Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

Hahaha, pa @pera451 namjerno sam generalizovao...

Ta klasa je već sasvim nešto drugo i tu kinezima niko ne može da parira po odnosu cijena kvalitet. To je novo oko 1000€ i kinezi za te pare prave sjajne uređaje.

Ne znam koliko je za očekivati da se nose sa brendovima dva ili tri i više puta skupljim jer nisam slušao takve sprave, ali sa konkurencijom u toj klasi se nose bez problema i sviraju za sve pare a i bilo koje druge.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, RingeRaja said:

A sad ideš i đonom...

To dovoljno govori kakav si čovek.

Hvala Bogu pa sam Mark&Daniel kupio od Srđana, a nisam morao sa tobom da se natežem.

AV Impuls zaobilazim, slobodno reci svom gazdi.

Istina boli?

Sto si trazio to si sobio. Takvi kao ti samo djon razumeju. Sad smo bar nacisto.

Inace, ja za tazliku od tebe gazdu nemam. Ni u kuci ni na poslu ali to je neka druga tema.

Link to comment
Share on other sites

@Tozo,

covek ne mora da bude dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju da bi shvatio da se prckanje po spravama od 100 evra ne isplati ni sa cenom rada u Srbiji, pa sve i da svi obucemo pelene.

S druge strane, i u Srbiji su postojali konstruktori (Pedja Rogic i dr.) koji su pravili relativno uspesne proizvode koji nisu bili bas High End (tj. kostali su novi znatno ispod 1000 evra).

Ja ne znam koliko je, na primer, proizvoda Audial proizveo i gde je bio break-even point takve proizvodnje. To bi bilo interesantno izracunati.

Ali posto ja ne nameravam da proizvodim Hi-Fi, a proizvodjace ili "proizvodjace" tema ne privlaci, onda nista :).

Link to comment
Share on other sites

Sonic - Nije problem u mnogim slučajevima šta želiš da kažeš, već kako se odraziš.

Zato su stvoreni stručnjaci za obraćanje javnosti. Kod modernih srba poznatiji kao Pablik Rilejšn stručnjaci (izgovor tvrdi comrade English).

Tebi treba jedna ovde da te zastupa. Ne bi zamerio da je dobra, recimo neka Fallen Madonna with the Big Boobies. :bacanje

(znam da @zoranzu voli Julia Ann tip)

Link to comment
Share on other sites

Sima opet poentirao!

 

audiofili niste zapamtili najvazniju stvar iz emisije sa Acom raal-om,morate se prvo dobro ozeniti (ne u materijalnom smislu)da biste mogli  imati dobar sistem.....i da ne biste ovakve teme i komentare pisali sve iz udobnosti svojih zlatnih papuca....majko mila i to sve na veliki praznik (kome vise prija,citaj  na jedan od 4 neradna dana vezano)......tuga...

 

p.s izvinjavam se svima koje bi moj komentar mogao da povredi...iz bilo kog razloga.

Link to comment
Share on other sites

@vdzele

Sve ovo što pišemo je jako smešno. Poznajem veliki broj naših distributera lično (ne samo Simu). Nikome od njih ne treba PR za forum iz jednog jedinog razloga, verovao ili ne na forumima su ljudi od kojih većina nisu ciljna grupa, i to je jedini razlozi što distributeri uopšte i ne učestvuju na forumu iako su registrovani. Sima je imao hiljade postova daleko pre nego što je sa Srđanom i Brkom otvorio AVI, pa se otud s vremena na vreme uključi u svom stilu klizećim startovima :-)

Forum je mesto gde dosta ljudi leči komplekse, bajaju kako da kupe kineza za 5 glava kog NIKADA neće kupiti, većina na forumu NIKADA NIŠTA o čemu piše neće ni poslušati a kamo li kupiti, mnogima je dovoljno da vide grafikon na netu pa zašto bi onda slušali, mlati se prazna slama, postavljaju pitanja tipa šta mislite kako zvuči uređaj koji sam upravo kupio, meri se nemerljivo...itd. itd.

I ne, NIJE u pitanju novac, već pristup hobiju. Znam ljude koji skromno zarađuju ali 3 puta godišnje idu na skijanje, nađu način jer to iskreno vole! To je njihov hobi!

