Jump to content


Ortofon MC 10 Super Cantiliver SERVICE


Father

Recommended Posts

4 sati ranije, Father said:

 

Upravo je bilo pitanje popravke za kikiriki lovu.

Naravno da niko ne osporava popravku za kikiriki lovu - i sin bi, Fathere!

3 sati ranije, Bujodrag said:

Koja je to nova Ortofonka?

Nova, neotpakovana...

Link to comment
Share on other sites

Ko voli neutralan i cist zvuk ima Benz Gold za 280Eu kod domaceg "zastupnika",  samo treba imati jako dobar MC stepen za 0,5mV,  mislim stvarno jako kvalitetan,  juce smo gledali kako izgleda vrh za koji Benz samo kaze "Elipsa".. pa to nije izgleda obicna Elipsa , vise deluje kao neka finija varijanta Elipse.

Ako phono moze da pojaca ovu glavu kvalitetno, mislim da je to vrlo jeftin i odlican izbor.

P.S. domaci "zastupnik" daje popust na sve Benz glave , 35 do 40% na nominalne cene, tako je bar meni napisao, dakle te cene treba uzeti u obzir pri racunicama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nakratko gledao Sowter, cene su 80 funti komad,  Lundahli 1933 su nesto malo preko toga, samo mislim da je jako rizicno uci u tu pricu bez tehnickog znanja , malo proizvodjaca daje potrebne podatke, a o zvuku tek da ne pricam.

Kao kuriozitet procitao da su dizajneri nekog Op Ampa koristili MC glavu sa izlazom 0,1mV jer je takav izlaz, tako nizak, jako tesko dobiti sa instrumenata   :lol:

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Krca44 said:

A da li molim te znas koje MC ili phono jeste koristio Anubis ?

Ispravih u postu jer znam da je imao Gold ali se setih da sam kod njega slušao ACE SL. Phono je bio Welborne koji je pravio Đoka Kenjalo.

Gold sam slušao na drugom mestu na EMT gramofonu.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ras said:

Pitajte kojeg god Salaija oćete, a onda se setite ovoga što ću napisati: nova Ortofon MC zvučnica kvaliteta približno istog kao taj MC10 Super košta koliko, ili čak i manje od reparacije.

Praktičan savet: MC10 u vitrinu, uz upereno ambijentalno svetlo, a pare potrošiti na novu zvučnicu.

Kada sam svojevremeno planirao da retipujem Ortofon MC20 Super zvučnicu kontaktirao sam gospodina Salai-a putem mail-a i dobio krajnje korektan odgovor da je bolje da kupim novu, modernu MC glavu, nego da platim retip 400 EUR, što sam i uradio.

Ne isplati se retipovati svaku glavu, ove iz high-end segmenta verovatno da, ali entry i mid MC glave obično ne.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Krca44 said:

Ja sam nakratko gledao Sowter, cene su 80 funti komad,  Lundahli 1933 su nesto malo preko toga, samo mislim da je jako rizicno uci u tu pricu bez tehnickog znanja , malo proizvodjaca daje potrebne podatke, a o zvuku tek da ne pricam.

Kao kuriozitet procitao da su dizajneri nekog Op Ampa koristili MC glavu sa izlazom 0,1mV jer je takav izlaz, tako nizak, jako tesko dobiti sa instrumenata   :lol:

BM Gold je ulaz u MC svet, tek da shvatiš da li ti se to sviđa.. dobar step up transformator može da bude skuplji (eno ga na KP Entre ET-100, sa 3 ulaza, cena je oko 500€) od Golda.. sigurno, a ne toliko skupo MC rešenje je Denon DL-103R, za nju na netu može da se nađe više kombinacija sa step up transformatorima koji daju sjajan rezultat..

Link to comment
Share on other sites

+1 glas protiv popravke/retipa matore low budget-class zvučnice.

kao što reče Woland, Denon DL-103R je veoma razuman izbor za početak: ne preterano kritična za podešavanje, slatko da se naslušaš muzike uz minimalan napor obezbeđivanja dobrih uslova za rad.

Druga opcija, ako hoćeš da ostaneš unutar Ortofon familije je SPU N (nude) serija. To su zvučnice sa klasičnim načinom montaže, znači bez fancy headshell-a.

