Jump to content


Kondicioner i losa struja


Jimmy_92

Recommended Posts

E pa kolege forumasi, muka me je naterala da pokrenem ovu temu, a posto sam neuk po tom pitanju saveti/islustva su neophodni.

U kraju u kome zivim struja je uzas, cesto mi "svitka" svetlo a par puta mi se laptop gasio dok sistem svira, bas u trenutku kada i svetlo zatreperi. 

I druga stvar, zvuk sistema u npr. 4 popodne i 1 uvece je drasticno razlicit, razlika je tipa neki genericki kablovi u sistemu vs "krsteni" kablovi, vise nego cujna. 

Pa je onda pitanje sta meni treba tu, da bih sacuvao uredjaje i da bih imao "cistiju" i ujednaceniju struju? I naravno, zanima me neko best buy resenje ako je odgovor strujni kondicioner ili nesto tome slicno.

 

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Jimmy_92 said:

U kraju u kome zivim struja je uzas

Који ти је то крај?

8 minuta ranije, Jimmy_92 said:

 I naravno, zanima me neko best buy resenje ako je odgovor strujni kondicioner ili nesto tome slicno.

По мени и једино.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, vdzele said:

Zaboravio si da napišeš grad Niš.

Bez nekih min 300 eura nema filtera / kondizionera / razdvojnih trafoa. Mislim na polovne.

Sem ukoliko van_helsing ne pravi jeftinije.

Nije tačno ja kupio Šindrićev razdvojni balansirani trafo, cena 200E nov, radi fenomenalno !

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Ohhh, pardon imenjače.

Skroz sam zaboravio na tvoj moćni trafo. :) Moram da ga probam jedan dan.

Nije naročito moćan, barem na papiru, 600VA ali odlično radi, za integralac plus izvor, puna kapa! Snagaš još nisam probao, a i još uvek nisam istestirao uticaj dolaznog strujnog kabla na zvuk !

A za probu ćemo ti i ja lako, pogotovo u varijanti kod mene ^_^

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2018 at 23:11, vdzele said:

Pa dobro jel zna neko da li taj korektor napona degradira zvuk?
 

Da ne bude kasnije: pacijent je živ, ali mu mozak ne radi.

Svaki takav uređaj MORA imati rezervu ? . Težina i veličina će vam sve odati .  Veliki i recipročno teški trafo  sa pratečim kondanzatorima velikog kapaciteta su garancija " dobre struje " . E sad neki vele da u pojedinim momentima "guše" zvuk ? nisam probao jer imam konstantni napon veći od 240 V ( blizu sam trafo stanice ) pa nemam takvih problama . Al u smislu sigurnosti  uređaja uzmi neakav  stabilizator sam zbod sigurnosti opreme ?

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sledece, (primera radi) Pointe Audio pravi iskljucivo hifi uredjaje i pratecu opremu. Ako neko ko radi uskljucivo u hifi bransi napravi mrezni kndicioner u nameri da ga ljudi koriste u svojim sistemima, kako se takva sprava poredi sa uredjajem koji na papiru manje vise radi istu stvar, npr onaj model sa KP oglasa? 

Sumnjam da bi Pointe ili bilo koja druga firma iz hifi sveta pravili nesto sto iskljucivo ide u sistem, nesto sto kupuje audiofil sa namerom da zastiti uredjaje ili "poboljsa" rad sistema a da to nesto ipak degradira zvuk!?

 

Ajde ljudi deder, neka napise neko iskusniji sa konkretnim primerom. Ja cu najlakse da narucim ono cudo i da dam 35 evrica pa ako je tolika katastrofa stavicu ga da cuva frizider ili zamrzivac :D

Mene je pre svega zanimalo kalo da preko celog dana dobijem zvuk nocnog sistema i kako da spasem opremu od sledeceg pada napona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...