Jump to content


Canton Ergo 92dc?


Kibo

Recommended Posts

Jako dobra Canton ergo serija zvucnika uradjena kvalitetno i odlicna zvucno . Slusao sam te serije ranije dok sam imao Harman kardon pojacalo . Traze strujno jaca pojacala sa oko 100w pa navise zavisi od modela . Ergo 92 su ti manje osetljivosti a 91 vece pa ove novije pokrecu i slabija pojacala . Generalno vole struju da pokazu sta mogu i pruze pravi zvuk . A sto se tice modela sa kp to je odlican zvucnik cena mu je korektna posto su kao novi kostali 3000 dm , traze i vece pare za njih kad se pojave na oglasima. Ponesi svoje pojacalo na probu pa ga poslusaj . Koje pojacalo imas ?

Link to comment
Share on other sites

Bio,video... Inace imam Harman Kardon HK680 i Canton Nestor 802dc. Trazio sam jaci Cantonov model posto mi se svidja njihov zvuk,svira na sve(svaka muzika). Traze dosta struje iako su laki za pokretanje,bar ovi moji,slusao sam ih na risiverima i snagasima i uvek zvuce dobro ali za pun potencijal i kontrolu treba struje. Razmatrao sam i JBL L80 ali je opak ostao Canton

Link to comment
Share on other sites

Sta im nedostaje ? Koliko vidim ocuvani su a drajveri su originalni jedino im nedotaju znacke . Jel su zvucno uredu ? To je dobar Harman slusao sam ga ima dovoljno snage da ti pokrene Cantone i cak zahtevnije kutije . Canton Ergo i Karat serija su dobre mnogo bolje od Nestor i Fonum serije . Ipak su im to top serije i kostale su vise ! Pa njih potrazi .

Link to comment
Share on other sites

Pa...na slici nista,ovako uzivo ima toga... Kutije nisu u originalnom furniru,farbane su,iako dobro uradjeno sve jedno nije originalni furnir koji je dosta lep na tim kutijama. Ima jos toga al nebitno,nisam ih uzeo.. prodavac je ok lik skroz ali eto,stanje je takvo.. Inace kada sam uzimao ove hteo sam malo da promenim,da uzmem Nemacke kutije sa tekstilnim visokotoncem jer sam imao Heco Superior,neki iz vrha ponude koji je bio oslican,i jos nekoliko manjih kutija,Canton Karat neki manji model i sve su bile sa metalnim,pa kao da vidim kako rade sa ovim. Sad jurim taj Ergo ili nesto u tom fazonu..

Link to comment
Share on other sites

Ok to je ondak u pitanju estetski izgled . To si u pravu originalni furnir je jako lepo uradjen i zavrsna obrada. Drajveri su bili dobri originalni ? Normalno da ne mozes ocekivati mint stanje s obzirom na godine ali ocuvani primerci su i skuplji ni Nemci ih ne prodaju jeftino . Ono sto jest cena za takav zvucnik je bila jako povoljna . Heco superior top model 950 sam imao i bio uporedio sa drugarovim Canton ergo 91 koje je doneo kod mene na uporedni test . Slican zvuk daju stim sto je Heco bolja kutija naravno i skuplja kad se pojavila . Imas na oglasima 850 model to odgovara tim Cantonima koje trazis .

@ Kilder u zdravlju da ga sluze dobri su to Cantoni !

Link to comment
Share on other sites

Pa.. i to je bilo pod upitnikom,bar u mom vidiku... Bitno je da je drug zadovoljan,ovo ostalo manje vise.. Videcu i te Heco,mada mi se mnogo svidjaju njihove novije kutije Celan GT902 i slicne. Zanimljivo je da Cantor Ergo 91 u inostranstvu kostaju 270-300e a Ergo 92 350-500, a mislim da su vrlo,vrlo slicne

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan je... Preporučivao sam mu ih i kad je oborio cenu, odmah ih je uzeo. Pre toga je koristio Canton Ergo 820,ako sam dobro zapamtio brojnu oznaku. Ja sam inače merkao Ergo RC-L koji je još skuplji od 92-ke,ali odoh u drugom pravcu igrom slučaja...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Te novije Heco sam ima prilike da cujem ali slabije serije sa nekim.onkyo 5.1 risiverom nije mi leglo . Mada taj model nisam slusao ali ako je imalo slican zvucno kao starije serije vredi ih uzeti. Canton ergo RC serija jako dobra i cena opravdava. Ja sam ih isto trazio al sam na kraju uzeo Heco 950 . Ta kompresija i te kako dobro svira a i napravljen je ko tenk ! Retko se pojave ali i vrede !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Kibo

Kod cantona dodatak control unit naglasava niske i visoke tonove meni se generalno ne dopada jer ondak basa ima previse i valja se po sobi ! Kutija bez njega svira prirodnije i lepse a basa ima sasvim dovoljno . Pojavile su se na oglasima 91 i 609 mada im je cena jaca al su koliko vidim u dobrom stanju !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislis na ove https://www.kupujemprodajem.com/Canton-ergo-70-57896920-oglas.htm?filter_id=182490029

Dobri zvucnici laki za pozicioniranje ali ne i za pogoniti . Za njih ti treba bolje pojacalo od tvog risivera . Odlicno se snalaze u vecim i manjim prostorima . Iskreno ja bih pre isao na 80 ili 90 ke iz te serije jer ti je koliko se secam 25 kvadrata dnevni boravak !?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...