Ja imam SPU N-E sa elipsastom iglom evo već skoro godinu dana. Kupljena kod domaćeg distributera, sa popriličnim popustom na fabričke cene. Em garancija, em fabrička mogućnost servisiranja sa fabričkom servisnom garancijom. Nemam ništa protiv Herr Salai-a ali on je jedan i konačan a Ortofon je kao firma ipak sigurnija...hmmm...dugovečnija, zar ne?

my 5 centz

Link to comment
Share on other sites

Bila je ovde jedna tema o Ortofonu koju je pokrenuo dobri Šuca. I tu smo komentarisali taj brend. Drvio sam i ja, kao što je bilo uobičajeno u to vreme. Verujem da sadašnji Ortofon više nije tako poštena firma. Postali  su preskupi/bezobrazni. Možda, ali samo možda, se AudioTechnica još drži.

( @suca77 )

 

18 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Imao sam Supex sd900 low output,a postojala je i varijanta sd 901 high output,jevtinija desetak procenata (228f : 207f).Sa druge strane ,van den Hul MC zvucnice od 500f(MC 10) i 900f(MC1 boron) su high output. Cene su iz 1985.

Sta reci.

Slušao sam Supex SD 1000, doneo mi bio drugar mada je zvučnica već bila prilično istrošena.  Ali čak i takva, potpuno je oduvala moju voljenu Salsu. Sjajna zvučnica.

Mis'im da je @sondek spominjao da je imao.

I, nešto vremena kasnije, pojavi se takav Supex, istrošen ali ispravan, i prodavao se za 50 evra. Ja sam se, u gluposti svojoj, neko vreme predomišljao i onda odustao od kupovine 

isuse.gif isuse.gif isuse.gif isuse.gif 

E, tu zvučnicu bi vredelo poslati na reparaciju i platiti čak i 500 dolara, opet bi bio u plusu.

Orofon MC 10 je miljama u zaostatku.

 

18 sati ranije, Woland said:

mislim da je @ras u pravu - nisam siguran da MC10 Super zavređuje reparaciju zbog svoje vrednosti

+1

Ras je vrlo mudar i uvek je u pravu osim u svojoj odluci da ipak ne svrati kod mene. :P 

 

16 sati ranije, prophet said:

Gold je dobar,  ali što je  ACE SL dobar.

Ehej,  gde si Prophete, šta ima?  :) 

Navraćaš li u BG?

1 sat ranije, zbrujic said:

Ima li kakvih iskustava s DL-301(II)?

Sada joj je cena uporediva s 103R, a internet forumi je baš ne spominju često. 

Vredi li da razmišljam o njoj umesto 103R? 

Denon 103R (i ostale Denonke) bih i ja voleo da čujem u sistemu pa, ako je neko ima i voljan je da je donese kod mene da uživamo u alkoholu, lakim drogama i preslušavanju zvučnica, nek me udari PM-om.

Link to comment
Share on other sites

Imam jos uvek supex Bujo,ali van pogona.U pravu si potpuno sto se tice reparacije tako necega.Ja sam odustao od toga jer sam kupio Linn Troiku koja je isto rađena u Supexu i dosta je bolja.Reparacija se po meni isplati tek sa tako necim.

E sad jedino sto za 50€ zaista ne moze da se kupi tako nesto

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan Supex  SD1000 na prodaju. Stigao je iz Japana, po rečima prodavca, skoro nov, ima desetak sati rada iz neke lične kolekcije nekog Japanca.

Nisam proveravao, nisam gramofondžija, pa me shodno tome ne ineresuje,ali znajući čoveka (dugo već prodaje japanska izdanja ploča, stižu mu iz Japana direktno kao i razni HI FI) ne verujem da laže

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, sondek said:

Imam jos uvek supex Bujo,ali van pogona.U pravu si potpuno sto se tice reparacije tako necega.Ja sam odustao od toga jer sam kupio Linn Troiku koja je isto rađena u Supexu i dosta je bolja.Reparacija se po meni isplati tek sa tako necim.

E sad jedino sto za 50€ zaista ne moze da se kupi tako nesto

Jasno. To što sam tu kupovinu propustio (doduše, prodavala se u okviru nekog mnogo većeg paketa koječega a koji je drugar merkao, pa nije zavisilo samo od mene), dakle,to mi je jedna od najvećih HiFi grešaka/ispala. Još uvek se rado smejem zbog toga.

1 sat ranije, zbrujic said:

Ima li kakvih iskustava s DL-301(II)?

Sada joj je cena uporediva s 103R, a internet forumi je baš ne spominju često. 

Vredi li da razmišljam o njoj umesto 103R? 

A bila je i ona DL-S1, jedno vreme, kao i  Audio-Technica AT-OC9ML/II, ludo jeftina u LP Gearu.

DL-S1 ima, valjda, neku besnu iglu, vrlo blisku odličnoj Audiotehnikinoj microlinear.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Krca44 said:

Goldring, Denon 103 i Denon 103R su dobili nezvanicnog "zastupnika" kod nas, ima ga na KP  ( mozda je i zvanicni zastupnik...? ).

