Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

11 minuta ranije, pera451 said:

Vidi, mozda nisi shvatio, ali to nisu moji izlivi nego tvoji.

Ti si se sprdao sa ljudima koji voze Logan, a nemaju za Mercedes?

Da li je Sima rekao da su Kinezi kante, ili sam to rekao ja?

Slike koje sam okacio su slike tebe, a ne mene.

Okacio sam ih kao sazetak vasih postova - da ne zaboravimo, ja sam pokrenuo temu u kojoj se na Chi-Fi gleda afirmativno, a ti si je odveo u OT.

Sta je tebe uopste navelo da uzmes Munka za avatar? Razmisli malo...

E, e, e... polako...

ja sam rekao da su kineski urefjaji a ne Kinezi kante i to ne zato sto ne umeji nego nece da naprave bolje.

ja sam se tskodje sprdao sa vlasnicims Logana koji tvrde da je logan vrh auto i to ne zato sto nemaju za Mercedes vec bas zato sto imaju al ne daju jer su stopse i jajare a nama prpdaju mooda za bubrege i svoj tvrdicluk pravdaju listom prioriteta.

Costa manipulacija.

Pametnom dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milovan1963 said:

Eee, mislim da tu gresis...Bas sa "kinezima" od 100e se i isplati i prckati. Evo , npr neskutijan  dak kod njih sa vrh. cipom ( sabre 9038, ili AK 4497, ili mozda WM 8741 - svi nabrojani, pogotovu prva dva su trenutno najbolji postojeci cipovi koje mozes kupiti) su oko 100 - 200 $. Ako ih malo nabudze, oko 250. Naravno, ne svira samo cip, implementacija je najbitnija. Ali dobar majstor ce i na slici uociti dobru topologiju i potencijal i uzeti plocicu sa materijalom koji delom iskoristi a delom zameni. To radi izmedju ostalih i gradaaudio sa KP, a upuceni kazu da mu sprave sviraju do OO, ali i da dere cenom...Slicno bi moglo i ovde, upucen covek pregleda ponudu i da preporuku. Dalje, kod kineza mozes u izvesnoj meri i sam naruciti bolje elemente, naravno, treba se razumeti, a to malo i dize cenu...Uglavnom, opcija ima, treba znanje, nesto para ali je benefit u proizvodu koji brendiran vredi visestruko skuplje.

Moze neko drugi, sve sto je milovan1963 napisao,i nisu Kinezi u pitanju...

 http://www.johnkenny.biz/home-1/jkdac32

Link to comment
Share on other sites

Jasno je svima a to je i g. Aca “ribon” rekao da je trenutno svaki proizvođač u Srbiji u izuzetno lošem položaju (nekonkurentan) bilo kom proizvođaču iz EU, zbog raznih zakonskih i drugih ogranicenja poput komplikovane i dugotrajne nabavke bilo čega od repromaterijala.
Takav hendikep se ne može nadoknaditi pa i da radite besplatno.
Mislim da je to jasno svima.
Suština teme je da se kaže nešto o trenutnoj ponudi Hi-Fi komponenata ili repromaterijala iz Kine (sa aspekta kvaliteta, cene ....) i izraze, ja bih to nazvao viđenja-zelje, kako bi to moglo biti implementirano sa doradama ili kako već, u neki sistem.
Nadam se-verujem da ove postove ne pišu ljudi kojima je dosadno već ljudi koji imaju potrebu da iznesu stav i koji zele na kraju da nešto i kupe šta god da je to.
Ja sam se konkretno trenutno uključio u diskusiju jer sam npr. zainteresovan da nabavim pojacavac A klase, iskljucivo Solid State, tipa First Watt koji bi pogonio moje Quad ESL 63 a koji bi bio napredak u odnosu na klasičan izbor Quad 405-2 MOD koji trenutno koristim. Naravno moje laicko sagledavanje me upucuje na model M2, koji ima puno toga ali ne bas i sve (Nije ga Nelson Pass namenio ESL-u) pa bih veoma ozbiljno razmotrio i diy rešenja.
Zamislite kada bih mogao da odem u neku veoma skromnu manufakturu gde bih mogao da vidim gamu diy First Watt pojacavaca, da me stručno lice sačeka i objasni mi zašto je moj izbor M2 dobar ili bi možda F5v2 bio bolji, i nedaj bože da mi predlozi da oni izvrše modifikaciju nekog od tih rešenja koja bi za moj ESL upravo bila pun pogodak zbog impedanse od 2.8-60 oma.
Kao sto vidite nisam ni pomenuo svotu.
Nije isto kupiti diy AMP tipa First Wat na KP i u radnji.
Verujem da ima mnogo nas koji tako razmišljamo, i naravno spremni smo da platimo i razliku u ceni.
Neko će reci delovi za realizaciju Pass shema se nabavljaju u USA (diy Store) a ne u Kini ali to je samo geografija.
Dakle mnogi od nas su izrazili potrebu za rekao bih manufakturnim tipom proizvodnje u Srbiji (svesni da je to trenutno kako g. Sima lepo reče “nemoguća misija”), deklarisali smo se kao potencijalni kupci a ako to potencijalnim proizvođačima nije korisna informacija za budućnost i ništa se ne promeni u realnom roku, ne brinite mi ćemo nas novac siguran sam racionalno potrošiti.
Uostalom svako od nas, koga diskusije ovog tipa nerviraju, ima izbor da ih preskoči.
I još nešto, ja ne volim da pitam i tražim savete javno na forumu (laik sam i uvek mogu reci nešto sto me može diskvalifikovati) a problem je obratiti se na PO-PM čoveku koga ne poznajete (mada sam to radio i ne ponosim se time), mnogo bi mi bilo lakše da konsultujem oficijelno stručno lice, u nekoj takvoj firmi, naravno za novac.


