Jump to content


Pitanje u vezi kabla za zvucnike


dadoo

Recommended Posts

1 minut ranije, dadoo said:

Kapiram, ali ta bela i crvena su toliko tanke da pretpostavljam da je unutra tek par licni.. Nema sanse da Marantzovi clip conektori to drze..

Бланкирај више/скини изолацију па подуплај тј. пресави голу жицу на пола.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

 

10469.p5a06ab4455559.jpg

 

 

Jel se ja tripujem ili iz ove slike izgleda da je ova silver "izolacija" u stvari provodnik signala, a da su ove zice (bela i crvena) PRAZNE (tako i kod mene izgleda) i sluze nekoj njihovoj uber mega giga tehnologiji??!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće i da je tako. oguli kako oni kažu ond bar 3 cm pa odseci tu plastiku iz sredine i namotaj u vrh taj širm provodnik sega mega tehnologije pa u konektore.

Izgleda da je tako QED zamislio, bem li ga? Meni sve to ne izgleda kao pametno rešenje za zvučnički, ali ne bih da mračim.

Link to comment
Share on other sites

odgovor iz prodavnice:

 

U sredini kabla je bela ili crvena plastika to prestavlja obelezavanje plusa i minusa kabla i vazdušno jezgro od neprovodnika sto je glavna filozofija uspeha Qed brenda. Na taj način Qed ima idealnu kapacitivnost i inuktivnost i vrlo malo loših struja jer centar u kome se uglavnom nalaze loše struje je vazduh odnosno plastična vodjica. Loše struje najviše kvare idealnu sliku u srednjim i visokim tonovima.

Link to comment
Share on other sites

Da, to sam i uradio ali ovi kablovi su jednostavno predebeli za clipove Marantza! Prsti su mi krvavi i pod zuljevima ali sam uspeo da pustim zvucnike u rad.. Ovo je lose za dugorocnije resenje pa ce morati da rade hilzne. Nosicu kablove od ponedeljka u Kanibal pa cemo videti sta nam je ciniti..

Link to comment
Share on other sites

Imaju oni tamo u Kanibalu ili su imali Neotech tanje kablove, koji su inace kvalitetniji od obicnog kabla, ja sam takav kod njih kupio za PC/Amp vezu, 7m,  to je bilo pre deceniju,  trebalo bi da imaju neke tanje kvalitetne.

Vecina starijih pojacala ima klipove koji tesko primaju licnasti kabl od 2mm, kod mene na Luxmanu to jedva udje

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dadoo said:

 Prsti su mi krvavi i pod zuljevima ali sam uspeo da pustim zvucnike u rad.. Ovo je lose za dugorocnije resenje pa ce morati da rade hilzne. 

Ма дај да заменимо на Маранцу комплет конекторе и решио си проблем као дугорочно решење.  :thumbsup2

Наравно више неће бити крвавих прстију.  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...