Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Sada Äujem:

Jestofunk u Sava Centru, 09.03.

ReÄ je o bandu acidjazz/funk orijentacije. Druga, progresivnija generacija acid jazz bandova. Jaki crni soul/funk vokali. SluÅ¡a se stojećki.

Meni je neverovatan podatak da je ovaj band iz Italije.

Ovo neću propustiti :roll:

Link to comment
Share on other sites

Sad nesto,pomalo,offtopic....Do pre par godina u Kostolcu je radio sjajni RockCaffe,mesto gde su svirke bile obavezne i gde je gostovalo nebrojeno pozitivnih faca sa domace hard/blues/jazz scene (Ana Popovic,stara Di Luna Blues B.,Cukic/M.Mihajlovic,Nesa Galija,Beer Drinkers...,Pera Joe ,itd,itd,)lista je zaista,ali zaista predugacka,ko bi ih se sve setio :listen .Nazalost,ortaci se raskintali,kafe prodat,tuga...Ali,uvek ima ali...otvori se novo mesto,Chill Out,sa sjajnim menadzerom,mladjanim Vladom,koji polako ali sigurno ide utabanim stazama Deje Savica i RockCaffe-a....elem,da ne duzim,subota 17.mart,Chill Out Caffe Kostolac,Tanja Jovicevic & band (verovatno samo klavijaturista :P ,vise i ne treba),dobra zabava zagarantovana....Wild Turkey samo 90 din :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

-Ja kupio karte za Pepperse u petak u prodavnici cd-ova na uglu Cika Ljubine i Knez mihajlove. U red sam stao u 17:10 h a karte sam dobio u 20:50 h. Red je bio do one prodavnice sa lusterima, otprilike 30-ak metara. Veliki minus za organizatore jer su dali samo par dana da ljudi koji su rezervisali i podignu te karte. Zinulo im da odmah vide zaradu. :lol:

Ko jos ide?

Link to comment
Share on other sites

:)

Nisam dugo Äekao, jer sam kupio karte u potpuno praznoj prodavnici u Golsvordijevoj ulici u BG-u. PoÅ¡to nisam baÅ¡ imao vremena da Äekam u redu zbog raznoraznih problema koje imam ovih dana hteo sam Äak i da odustanem, ali sam onda proverio adrese prodajnih mesta sa spiska koji sam naÅ¡ao na sajtu Ticketline i to je to. Mislim da je bilo na mnogo mesta u gradu, ali su u mail-u kojim potvrÄ‘uju rezervacije stavili samo jedno mesto i tako napravili veliku zabunu.

Ne znam kako ćemo se u boju raspoznavati?! Možda kako reÄe Katica (Radovan III): "Raspoznavaćemo se po hrabrosti!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Nisam dugo Äekao, jer sam kupio karte u potpuno praznoj prodavnici u Golsvordijevoj ulici u BG-u. PoÅ¡to nisam baÅ¡ imao vremena da Äekam u redu zbog raznoraznih problema koje imam ovih dana hteo sam Äak i da odustanem, ali sam onda proverio adrese prodajnih mesta sa spiska koji sam naÅ¡ao na sajtu Ticketline i to je to. Mislim da je bilo na mnogo mesta u gradu, ali su u mail-u kojim potvrÄ‘uju rezervacije stavili samo jedno mesto i tako napravili veliku zabunu.

:):):) ... srpska posla...

Rajko

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam tek saznao i kupio ulaznicu za koncert Roy Ayers-a.

Ako se ne varam, ovaj (pre svega) vibrafonista je cest gost u ovim krajevima.

Njegova kariera varira od slatkastog pop-soul-jazz-a (cak i u ovome je znao ponekad da zvuci odlicno) do jazz-funk-a i razlicitih fuzija. Secate se onog EP-ja sa Felom, npr?

Ima li neko informacije kakav repertoar treba ocekivati?

post-1432-128510500729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

I sta bi na kraju sa ZZ TOP-om?

Dolaze? Ne dolaze?

Kad?

Poz,

Turbo

"Američki blues-rock bend ZZ Top definitivno će nastupiti u Srbiji 21. juna, prenose beogradski mediji.

Iako je pre nekoliko meseci rečeno da je dolazak ZZ Top samo trač, rokeri će ipak nastupiti ovog leta u Beogradskoj Areni!

"Najpoznatije brade rock n rolla" ZZ Top oformili su se 1969. godine u Hjustonu. ÄŒlanovi benda su Bili Gibons (gitara i vokal), Dasti Hil (bas gitara i vokal) i Frenk Bird (bubnjevi).