Srećko

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pera451 said:

@Simo,

moja ideja je bila da sistematski sagledamo sve te varijante.

Mene je licno malo vise zanimalo nesto tipa Vincent (koga sam u temi i pomenuo), ali sam bio otvoren i za "ciste".

Sto se mene tice, razliku treba napraviti, a neka se svako nadje gde mu odgovara (ili se uopste ne nadje)...

Vincent uopste nije za izbegavati.

PrimaLuna... da je ovo normalno trziste, ja bih uvozio PrimaLunu.

Mislim da sam ovim jasno izneo sta mislim.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, pera451 said:

Vidi, mozda nisi shvatio, ali to nisu moji izlivi nego tvoji.

Ti si se sprdao sa ljudima koji voze Logan, a nemaju za Mercedes?

Da li je Sima rekao da su Kinezi kante, ili sam to rekao ja?

Slike koje sam okacio su slike tebe, a ne mene.

Okacio sam ih kao sazetak vasih postova - da ne zaboravimo, ja sam pokrenuo temu u kojoj se na Chi-Fi gleda afirmativno, a ti si je odveo u OT.

Sta je tebe uopste navelo da uzmes Munka za avatar? Razmisli malo...

Vidi...možda TI nisi shvatio, to nisu moji izlivi nego zapravo TVOJI.

Nisam se ja sprdao sa ljudima koji voze Logan, već rekao da se ne isplati tvikovati Logan da bi se napravio Mercedes. Teško ti je da shvatiš?

Niko nije rekao da su Kinezi kante, najmanje ja. Moj prvi post počinje kao odgovor na tvoje ''možda su nešto naučili'' rečenicom koja odprilike glasi da ''smo mi od njih učili fundamentalne stvari''. Teško je razumeti moj stav?

Ko ti daje pravo da takvim slikama opisuješ mene. Pa ti ne znaš ni to da li sam ja možda druge rase, pa me to možda vređa.

Nemoj ti da sažimaš tuđe postove, nama ovde na forumu ne treba tumač idi na Pink pa tumači druge, tamo vole takvu vrstu jeftine demagogije. Neka svako stoji iza onoga šta je napisao. Naučniče, to se zove odgovornost za napisanu reč.

Nisam ni očekivao da razumeš Munka.

Link to comment
Share on other sites

@Simo,

ja uopste ne tvrdim da je Logan vrh auto, vec da je meni dobro posluzio za ono sto je trebalo da posluzi.

Mercedes mogu da kupim, ali nemam potrebu. Ne radi se o tvrdicluku.

Zivim u centru, na odmor idem avionom.

Vise mi odgovara "low profile" i ne volim da na taj nacin privlacim paznju.

Imam razloga da verujem da bih privukao bas paznju onih ciju paznju ne zelim.

Nemam potrebu da kupujem nesto od cega cu imati vise problema nego koristi.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Nisam se ja sprdao sa ljudima koji voze Logan, već rekao da se ne isplati tvikovati Logan da bi se napravio Mercedes. Teško ti je da shvatiš?

Ovo je nesto sto si ti sam smislio i onda od toga napravio 100 postova. Niko (osim tebe) ovde nije mislio da od Logana pravi Mercedes.

Munka mogu da shvatim, mozda bih i tebe, ali nemam vremena za to...

Ja sam na ovom forumu ipak uspevao da pokrenem ljude na nesto, organizovao group buy-eve itd.

Kad ti uradis nesto slicno, mozemo dalje da pricamo, dotle slobodno nastavi da diskutujes sa teolozima.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, pera451 said:

Ovo je nesto sto si ti sam smislio i onda od toga napravio 100 postova. Niko (osim tebe) ovde nije mislio da od Logana pravi Mercedes.

Munka mogu da shvatim, mozda bih i tebe, ali nemam vremena za to...

Da ti prevedem stilsku figuru? Da od kineske sprave od 100 evra pravi Nagru? Sad je jasnije?

 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, pera451 said:

@Simo,

ja uopste ne tvrdim da je Logan vrh auto, vec da je meni dobro posluzio za ono sto je trebalo da posluzi.

Mercedes mogu da kupim, ali nemam potrebu. Ne radi se o tvrdicluku.

Zivim u centru, na odmor idem avionom.

Vise mi odgovara "low profile" i ne volim da na taj nacin privlacim paznju.

Imam razloga da verujem da bih privukao bas paznju onih ciju paznju ne zelim.

Eto, sad smo se razumeli. Da si odmah tako rekao ustedeli bismo celodnevno nadmudrivanje.

Ja recimo, vozim daleko bolji automobil od Logana. Nebitno je koji jer ni ja ne zelim da time privlacim paznju. Ja to volim, taj auto... vozim ga zbog sebe, uzivam u njemu. Odlico me sluzi i ne kvari se. Redovno odrzavanje jeste skupo iznad proseka ali kako ja u sali umem da kazem :” kad dam gas , ja na sve zaboravim”. ;)

P.s.

i bez veze si me posvadjao sa ringerajom i vdzeletom. Onaj sonyboy me ne mirise odavno. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

@Simo,

ne volim da pricam o takvim stvarima, malo su licne. Inace bih skratio pricu i ranije.

Nazalost, nemam vremena da uzivam u svemu u cemu bih zeleo.

Relacije na kojima vozim ne ostavljaju veliki prostor za uzivanje. Nemam vremena da idem na neke druge prostore samo da bih vozio. To je prica koja ceka neki drugi trenutak. Potpuno razumem da neko voli da ima skup auto da bi u njemu uzivao. Otac me je vozio u "Ajkulama" i "Volvoima" u vreme kada je ovde Zastava 101 bila pojam. On je to voleo vise od mene.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...