Jump to content


Preporuka za pojačalo i zvučnike za 150 evra


dgojic

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Hteo bih da uzmem kombinaciju stereo pojačala i zvučnika. Proizvođač i godina mi nisu presudni. Ove stvari su bitne kod pojačala:
- izlaz za dva para zvučnika
- phono sekcija
- crna boja
Kod zvučnika:
- dvosistemac, koji može da stane na sto i da delimično posluži kao near-field monitor kada je to potrebno

Budžet za obe stavke je ukupno 150 evra. Za ovaj novac, naravno, nemam nikakvih nerealnih očekivanja. Ako bih uspeo da kod jednog prodavca uzmem i pojačalo i zvučnike, bilo bi mi super, da ne moram da se dodatno cimam, jer sam slab sa vremenom. Naravno, bitno je i čuti komponente uklopljene pre kupovine. Sve sugestije, mišljenja, KP linkovi itd. su dobrodošli.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

@Sloba

Da, slažem se, i ja razmišljam u tom pravcu. Samo, ne bih nikog da opterećujem da mi povezuje gomilu pojačala i zvučnika pa da mnogo biram, jer oduzimam nekome takođe dragoceno vreme. Voleo bih da čujem još nekih konkretnih predloga, kao što je dao wwweljko iznad. I za pojačala i za zvučnike. A ponuda je ogromna, pa se lako zaluta...

Možda još da dodam da sam nekad imao pojačalo Dual CV-1280 i kutije ITT (zaboravih tačan model). I to je meni radilo super! Što se tiče muzike, preovlađuje ambijentalna i orkestracije, mada su prisutni razni podžanrovi elektronske muzike.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, dgojic said:

Da, slažem se, i ja razmišljam u tom pravcu. Samo, ne bih nikog da opterećujem da mi povezuje gomilu pojačala i zvučnika pa da mnogo biram, jer oduzimam nekome takođe dragoceno vreme

Preprodavci najčešće kreću , po meni, iz ljubavi prema muzici. Uz to u intresu im je da ti proda, zato slobodno poslušaj par kombinacija bez obaveze. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Sveo sam mogući izbor na tri pojačala i tri para zvučnika. U pitanju su pojačala:

1. Teac A-X1000 (70 evra)

2. Denon PMA-737 (79 evra)

3. Yamaha A-520 (85 evra)

I zvučnici:

1. Canton GLX 100 (75 evra)

2. Quadral Allsonic SM 120 II (75 evra)

3. Magnat Monitor A (55 evra)

Šta mislite o komponentama pojedinačno, a zatim i koja bi kombinacija od navedenih komponenata najbolje ''legla''? Ili ako imate bolji predlog za te novce, raspalite! Sve sugestije dobrodošle!

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Evo da ti iznesem svoja iskustva: moj drugar imao je a-520, kupljena kad se pojavila. Solidno je to radilo, čist zvuk, dosta snage, međutim posle par godina pojavio se problem sa selektorom ulaza. Ja sada imam nasleđenu Yamahu ax 592 koja je stvarno odlična, probaj to da nađeš. Zvučnici: Monitor Audio Bronze 2, njih sam dugo koristio, za blisko slušanje sa ovom Y. su sasvim OK. Sad sam otišao još dalje u prošlost, zvučnici su Sony APM 121ES kupljeni za smešne pare, sređeni i sa ovom ax592 daju odličan zvuk. Kažu da je Sony "ubo" sa tom serijom. Dakle:

1. ax 592 ili a520 (obe imaju phono i izlaze za 2 para zvučnika)

2. MA Bronze2 ili neki Dali bookshelf (ili onaj pomenuti Sony).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dgojic said:

Pozdrav,

Sveo sam mogući izbor na tri pojačala i tri para zvučnika. U pitanju su pojačala:

1. Teac A-X1000 (70 evra)

2. Denon PMA-737 (79 evra)

3. Yamaha A-520 (85 evra)

I zvučnici:

1. Canton GLX 100 (75 evra)

2. Quadral Allsonic SM 120 II (75 evra)

3. Magnat Monitor A (55 evra)

Šta mislite o komponentama pojedinačno, a zatim i koja bi kombinacija od navedenih komponenata najbolje ''legla''? Ili ako imate bolji predlog za te novce, raspalite! Sve sugestije dobrodošle!

Hvala.

