zao mi jedino sto ne mogu da montiram cijevni premp od vukusica tube audio lab ,nego ide tranzistorski preamp :bounce vjervatno harman kardon.

Link to comment
Share on other sites

"MANIJAK, MANIJAK, TO NE MOZE BITI SVAK".

Evo kako sam se ja zarazio...

Bese to davno... imao sam 16-17 god.Imao sam neke drugare koji su imali hifi,

pa mi se to veoma dopalo :bounce . Elem, kupim ja svoje prve zvucnike, cuvene nase EI Nisove HSR 120.

Maznem od keve neki obican gramafon sa zvucnicima,bacim zvucnike, vezem HSR.

Posle rasprodam neke moje drangulije iz sobe+djeparac, pa kupim neki dek( SHARP R10).

Kasnije uspem da kupim i neko pojacalce.

A moje prvo pravo MANIJAKALNO ponasanje sam imao godinu dana kasnije.

Keva mi Isla u Ohrid na neku operaciju i ostavi mi djeparac za mesec-dva,za skolu za dorucak.

Medjutim, ja kao vec duboko oboleli manijak, otrcim u prodavnicu i kupim svoj prvi cd...

U skoli sam mesec dana gladovao ali sam bio :bounce i :bounce

I moram reci,pogotovu za one momke koji se javljaju sa pitanjima tipa-"sta kupiti" da za

ovu bolest nema leka.I da kad god se sakupi neki (mali ili malo veci) visak novca, da to

uvek ode u "neku novu spravu". Eto...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uh...Ja sam prvu, da kazemo ozbiljniju hifi stvarku kupio u prvom faxa (pre toga sam imao neko zali boze pojachalo i zali boze zvuchnike (sadashnji rear efekti))...Yamaha rxv357..Ili je to pak bio drugi faxa? Sve sto sam imao u shteku sam iscedio, keva mi dala 50ak e, 50ak pozajmio...Medjutim, odmah po kupovini tog av-a su mi usledila finansijski lepsa vremena, tak` da ono...Od tada i nisam neki manijak, iako mi finansije dozvoljavaju da svakih mesec dana nesh menjam...Nekako mi je draze da kupim polovnu stvar nego novu...valjda su to traume iz mladosti :) Sve u svemu, rek`o bih da sam do prve tada meni skupe stvari bio manijak, posle sam se prilicno zadovoljavao manjim investicijama :D Rek`o bih da i nisam neki manijak...Al` bih opet pre jeo jedan burek sa sirom dnevno nego 2 sa mesom, ako bih pozeleo neshto shto ne mogu tako lako priushtiti :-? Sva sreca pa mi ne iskache ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo sam poceo da slusam muziku i to metalcugu,Iron Maiden :order ,i sve sto ide uz to.E onda sa starenjem poceo sam da slusam svasta,i prvo pojacalo koje sam nabavio je bio RTL 2x30w,97`sam ga platio 100maraka,dal` je mnogo ili ne bio sam zadovoljan.Moj matori ima sve casopise "Sam" od 79-89,tako da sam tu jos od malih nogu bio upucen u Hi-Fi.A i postadoh manijak jer poceo sam vise da slusam uredjaje i zvucnike nego muziku.ZIVEO HI-FI! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ne znam da li to ima veze ali ono sto sam odavno primetio kod sebe jeste da u zvuku cujem stvari koje drugi ne primecuju ... nesto sto vecini zvuci super meni cesto zna da bude vrlo nekvalitetno...nisam mnogo obracao paznju na to dok jednog dana nisam imao prilike da cujem kako zvuci Hi-Fi sistem vredan oko 5000e i od tada se sve promenilo ... shvatio sam da to i ja zelim .. nazalost daleko sam od toga ... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kod mene je slucaj,da jako volim muziku...Tako da sam u Hi-FI manijak-rookie....

Takodje sam poceo sa tvrdjim,cvrscim metalom i hard rock-om..Tako da mi je masivniji bas dobrodosao..kako godine prolaze sve vise tezim melodiji i nesto pitkijoj formi(Prog rock/Jazz-Rock i sl.).Hi-FI to sve jako dobro povezuje....Iako ono sto ja imam se ne moze nazvati HI-FI-jem(zbog av risivera :spavanje )

Poput Pubihno-a cujem i konstatujem stvari koje ljudima nisu bitne ili ih uopste ne cuju...i cude mi se sto se uopste zamlacujem sa tim.

Sve me je to dovelo do toga da sam postao jako izbirljiv i po pitanju live koncerata.....

SKC,Sajmiste i ostale zvonjave hale vise ne posecujem...Iako ima prilican broj dobrih Hard Rock/Metal bendova koji jedino tu mogu da nastupe.

Znaci los i mutan zvuk izbegavam gde god mogu...a sam tezim boljem...Novac me naravno jako ogranicava pri nabavci novih komponenti.

Jos uvek radije pricam sa ljudima o autorima pojedinih albuma,tj.umetnicima nego o nekoj vrhunskoj Hi-FI ili HI-End spravi....Pozz !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...