Jump to content


Koje polovne podnostojece kutije do 120e


blop

Recommended Posts

Pozdrav svima, trebala bi mi vasa pomoc oko toga koje zvucnicke kutije da kupim da se dobro slazu sa yamahom dsp a590

Zanima me nesto od trenutne ponude na kp tipa magnat 144 008n, cat leb 401, jamo s406, jbl tlx 320, iq ted 3 koji mi je ujedno i najinteresantniji pa me zanima prvenstveno sta mislite o njima

Zvucnici ce sluziti u prvom planu za tehno muziku sa dosta basa naravno, i rep takodje

Hvala unapred :0

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav posto vidim da si pocetnik objasnicu ti prvo oko uparivanja zvucnika i tvog yamaha risivera . Yamaha ti radi na 8 oma pise ti nazad pored zvucnickih konektora i moras da trazis zvucnike na 8 oma . Jamo ti rade na 6 oma i iz surround sistema i cat je na 8 oma tako da ih moze pogoniti tvoja yamaha . JBL i IQ su ti zahtevniji zvucnici koji rade na 4 oma tako da nisu za tvoje pojacalo cime ces ga samo ostetiti . Gledaj zvucnike na 8 oma .

Link to comment
Share on other sites

Pored ovoga što je @miskonnaveo, za 120 evra nije moguće kupiti dobre podnostojeće zvučnike. Floorstanderi u klasi ispod 2.000 evra (novi) su uglavnom "produženi" regalski zvučnici koji imaju pojačan bas slabe definicije i kontrole. Za 120 evra se traže i uz malo truda nabavljaju solidni polovni regalci većih dimenzija koji mogu da kvalitetno reprodukuju bas do 55-50 Hz.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Willi Studer said:

Pored ovoga što je @miskonnaveo, za 120 evra nije moguće kupiti dobre podnostojeće zvučnike. 

:thumbsup2

Za te novce nije lako ni napraviti samo kutije, bez drivera i skretnica.

Ja bih umeo da napravim kutije po nacrtima ali ne i da ih furniram, čak ni da stavim onaj jeftiniji vinilni finiš

Kvadrat medijapana od 19 mm košta više od 2000 dinara. Za podnostojeće kutije ti treba mnogo više. A u takvim radnjama ne prodaju u mm tačno koliko ti treba nego moraš kupiti ceo komad, s viškovima.

Pa onda razmisli kolike su šanse da nadješ dobre podnostojeće kutije za 120 evra sem ako ne naletiš na narkomana u krizi koji rasprodaje pokućstvo.

Link to comment
Share on other sites

U pravu je @Willi Studer slazem se bolje ti je ici na polovne bookshelf zvucnike jer ces za dobre podnostojece morati valjano da se istrosis ! Posle im napravis stalke i da vidis muzike i zvuka . Koliki je prostor za slusanje i koji muzicki zanr preferiras da ti pomognemo oko izbora zvucnika ?

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo hvala svima na pomoci, i razumem sve smernice sto ste mi dali samo se oko par informacija ne slazem.

Npr ovi I.Q zvucnici rade na 4 do 8 oma, i pritom kad sam isao da ih slusam, pojacalo na kojem su radili bilo je deklarisano na 8, i ni na nekom vecem opterecenju, nije se grejalo niti se desilo bilo sta sto navode kao problem pri uparivanju zvucnika nize omaze od pojacala.

I ove JBL sam cuo na pojacalu kao mom, oni su bas 4 oma i evidentno je vece zagrevanje pojacala kao i neke nuspojave usput.

Ovi nemci I.Q su kada su izasli kostali tada 1200 dm, to je poprilicno novca i bez obzira sto im je par stvari promenjeno, imaju odlicne vifa drajvere  i kad sam ih cuo bas sam se odusevio i u odnosu na sve ove ostale navedene kutije zvuce dosta bolje. Pritom sad i mogu da se kupe za ovako mali iznos jer imaju dosta godina a opet od punog drveta su, ima razlike. Tako da ako se neko bude susreo sa slicnim, neka ih obavezno cuje, vrede.

