Jump to content


Hiface Evo kockica


Jimmy_92

Recommended Posts

Umesto da se srecan hvalim u svojoj temi za prinove u sistemu, ja osedeh od kockice! Laptop je jednistavno ne zeli. Uredno sam skinuo drajvere, instalirao bez problema, kockica pozadi svetli zeleno, sve povezano kako treba i provereno 3x. U foobar-u izaberem wasapi gde takodje uredno vidi doslovce hiface evo i onda trt, nece da svira! Nece ni spotify a i win7 najnormalnije vidi uredjaj gde sam izabrao da bude default. Dakle sve izgleda kako treba a nece. 

Foobar javlja gresku "device in use".

Obrisao sam i stare drajvere za DAC, vise  puta resetovao laptop i instalirao evo drajvere opet ali nistaaaaa. A DAC na usb ulazu radi savrseno!

Ima li neko neku ideju za probati, verovatno neku banalnu glupost ispustam? 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Jimmy_92 said:

Ima li neko neku ideju za probati, verovatno neku banalnu glupost ispustam? 

Da li si spojio kockicu sa pojačalom RCA interkonektima? :P:klanjanje:D

Kako se bira koji digitalni ulaz koristi kockica, daljinac ili neki preklopnik? Mislim na optika/coaxial/USB ...

Link to comment
Share on other sites

Iz laptopa usb kabl u kockicu, iz kockice coax u dac, iz dac-a rac u pojacalo. Sve je u struju ubodeno :D

Kako se bira ne znam, ocigledno sama kapira jer zelena lampica za usb svetli i PC vidi uredjaj, kaze da je usb device ready to use... Ne znam sta ga muci!

 

I da, jos jedna zanimljivost, evo sad sam spojio opet sve i te sekunde kad u laptop ubodem usb koji ide u kockicu, laptop se resetuje

Link to comment
Share on other sites

HiFace 1 je imao problem sa AMD procesorima i radi samo sa Intel. Vec na HiFace 2 je to ispravljeno. Neverovatno bi mi bilo da HiFace Evo opet ima neki od tih problema. Imas FAQ na njihovom sajtu i dosta rasprave na forumima, pa pogledaj da li je još neko imao slične probleme.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost, moje znanje oko tih kockica je limitirano, pa se ne usuđujem dalje da nagađam. Pogotovo što imaš neku hardversku nekompatibilnost.

Ume USB flash kada nije dobro ejectovan sa jednog kompa da kada se u drugi uključi zamrzne ili resetuje. Ovo je potpuno druga naprava, ali možda imaš neki problem sa napajanjem tih kockica ili te prve koja je u kontaktu sa laptopom preko USB kabla.

Bolje da se uključe iskusniji korisnici u pomoć...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Na žalost, moje znanje oko tih kockica je limitirano, pa se ne usuđujem dalje da nagađam. Pogotovo što imaš neku hardversku nekompatibilnost.

Ume USB flash kada nije dobro ejectovan sa jednog kompa da kada se u drugi uključi zamrzne ili resetuje. Ovo je potpuno druga naprava, ali možda imaš neki problem sa napajanjem tih kockica ili te prve koja je u kontaktu sa laptopom preko USB kabla.

Bolje da se uključe iskusniji korisnici u pomoć...

Radi se samo o jednoj kockici USB/SPDIF konvertoru.

To je kockica koju sam prodao Jimmiju uz Hegel HD11.

Napajanje nije sigurno problem jer sam mu poslao napajanje koje sam ja koristio.

Probem sigurno nije hardvrske prirode, potrebno je pravilno SETOVANJE. Sećam se da ni ja nisam umeo sam da setujem pa mi je setovao neko od drugara, sve je završio za 2 minuta (mislim da je čak bilo preko timvjuera), tako da bi od pomoći bio neko od kolega ko se razume u kompjutere.

 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno sve ne radi tj. Ouindouz Seven ti najverovatnije blokira USB drajver jer verovatno M2Tech-ov (ili ciji vec, Thesycon itd.) USB drajver nije potpisan od strane Majkrosoft Korporeshn (nisu se odazvali pozivu da M$-u daju pare za potpis drajvera - cisti idiotizam, pored gomile drugih). 

De-instaliraj M2Tech drajver a zatim restartuj racunar. Prilikom restarta kuckaj dugme 'F8' da bi usao u podesavanje startap-a Njinjodoze. Kursorom odi do zadnje stavke koja otprilike glasi 'Disable Driver Signing' i jos nesto pa potvrdi (enter)

Nakon podizanja njinjdoze bi trebao da si u mogucnosti da pravilno instaliras uredjaj i USB drajver.

Ovo je samo privremeno resenje a trajno potrazi gugl pretragom 'Windows 7 Disable Driver Signing" zavisno na kom W7 se vozis. A kad ti sve dosadi, predji na noviji OS gde tih gluposti nema.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem se u win, moze biti ovo sto DjNik kaze, ali ajde da krenemo od najosnovnijeg - odakle je preuzet drajver?

U prevozu sam pa mi je nezgodno da proverim - da li je dostupan za HiFace Evo noviji firmware, koliko se secam bio je dostupan za HiFace two...

Link to comment
Share on other sites

Vezano za drajvere koji nisu potpisani od strane MS, ako se dobro secam to se manifestuje pri instalaciji gde ste pitani da li zelite da nastavite ili ne. Kad se instalira radi normalno, nema blokiranja, ali pri sledecem restartu racunara, imacete isti problem. Resenje je patch KB3033929. Win 8 i iznad ne bi trebalo da imaju taj problem.

Jimmy, probaj ASIO ili KS u Foobaru, da zaobidjemo Win wasapi sranjce.

Link to comment
Share on other sites

Garsone, bog ti dobro dao!!!!!! Toliko sam se vise upleo i smorio da mi nije palo na pamet da opet probam KS sas na win10. Na win7 sam probao i wasapi i asio i KS i nista nije htelo, sad skinem komponentu, izaberem u foobar-u KS hiface i jbt radi...

Izgubih 7h zivota na glupost :D

 

Hvala svima stvarno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...