To je razlog zašto oni ovde ne učestvuju, šta treba da se prepucavaju sa besposlenim kvazi guruima, preprodavcima, švercerima, švajserima, pajserima? Pusti Simu, pitaj Ranka, Mlađu, Mazu, bilo koga iz bivšeg ONE HiFi-ja, iz sadašnjeg Playera...

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, RingeRaja said:

Ne, nego si bezobrazan.

Ja nemam problem da kažem ako nešto ne znam i ne razumem, za razliku od tebe koji misliš da si posisao svo znanje ovoga sveta, sa Ego-om napumpanim do nebesa, uvek najpametniji.

Nisam najpametniji. To se samo tebi tako cini spram tvog ugla posmatranja. 

Ja kad ne znam kazem da ne znam. Ne skrovam svoje neznanje iza recenice tipa “ ovo ne valja...”

Link to comment
Share on other sites

i po ko zna koji put trazi se od diy-era,proizvodjaca,distributera da se upuste u neke sumanute samoubilacke akcije.....i cudom se cude kako se toga niko nije dosetio i postao srpski Steven jobs a oni to smislili i javno,besplatno ponudili.....i to za 5 minuta depresivne dosade.

Ljudi od 40-50-60 godina ne razumeju da nasi konstruktori znaju sve sto i kineski,zapadni,scandinavski,istocni....i bas ce im pomoci da kineski proizvod naprave 100-struko boljim a samo duplo skupljim na radost zajednice koja ce ga opljuvati da je pokrao,iskopirao i da njihov komsija to moze isto za 10 evra jeftinije...kome to treba.

I Aleksandar je u pravu,ogromna vecina "ne jede burek ali voli da ima u blizini da se kupi od 0 do 24 h i protestuje ako nije vruc u 22h".

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, vdzele said:

Sonic - Nije problem u mnogim slučajevima šta želiš da kažeš, već kako se odraziš.

Zato su stvoreni stručnjaci za obraćanje javnosti. Kod modernih srba poznatiji kao Pablik Rilejšn stručnjaci (izgovor tvrdi comrade English).

Tebi treba jedna ovde da te zastupa. Ne bi zamerio da je dobra, recimo neka Fallen Madonna with the Big Boobies. :bacanje

(znam da @zoranzu voli Julia Ann tip)

Dzabe PR kad je publika zlonamerna ili ne moze ili ne zeli da razume.

Kaku u suprotnom naci “krivca”  i na njemu iskaliti svoje zivotno nezadovoljstvo iinferiornost? Lakse je ovako ;)

Link to comment
Share on other sites

uzmite kredit,prodajte njivu,kola i krenite u taj biznis koji savetujete drugima ....a ostali ce pomoci kao sto i inace jedni drugima dajemo vetar u ledja.:plakanje

 

i zaboravih vazno,nasim konstruktorima ne treba kineska osnova za bilo sta.....nekima od nas trebsa da im ubijemo cenu....oni to znaju i primenjuju staru kinesku poslovicu :

"njihovo je da jedu g.... a nese je da nas boli k....":D

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, pera451 said:

@Tozo,

covek ne mora da bude dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju da bi shvatio da se prckanje po spravama od 100 evra ne isplati ni sa cenom rada u Srbiji, pa sve i da svi obucemo pelene.

S druge strane, i u Srbiji su postojali konstruktori (Pedja Rogic i dr.) koji su pravili relativno uspesne proizvode koji nisu bili bas High End (tj. kostali su novi znatno ispod 1000 evra).

Ja ne znam koliko je, na primer, proizvoda Audial proizveo i gde je bio break-even point takve proizvodnje. To bi bilo interesantno izracunati.

Ali posto ja ne nameravam da proizvodim Hi-Fi, a proizvodjace ili "proizvodjace" tema ne privlaci, onda nista :).

Ja sam pokušao da se bacim u proizvodnju....

I skoro sve ste i ti i Sonic Hamer napisali da ne ponavljam. Za mene je to nemoguća misija iz toliko razloga od  banalnih, tipa štampe na bužiru pa do ciljne grupe.  

To ni najveća ljubav ovog svijeta ne može da nadjača. 