Hvala svima jos jednom, ovo su ipak samo moja zapazanja i nisu namenjenje da obezvrede vasa misljenja

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, blop said:

Prvo hvala svima na pomoci, i razumem sve smernice sto ste mi dali samo se oko par informacija ne slazem.

Npr ovi I.Q zvucnici rade na 4 do 8 oma, i pritom kad sam isao da ih slusam, pojacalo na kojem su radili bilo je deklarisano na 8, i ni na nekom vecem opterecenju, nije se grejalo niti se desilo bilo sta sto navode kao problem pri uparivanju zvucnika nize omaze od pojacala.

I ove JBL sam cuo na pojacalu kao mom, oni su bas 4 oma i evidentno je vece zagrevanje pojacala kao i neke nuspojave usput.

Ovi nemci I.Q su kada su izasli kostali tada 1200 dm, to je poprilicno novca i bez obzira sto im je par stvari promenjeno, imaju odlicne vifa drajvere  i kad sam ih cuo bas sam se odusevio i u odnosu na sve ove ostale navedene kutije zvuce dosta bolje. Pritom sad i mogu da se kupe za ovako mali iznos jer imaju dosta godina a opet od punog drveta su, ima razlike. Tako da ako se neko bude susreo sa slicnim, neka ih obavezno cuje, vrede.

Hvala svima jos jednom, ovo su ipak samo moja zapazanja i nisu namenjenje da obezvrede vasa misljenja

Rade ljudi svasta,moj savet ti je da postujes ono sto je napisano na poledjini pojacala i zvucnika,4 do 8 je 4oma,ako ti je bas zapelo za neke zvucnike nize impedance bolje menjaj resiver i uzmi pojacalo.Sto se tice kutija podnih sve su ti ljudi vec rekli,da sam na tvom mestu posolio bih budzet jos malo i jurio neke bookshelf polovne.

Edited by Djoleks
Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, blop said:

Prvo hvala svima na pomoci, i razumem sve smernice sto ste mi dali samo se oko par informacija ne slazem.

Npr ovi I.Q zvucnici rade na 4 do 8 oma, i pritom kad sam isao da ih slusam, pojacalo na kojem su radili bilo je deklarisano na 8, i ni na nekom vecem opterecenju, nije se grejalo niti se desilo bilo sta sto navode kao problem pri uparivanju zvucnika nize omaze od pojacala.

I ove JBL sam cuo na pojacalu kao mom, oni su bas 4 oma i evidentno je vece zagrevanje pojacala kao i neke nuspojave usput.

Ovi nemci I.Q su kada su izasli kostali tada 1200 dm, to je poprilicno novca i bez obzira sto im je par stvari promenjeno, imaju odlicne vifa drajvere  i kad sam ih cuo bas sam se odusevio i u odnosu na sve ove ostale navedene kutije zvuce dosta bolje. Pritom sad i mogu da se kupe za ovako mali iznos jer imaju dosta godina a opet od punog drveta su, ima razlike. Tako da ako se neko bude susreo sa slicnim, neka ih obavezno cuje, vrede.

Hvala svima jos jednom, ovo su ipak samo moja zapazanja i nisu namenjenje da obezvrede vasa misljenja

Ako si u prilici možeš da probaš Visaton Alto Line Mk2

oglas na KP

Visaton veb strana

Link to comment
Share on other sites

Yamaha o kojoj se ovde govori napravljena je da vozi sistem od 5 zvučnika, otud i zahtev da budu od 8 Oma. Ne verujem da će kutije deklarisane na 4 Oma predstavljati problem iole korektno konstruisanom pojačalu.

Osetljivost zvučnika od 85dB je sasvim dobra sve dok se ne suočavamo sa prostorom velike površine. U tom slučaju biće potrebni zvučnici veće osetljivosti, a verovatno i neko drugo pojačalo.

 

Edit: svakako može da proba svoje pojačalo sa bilo kojim kutijama koje planira.

 

  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...