Jump to content


Preporuka za pojačalo i zvučnike za 150 evra


dgojic

Recommended Posts

@zek

Da, biće u jednoj prostoriji, s tim što neće raditi u isto vreme. Ovi B&W su ''radni'' - stoje na radnom stolu, između njih je monitor. Koristim ih za montažu i produkciju. Poenta drugog para je da će biti smešteni kako zakon nalaže za slušanje muzike :) Znači, razdvojeni koliko je to moguće, odmaknuti od zidova i formirati trougao sa mestom za slušanje muzike.

Link to comment
Share on other sites

@alternatura

Uh, nisam baš siguran... U A+B varijanti dolazi do pada impedanse, ne do sabiranja, bilo je već reči o tome... Mislim da će pojačalo u A+B varijanti dva para zvučnika ''kapirati'' kao 4, a ne kao 16 oma. A u zavisnosti od režima rada (signala, jačine, itd.) impedansa može dodatno pasti, što može da znači ''doviđenja'' za pojačalo. Neka me neko od iskusnijih ispravi ako grešim...

Link to comment
Share on other sites

@zek

U rangu onoga što ja radim, pristojno pojačalo mi je sasvim dovoljno, ne držim ja studio... :)

Šta je sa Onkyo pojačalima? Integra ili ne-Integra? Sluša li ih ko? KP ih je pun, pa da li se upustiti u tako nešto?... Vidim da ih niko ovde ne spominje - verovatno da se nisu baš proslavila?...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Тодор НС said:

I ako estetika nije problem ovo sto je Todor  naveo stvarno ima smisla..Ne poznajem prodavca ali Sabac nije daleko jer treba videti poslusati..Covek ima tri negativne pa to malo stci...Srecno u potrazi...

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam pojačalo Denon PMA-560. Čovek mi je povezao još dva pojačala posle Denona, jer mi se zvuk učinio malo tankim sa ovih B&W. Međutim, posle testa sa pojačalima Harman Kardon HK-6200 i Proton 520 shvatio sam da B&W 550D jednostavno tako rade. Čisto, precizno, sa osećajem prostora, ali bez preteranog kick-a. U svakom slučaju, za kombinaciju pomenutog Denona i B&W-a sam izvrnuo nekih 170€. Gospodinu koji mi je prodao pojačalo svaka čast na strpljenju, jer sam bio kod njega gotovo dva sata dok nisam sve detaljno istestirao :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...