Goldring 1012 gx sam slušao nekoliko puta a nju je imao i Igor IB System pa smo je kod njega uporedjivali sa odličnom AT 440. Taj Goldring ima iglu kvaliteta audiotehnikine microlinear igle, oni je zovu Gyger II a zvučnica  je mnogo bolja. Ali, ništa od nje, jbg, jer je preskupa. AT 440 je, mislim, još uvek najjeftinija zvučnica sa tim kvalitetom igle.

No, u vreme kad sam se spremao da predjem na MC, glavni konkurenti su mi bili Ortofon Salsa, AT-OC9ML/II i Goldring Eroica (ili je to bila Goldring Elite?). Siguran sam da ne bih pogrešio bilo koju od njih da sam kupio ali se pojavila na prodaju polovna MC 15 pa sam je kupio samo da bih stekao nekakvu konkretniju predstavu o takvom zvuku. I zbog toga sam onda kupio Salsu jer su iste. Da je @Froggy pre toga doneo OC9 kod mene ili da je neko u blizini imao MC Goldring, verovatno bih kupio AT odnosno Goldring. Sve su one dobre, istog ranga, ako im je igla dovoljno kvalitetna, navići ću se na zvuk; kao da je bitno da li ima malo više ili manje basa ili je hladnija/toplija ili tako neke od omiljenih nemuštih audiofilskih karakteristika.

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu. :) 

A evo ti još jedna informacija. Kad sam u LP Gearu pre, šta znam, šes', sedam godina naručio AT 440, koštala je oko 150 dolara. Nju mi je doneo burazer i, čini mi se, nije čak ni hteo da mi uzme pare, to je bio poklon. Ili je to bilo kad mi je donosio ručku za Technicsa. No, nebitno, evo ti sad, na istom mestu, koliko košta ta zvučnica 

https://www.lpgear.com/product/ATC05.html

 

:o:o:o

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, microfarad said:

Cene iz godine u godinu su sve više

To je u svim granama , od ploca, tehnike pa do knjiga i drugih fizickih objekata.

Mislim da smo usli u vreme kad imamo internet, na njemu mozes naci skoro sve besplatno ili za malo novca ( muzika, knjige svih vrsta ) pa sami fizicki predmeti iz svih grana zivota dobijaju na vrednosti,  a sem toga preko se puno trguje svime i svacime ( second hand ) pa su cene narasle, pa tako i za nove proizvode, ne samo da novac gubi vrednost zbog inflacije nego se i cene samih proizvoda, fizickih predmeta, dizu.   To je bar moj utisak.

Link to comment
Share on other sites

Društvo, 

Otvorio sam glavu i pregledao je pod mikroskopom i video da je jedan vod prema kontaktima u prekidu. Dakle nema tu vajde od servisa.

Odlučio sam da je ovakvu poklonim nekome ko bi mogao da sa njim ostvari popust i kupi novu glavu. Svakako će mu trebati pomenutih 244 funti za Rondo Blue, što je opet manje od 400€ za retiping bilo čega.

Ako nekoga zanima da oproba Ortofonovu velikodušnost, stojim mu na raspolaganju.

Dakle poklanjam je with no queations asked. Nemam vitrinu da je čuvam a uz to je vrh sigurno potrošen i jedna žica u prekidu.

Ja i onako nisam zainteresovan za MC muku pa izvolite. Pošaljite potrebne upite prema Ortofonu i ko prvi devojci, njegova devojka.

Imam i Supex 900 Super kojoj je izgoreo jedan kanal, takodje jednažica u prekidu. Izgleda neko MC prokletstvo. Na svu sreću uginula je sa ostruganim vrhom do daske i predjenih 1 mil.  kilometara vinilnih brazdi... 

Gospodin Duško Stijepčić prodaje svoj nekorišćeni Supex 900 Super nov poslat na retiping u Australiju kod braće Garrot. Postavljen njihov najbolji model vrha. Sertifikati slike vrha od pre mesec dana originalno pakovanje...  Koga zanima tu sam kao kontakt. Nije 50€ ali jeste skupa... 

I to bi bilo to. 

Ah da danas smo obojica bili kod Ace Andonova i petljali na nekoj Acinoj skretnici ceo dan...  i čuo sam ga da se raspituje za neki drveni plint za Thorensa, pa možda planira neki povratak u vinil, što bi nekoga zainteresovanog za ovaj MC dragulj moglo lišiti radosti posedovanja.

E sada bi to bilo to. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...