Ja sam Quadrall Allsonic SM 150 II u "mint" stanju, sa novim vešanjima, pre par meseci platio 50, tako da mislim da ti je ovo preskupo za te zvučnike. Zvučali su..., pa, kao da su plaćeni 50EUR :D Bas je malo manje zvonio kad se povežu "na 4 Ohm" ali su generalno svetli i konzervasti... Zamenio sam ih Magnatima (AllRibbon 6) koji mi super pašu, ali su oni par klasa iznad ovih navedenih Magnata, koje ne znam, pa nije za poređenje. Od te tri varijante zvučnika verovatno je najozbiljnija varijanta Canton, ali to će ti reći neko ko ih je slušao.

Takođe mislim da je 70% + 30% (kutije+pojačalo) bolja podela budžeta nego lapo-lapo :) i računaj ćeš da daš bar 10EUR (ili %) za neke žice, da ne kažem kablove :D

Link to comment
Share on other sites

 

On 2/12/2018 at 17:58, dgojic said:

Pozdrav svima,

Hteo bih da uzmem kombinaciju stereo pojačala i zvučnika. Proizvođač i godina mi nisu presudni. Ove stvari su bitne kod pojačala:
- izlaz za dva para zvučnika
- phono sekcija
- crna boja
Kod zvučnika:
- dvosistemac, koji može da stane na sto i da delimično posluži kao near-field monitor kada je to potrebno

Budžet za obe stavke je ukupno 150 evra. Za ovaj novac, naravno, nemam nikakvih nerealnih očekivanja. Ako bih uspeo da kod jednog prodavca uzmem i pojačalo i zvučnike, bilo bi mi super, da ne moram da se dodatno cimam, jer sam slab sa vremenom. Naravno, bitno je i čuti komponente uklopljene pre kupovine. Sve sugestije, mišljenja, KP linkovi itd. su dobrodošli.

Hvala!

Pogledaj ovo  https://www.kupujemprodajem.com/Bowers-Wilkins-DM550-57003844-oglas.htm

Zvučnici BW i pojačalo marantz 170eura. Vredno tvoje pažnje po meni.

Ili ovi zvučnici https://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-Diamond-9-1-56935425-oglas.htm

ove sam čuo, odlično za taj novac!  https://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-MX2-56829047-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-M2-Cherry-16778123-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-E11-made-in-GB-56771962-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/ELAC-BS-63-Vrhunski-BookShelfs-Kao-Novi-Zamena-55772618-oglas.htm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima! Nažalost, neki od ovih zvučnika potpuno izlaze iz mog budžeta od 150e za obe stvari. Ova ponuda u Pančevu mi ne deluje loše. Pogledaću to malo ozbiljnije. E, kad spomenusmo ''žice'' :) Imam jedan dobar kotur Oehlbach NF 13 kabla. Znam da mu je prevashodna namena za interkonekte, ali može li se on iskoristiti i za povezivanje zvučnika sa pojačalom?

Link to comment
Share on other sites

Yamahu ax 592 ces tesko naci ispod 100e,ta pojacala traju ako si spreman jos malo vise da platis juri denon pma980r,imas tri komada na kp pa vidi,licno posedujem to pojacalo i mislim da je u toj klasi best boy,slusao sam ax 590 i imao sam ax450,pomenuti denon je bolji sigurno od ova dva i to osetno a verujem i od ax592.

Link to comment
Share on other sites

@Djoleks

Hvala na preporukama, mada sam već malo prekoračio budžet. Videćemo...

BTW, Yamaha A520 neće moći. Sad gledam slike sa KP, nazad, kod kontakata za zvučnike stoji da se za A+B varijantu (što ja planiram za kasnije, da dokupim dva podnostojeća) mora ići sa zvučnicima minimalne impedanse 16 oma... :(

Znači, B&W 550D koji su 8 oma ne mogu na to pojačalo, u kombinaciji sa još dva koji bi takođe bili na 8 oma.

Ako razumem dobro...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, dgojic said:

@Djoleks

Hvala na preporukama, mada sam već malo prekoračio budžet. Videćemo...

BTW, Yamaha A520 neće moći. Sad gledam slike sa KP, nazad, kod kontakata za zvučnike stoji da se za A+B varijantu (što ja planiram za kasnije, da dokupim dva podnostojeća) mora ići sa zvučnicima minimalne impedanse 16 oma... :(

Znači, B&W 550D koji su 8 oma ne mogu na to pojačalo, u kombinaciji sa još dva koji bi takođe bili na 8 oma.

Ako razumem dobro...

Dobro razumes,nece moci :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...