To je jedna od malobrojnih svetskih grupa koja više od 35 godina svira u istom sastavu, a marta 2004. godine postala je i član "Rokenrol hola slavnih" .

Najveći hitovi su "Gimme All Your Lovin'", "Give it Up", "Sharp Dressed Man" , "Legs", "Velcro Fly", "My Head's In Mississippi"...

Ulaznice će uskoro biti puštene u prodaju, najavili su organizatori."

Izvor

http://www.mtsmondo.com/nosleep/dogadja ... vest=50714

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam popunjavao svoj kalendar predstojecim koncertnim desavanjima. U narednih mesec dana dosta toga interesantnog ce se dogadjati u NS. Ono sto sam ja pronasao:

07.04. Roy Ayers, US (SNP)

15.04. Block Out (Trema) /zasto tamo?!!/

20.04. Deciduous, US (Route 66)

21.04. Lira Vega (Izba)

24.04. Honey Boy Edwards, US (Studio M)

27.04. Eyesburn (Bioskop Arena) /pokusavam se setiti nekog koncerta odrzanog u ovom prostoru/

Novosadjani, dopunite me.

Link to comment
Share on other sites

Dve svirke za jedno veÄe. TeÅ¡ko da sam mogao spojiti dva "udaljenija" eventa:

Roy Ayers (SNP, 20:45 - 22:20) i

Trance Balkan Desorganization (Route 66, 00:00 - 01:30).

Roy Ayers je sada već priliÄno mator, a ekipa sa njim je priliÄno mlada. Osim belca za gitarom - crna postava. Nisam zapamtio imena, ali, pored vibrafona i gitare, tu je lik za klavijaturama i saxofonom, lik za klavijaturama, bass i bubanj. Ekipa ne impresionira izuzev solidnog bubnjara i grÄevitog gitariste.

Roy praktiÄno samo gazduje bandom, kojeg puÅ¡ta da dugo i Äesto solira. Repertoar je sladunjav i populistiÄki.

Sve je vodilo klasiÄnoj tezgi da Äitav niz pehova ovu svirku nije uÄinio komiÄnom. Roy se sve vreme borio sa nekim procesorom (valjda nije poneo naoÄare), pa mu vibrafon povremeno nije ispuÅ¡tao zvuke. Bas je poÄeo toliko glasan da je prdeo, a dva dokona momka za miksetom su od strane Älanova banda upozoravana desetak puta da ga stiÅ¡aju. Onda je klavijaturista ustajući da odsvira sax deonicu zakaÄio mikrofon u koji peva. Onda je u sred jedne pesme gitarista iÅ¡Äupao svoj kabel i ukljuÄio ga u Å¡timer. Ovo je ponovio kasnije joÅ¡ jednom. Onda je bubnjar u sred pesme pokuÅ¡avao da vrati set bubnjeva na poÄetnu lokaciju (klizili su). Onda je otpao mikrofon sa bas bubnja (ona dva dokona momka su ga popravljala tokom cele stvari). Onda je otpao mikrofon sa doboÅ¡a, nakon Å¡to ga je bubnjar zveknuo palicom. Onda je Roy bezuspeÅ¡no zahtevao da mu beli light zamene nekim crvenim ili zelenim (samo ne verujem da postoji osoba kojoj se obraćao)... Ma, total disaster. BaÅ¡ sam se lepo smejao posmatrajući sve ovo sa par metara udaljenosti.

InaÄe, poluprazna sala, evolution, everybody loves the sunshine... blah.

TBD. Uh...

Svojevremeno sam ovde preporuÄio neke njihove demo snimke na myspace-u. Izgledalo je to kao novina na domaćoj sceni koja spaja garažni punk-rock sa bluesom.

Ovo sinoć je zvuÄalo drugaÄije. Bebecov bas ume da zvuÄi bluesy, ali ostalo je... Ma ni sam ne znam. Oni kažu da je reÄ o spoju punka, breakbeata, hip-hopa i bluesa. Ovo sinoć je bilo noisy. Bebec je za basom, a tu je vokal (i neke klavijature, matrice), bubnjar i momak za gramofonom i nekim scratch ureÄ‘ajem. Vokal će povremeno sliÄiti RATM, ali ni govora da je to to.

Potpuno sam dezorijentisan (Trance Balkan Desorientation) napustio svirku kada od umora više nisam mogao da gledam.

I, svidelo mi se. To je stvarno dobro. Samo, moram još sređivati utiske. Nadam se da ću ovo ponoviti uskoro kada budem bolje kondicije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...