Jump to content


Ako može mala pomoć :)


Recommended Posts

Pre svega želim  sve da vas pozdravim i izrazim veliko zadovoljstvo što sam ovde !! :)

Ono što me najviše ,,muči" jeste sama definicija komponenti, tj interesuje me čemu šta služi.

Nasledila sam od oca mnoštvo ploča ( omiljena Suncokreti , Bora dao lično i personalno :D ), pa je dosao red da iste malo i aktiviram.

Budzet polako formiram, bez želje da kupim nešto što mi kao početniku nije potrebno. Nadam se da ćete mi pomoći u tome.

Okačiću i dve fotografije sa interneta na kojima se nalaze komponente koje ne znam čemu služe ( ok, znam samo za pojačalo :) ).

Nadam se da nisam promašila temu i rubriku na forumu.

 

Hvala vam unapred !!!

custom-rosewood-AV-unit-media-storage_1.jpg

30711171_902941029910483_6760137068073395934_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Maja Kalas said:

Okačiću i dve fotografije sa interneta na kojima se nalaze komponente koje ne znam čemu služe ( ok, znam samo za pojačalo :) ).

Ево на пример ТВ са прве слике служи за гледање ТВ програма, ДВД уређаја за репродукцију филмова итд.

Надам се да сад бар мало помо'го.

Link to comment
Share on other sites

Momci budite djentlmeni molim vas.

- Zvučnike prepoznaješ.

- Svake zvučnike pokreće pojačalo. Pojačala koja se najviše koriste su integralna pojačala, obično ih zovemo samo pojačalo. Zovemo ih integralnim jer u sebi sadrže dve komponente: predpojačalo (preamp) + pojačalo snage (snagaš)

- Neki sistemi su tako dizajnirani tako da se pojačalo fizički razdvoji na preamp + snagaš. Ako te interesuje zbog čega pitaj. Te dve komponente se povezuju interkonekt kablom. To su dve donje komponente u donjoj slici.

- Preamp vrši predpojačanje analognog signala i taj signal onda ulazi u snagaš interkonekt kablom. Preamp je ujedno kolektor ostalih uređaja (CD, DAC, tjuner,...). Na njemu se odabira šta želiš da slušaš od tih uređaja i pojačava se zvuk ujedno.

- Snagaši vrše samo ulogu guranja zvučnika. Oni se povezuju sa zvučnikom zvučničkim kablom.

- CD plejer ti je jasan. Međutim i on sam je takav da se sastoji od dve komponente: transport + digital to analog konverter (DAC)

- Danas su moderni DAC jer na njih možeš da kačiš laptop, PC, strimer,.... On vrši konverziju digitalnog signala u analogni  sa tih uređaja.

- CD plejeri, tjuneri (radio), DAC-ovi se isto povezuju na preamp ili integralno pojačalo interkonekt kablovima..

Pitaj šta te konkretno interesuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Willi Studer said:

To Vam je sve Naim i to morate da pitate Naim-ovce u njihovoj temi jer oni uz svaku komponentu imaju još jednu komponentu koja je napajanje samo za tu komponentu. :-)

Da li već imate sistem ili su Vam potrebni saveti i preporuke?

Naim?

Nemam jos uvek sistem,  a budzet bih formirala u zavisnosti od eventualno vasih preporuka.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Maja Kalas said:

Naim?

Nemam jos uvek sistem,  a budzet bih formirala u zavisnosti od eventualno vasih preporuka.

Zato je pogrešan put bio stavljanje one slike i pitanje šta je šta. Ispravan put je bio želim da slušam tatine ploče, šta mi je za to potrebno? Ili recimo slušala bih pride i radio, kasete....ili imam i kolekciju muzike na kompu ili kolekciju CD-ova, šta mi je neophodno od komponenti?

Na onoj slici je gomila toga što vam ne treba.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, vdzele said:

Momci budite djentlmeni molim vas.

- Zvučnike prepoznaješ.

- Svake zvučnike pokreće pojačalo. Pojačala koja se najviše koriste su integralna pojačala, obično ih zovemo samo pojačalo. Zovemo ih integralnim jer u sebi sadrže dve komponente: predpojačalo (preamp) + pojačalo snage (snagaš)

- Neki sistemi su tako dizajnirani tako da se pojačalo fizički razdvoji na preamp + snagaš. Ako te interesuje zbog čega pitaj. Te dve komponente se povezuju interkonekt kablom. To su dve donje komponente u donjoj slici.

- Preamp vrši predpojačanje analognog signala i taj signal onda ulazi u snagaš interkonekt kablom. Preamp je ujedno kolektor ostalih uređaja (CD, DAC, tjuner,...). Na njemu se odabira šta želiš da slušaš od tih uređaja i pojačava se zvuk ujedno.

- Snagaši vrše samo ulogu guranja zvučnika. Oni se povezuju sa zvučnikom zvučničkim kablom.

- CD plejer ti je jasan. Međutim i on sam je takav da se sastoji od dve komponente: transport + digital to analog konverter (DAC)

- Danas su moderni DAC jer na njih možeš da kačiš laptop, PC, strimer,.... On vrši konverziju digitalnog signala u analogni  sa tih uređaja.

- CD plejeri, tjuneri (radio), DAC-ovi se isto povezuju na preamp ili integralno pojačalo interkonekt kablovima..

Pitaj šta te konkretno interesuje.

 

 

Nadam se da sam skapirala, u sustini mene je potrebno pojacalo koje nije razdvojeno, laicki govoreci, na preamp + snagaš? Time bih pojednostavila celu pricu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kuršum said:

Zato je pogrešan put bio stavljanje one slike i pitanje šta je šta. Ispravan put je bio želim da slušam tatine ploče, šta mi je za to potrebno? Ili recimo slušala bih pride i radio, kasete....ili imam i kolekciju muzike na kompu ili kolekciju CD-ova, šta mi je neophodno od komponenti?

Na onoj slici je gomila toga što vam ne treba.

Ja cu jos i batine da dobijem ovde :D ....au....ok , slika je tu da bih plasticnije postavila pitanje, ok?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...