Recimo, kupio sam u jednom cugu godišnju zalihu konektora kod zvaničnog distributera, svih 5 (pet) pari, a sledeća se čeka par mjeseci.... apsolutno sve bih morao da uvozim od repromaterijala kako god da okrenem.... propise EU moram da ispoštujem ako mislim da plasiram na zapad, jer u srbiji se ciljna grupa svodi na par ljudi...

Jednostavno, nemoguće uz svu ljubav ovog svijeta, a da imaš konstantan kvalitet (što bi rekao Sima, 5 istih komada).

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, pera451 said:

@Tozo,

covek ne mora da bude dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju da bi shvatio da se prckanje po spravama od 100 evra ne isplati ni sa cenom rada u Srbiji, pa sve i da svi obucemo pelene.

S druge strane, i u Srbiji su postojali konstruktori (Pedja Rogic i dr.) koji su pravili relativno uspesne proizvode koji nisu bili bas High End (tj. kostali su novi znatno ispod 1000 evra).

Ja ne znam koliko je, na primer, proizvoda Audial proizveo i gde je bio break-even point takve proizvodnje. To bi bilo interesantno izracunati.

Ali posto ja ne nameravam da proizvodim Hi-Fi, a proizvodjace ili "proizvodjace" tema ne privlaci, onda nista :).

Eee, mislim da tu gresis...Bas sa "kinezima" od 100e se i isplati i prckati. Evo , npr neskutijan  dak kod njih sa vrh. cipom ( sabre 9038, ili AK 4497, ili mozda WM 8741 - svi nabrojani, pogotovu prva dva su trenutno najbolji postojeci cipovi koje mozes kupiti) su oko 100 - 200 $. Ako ih malo nabudze, oko 250. Naravno, ne svira samo cip, implementacija je najbitnija. Ali dobar majstor ce i na slici uociti dobru topologiju i potencijal i uzeti plocicu sa materijalom koji delom iskoristi a delom zameni. To radi izmedju ostalih i gradaaudio sa KP, a upuceni kazu da mu sprave sviraju do OO, ali i da dere cenom...Slicno bi moglo i ovde, upucen covek pregleda ponudu i da preporuku. Dalje, kod kineza mozes u izvesnoj meri i sam naruciti bolje elemente, naravno, treba se razumeti, a to malo i dize cenu...Uglavnom, opcija ima, treba znanje, nesto para ali je benefit u proizvodu koji brendiran vredi visestruko skuplje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sonichammer said:

Kaku u suprotnom naci “krivca”  i na njemu iskaliti svoje zivotno nezadovoljstvo iinferiornost? Lakse je ovako ;)

Eto, opet ti upotrebljavaš grube reči. Kao neko ko je diler treba da izbegavaš to. Tvoja reč ovde se drugačije meri.

Ako za nekog kažeš da je inferioran, pa šta tek onda misliš o svima nama ovde?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sonichammer said:

Ti od drveta ne vidis sumu.

Nemam zelju da budem maliiciozan, naprotiv samo iskren i direktan. Kome smeta neka se zapita zasto.

Daj mi nekikink gde ja podcenjujem druge. Uostalom koje druge? Opet generalizovanje , podmetanje i zamena teza.

Mnogi koji su se meni obratili zavrsili su na kraju na nekom drugom mestu a po mom savetu. Pisali su i po forumu o tome i zahvaljivali se javno ali mnog pa i ti to nisu hteli da vide. Vas problem, ne moj.

Prvo ...

Sonic jel si skoro video, kako si mi sam rekao, tvoju staru musteriju @peterson -a ?

Ne da potcenunjes ljude, nego bi mogao da savetujes i neke aktuelne politicare na vlasti .

U dobronamernost nekih tvojih nastupa ne sumnjam ali bi morao ozbiljnije da shvatis svakoga ko ti udje na vrata firme ... i da ga ne gledas kao gladan lav na sniclu.

Drugo ...

3 sati ranije, Sonichammer said:

Na ovom forumu caruje jos jedna zabuda koju prosipaji “genijalci” koji “ne mogu bez kabla” (inace gotovo redovno pratim), a to je da je kupovina direktno od proizvodjaca najjeftinija. :lol:

Pa ko je tolika budala da deo kolaca koji pripada prodavcu kao posredniku ustupi direktnom kupcu? Misli li neko da ako mu uredjaj svira u rangu cene npr 2000€ moze da ga ponudi za 1500£ i proda neogranicen br komada? Naravno da ne. Postoji izmedju svega ostalog i nesto sto se “zove” sistem koji to ne dozvoljava a onaj ko misli da moze da sistem zahebe, obicno nahebe.

