Jump to content


Slipmat?


dadoo

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,
imam jedno ultra pocetnicko pitanje.. Dual 505-4 je dosao zajedno sa nekim slipmatom koji je poceo lagano da se "kruni" po ivicama. Hteo bih da ga zamenim ali sam u nedoumici da li su svi slipmatovi kompatibilni ili treba da jurim odredjene za ovaj gramofon?Takodje, da li imate peporuku za neki generalno dobar i lako nabavljiv slipmat?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Matovi umeju da malo varijaju u rasponu od 290mm do 300mm,  npr. za Technics ide 290mm sirina jer njegov tanjir ima takozvanu usnu.   Uzmi krojacki metar ili bilo kakav metar pa izmeri sirinu mata da vidis taj originalni koliki je tacno, na nekom mestu gde nije okrunjen.

Proizvodjaci obicno daju promer mata i debljinu,  pluta/guma Igorova je 2mm,  Technics stari original sa brazdama 6mm gumenjak, zamena koja se danas prodaje za jega je 3mm gumenjak,  dakle ima svasta.

Mozes i sam da pravis, ima mogucnosti od plute, pluta/gume, pa sve do akrila ili nekih drugih materijala tipa filc, koza,  u Thorens 126 MKIII temi na predzadnjim stranama ima o pluta/gumi i gde naci materijal.

Link za par DIY varijanti ima ovde :

https://www.tnt-audio.com/clinica/diyaccessories.html

Za shopping ima preko KP Analogis pluta/guma, Project razni itd.

Ako ti radi posao imam tanak gumeni sa starog Fisher gramofona, promer 290mm, debljina oko 1mm.  Meni ne treba, pa napisi da ti saljem ako hoces.

Krca

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da se drzis tih 2mm,  mislim da je manje mozda pretanko,  nego vidi Dual se ponovo aktivirao pre par godina i ne smem tvrditi sigurno ali po slikama rekao bih da prave bas iste gramofone kao i pre, dakle mozda oni imaju originalni mat, nov ?

Na KP povremeno neko rasturi neki Dual pa prodaje delovi, vredi pogledati

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Svrati do neke radnje gde se prodaju boje, lakovi uopste vezano za automobile, pitaj za polir pastu, predlozice ti verovatno dve mozda i tri, kupi po 50-100gr od svake uzmi neku pamucnu krpu i trljaj dok ti ruke ne utrnu.
Sam probao pa predlazem.
P.s. mozes pre toga vodenom smirglom granulacije 1500-2000 ako imas nekih dubljih ogrebotina, nikako iz ruke vec sa nekom paknom(drvena kockica)

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...