Na trzistu zs sve ima mesta  ali pravila moraju svi da postuju.

E sad ako misli da je kupovinom od proizvodjaca obisao marzu prodavca l prosao jeftinije, gorko se prevario i jbg, ispao glup. ;)

Javna je tajna da skoro svi domaci proizvodjaci imaju paralelne nize cene za nase trziste ...ja iz tog razloga forsiram nabavku domacih proizvoda za koje smatram da su vrhunski i pristupacni u odnosu na ponudu iz uvoza u kojoj su se svi posteno (ovo nije nikakva ironija , zaista mislim da je ceo lanac posten i normalan) ugradili ...prozivodjac , prevoznik , carina i posrednik.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, vdzele said:

Eto, opet ti upotrebljavaš grube reči. Kao neko ko je diler treba da izbegavaš to. Tvoja reč ovde se drugačije meri.

Ako za nekog kažeš da je inferioran, pa šta tek onda misliš o svima nama ovde?

Mislim da odredjeni br clamova ovde bitise iz nuzde jer da nije ovde verovatno ne zna gde bi.

Trosi bespotrebmo i svoje i nase vreme.

Takodje mislim da odredjeni br clanova ne poseduje ni elementarno znanje iz hifi i to nije problem. Zameram sto se ponadaju kao da su nevidjeno iskusni, samaraju po tastaturo kao pomahnitali bez reda, logike i pre svega znanja.

Sujeta i neznanje kao i teorije zavere caruju forumom.

Postoje oni koji su samo na “ja pa ja” liniji...

Naravno, ima dosta i onoh koji jos kako imaju sta da kazu ali se retko javljaju. Bilo ih je i vise ali su ih ovi gore pomenuti svojim nastupom oterali. Steta.

Eto to mislim onako u par recenica. 

Bio je ovo nekad vrh forum... bas vrh.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao notorni i ozloglašeni švajser da ubacim i moje mišljenje o kineskoj robi.

Lament 1   Profi elektronika.

Kad sam uvideo da ne mogu ni repromaterijal da nabavim po ceni gotovog proizvoda iz CH (TW) digo sam ruke od razvoja i proizvodnje. Nije mi jasno kako proizvode po tim cenama, pa i od vazduha da ga prave bilo bi skuplje. Problem je samo naći odgovarajući kvalitet. Trenutno samo radim integraciju sistema. Kineska roba, cena smešna, install and forget. Nikad reklamaciju nisam imao.

Sada se bavim nekom vrrrrrlo specijalnom elektronikom i vidim da je i tu sve više kineskih modula što je do sada bilo rezervisano samo za zemlje sa vrhunskom tehnologijom. Ulaze i na to polje . Doduše kao isporučioci modula za vrhunske mašine ali verovatno uz (iznudjenu) saglasnost proizvodjača tih mašina.

Ako hoće da naprave kvalitetno , napraviće. A bre, pa u kosmos idu, to se ne može sa tehnologijom iz Panda shoping centra već malo ozbiljnijim pristupom.

Pogrešno je smatrati da je nizak kvalitet kineske robe uzrokovan , kako se ovde kaže, kontrolom kvaliteta.

Nije bre kontrola kvaliteta malo veće uzorkovanje gotovih proizvoda, pa će sad da prištedimo i na seriji od milion komada ćemo da uzorkujemo 10 a ne 1000 komada.. Sada se upravlja sistemom kvaliteta. Kontrola kvaliteta služi da se ostvari konstantni kvalitet a ne da se postigne kvalitet. Kvalitet se planira. Prema svecu i tropar. Ko koliko hoće da plati takav će kvalitet i dobiti. Neko Reno4 a neko Lagunu.

Lament 2  HiFi elektronika

HiFi elektroniku  švajsujem, DIYerišem kao zabavu , eksperiment, hobi, gubitak vremena i para, pokušaj da nešto naučim, isprobam, eventualno napravim , ili poboljšam. Tu ne važe ekonomske zakonitosti jer se ne radi za tržište ( tržište je jedan i jedini uzrok i merilac nekog biznisa) već za sebe. Cena utrošenog materijala i vremena nije merodavna u proceni isplativosti projekta.

Kineske uredjaje sam isprobavao ( Alientek D8, D class pojačala npr) i opet mi pre svega nije jasno kako  ga prave po ovim smešnim cenama. Ja ( a i niko ovde) ne može da napravi ništa slično ni za 5 ili 10 puta veće pare. Kvalitet za te pare je bez zamerke. Tweak toga ili sličnog uredjaja je moguće uraditi samo u DIY režiji. Što podrazumeva, za sebe i bez razmatranja isplativosti. Unapredjenje radi komercijalizacije ne treba ozbiljno uzimati u obzir. Pre svega zbog nedostatka tržišta.

Ako se želi nešto ozbiljno onda razviti od nule, sa kineskom mustrom, ali ne štedeti na krucijalnim delovima koji određuju kvalitet. Ali to samo za sebe. Bez tržišta ( ovde) to je ludost. A izlazak na strano tržište je neverovatna hrabrost. I nije za amaterski pristup, hifa iz garaže. Bez ozbiljnih alata, mernih uredjaja i soba ne treba se zanositi da nešto može da se postigne. A to košta. Doduše ima i takvih radionica , ali to neću da komentarišem.

Daklem, kineska roba je na nivou kojem jeste, cenovno i kvalitativno. kad odluče da zaradjuju pare od hife verovatno će povećati i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Malo je zbunjujuce kolika je kolicina emocija izrucena u temi koja je trebalo da bude primarno tehnicka.

I koliko je tu radikalnih stavova, bez imalo prostora za "mozda".

Jedan kaze "ne vredi se igrati jeftinim uredjajima", drugi kaze "ne, bas time se vredi igrati".

Jedan kaze "nasi inzenjeri znaju sve sto i kineski", drugi kaze "Kinezi nista ne znaju".

Tu su i oni koji bas sa 100% sigurnoscu znaju sta ce drugi da kupe ili ne kupe.

Cilj ove teme uopste nije bila rasprava o srpskom mentalitetu i nekakvo lamentiranje.

Ja takodje posedujem HF Made in Serbia i voleo bih da se nadje nacin da se ovde nesto napravi.

Ako neko mislim da ga time navodim na samoubilacke poduhvate, nije problem, kupicu nesto drugo.

Nisam stekao utisak da su nasi konstruktori toliko povodljivi da bi jedna tema na forumu uopste mogla da ih natera na samoubilacki poduhvat, ali ako neko misli da takva opasnost postoji, necu vise stvarno.

I dalje me zbunjuje da se nije javio niko od njih, nego samo njihovi predstavnici...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Čuj radikalnih, rasističkih, ako misliš na one svoje izlive mržnje prema drugim rasama i sirotinji.

Vidi, mozda nisi shvatio, ali to nisu moji izlivi nego tvoji.

Ti si se sprdao sa ljudima koji voze Logan, ili sam to bio ja?

Ti si taj koji zna ko ima, a ko nema 500 evra za DAC?

Da li je Sima rekao da su Kinezi kante, ili sam to rekao ja?

Slike koje sam okacio su slike tebe, a ne mene.

Okacio sam ih kao sazetak vasih postova - da ne zaboravimo, ja sam pokrenuo temu u kojoj se na Chi-Fi gleda afirmativno, a ti si je odveo u OT.

Sta je tebe uopste navelo da uzmes Munka za avatar? Razmisli malo...

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u pravcu mog stava da ovde na forumu nedostaje kultura u uzrazavsnju te preciznost i smislenost istog.

Da li ovdde treba, a ja mislim da treba, praviti razliku izmedju “cisto kineskih” proizvoda tipa Shang Ling npr koji je “kinez” po svim patametrima  i  Vinceny ili PrimsLuna koji sr prsve i Kini ali pod budnim okom zapadno evropskpg vlasnika sije su pameti i znanja plod?

Link to comment
Share on other sites

@Simo,

moja ideja je bila da sistematski sagledamo sve te varijante.

Mene je licno malo vise zanimalo nesto tipa Vincent (koga sam u temi i pomenuo), ali sam bio otvoren i za "ciste".

Sto se mene tice, razliku treba napraviti, a neka se svako nadje gde mu odgovara (ili se uopste ne nadje)...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...