Woland

Cocktail Audio X50D

Recommended Posts

Nego[mention=15498]Woland[/mention] sta ti mislis o USB kablovima [emoji3]

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Aleksandre, Brute jedan, saće i ovde da me psihoanaliziraju i posipaju pepelom, lanuću a znaš kako stojim kod moderacije :)

22 minuta ranije, Woland said:

Aleksandre, Brute jedan, saće i ovde da me psihoanaliziraju i posipaju pepelom, lanuću a znaš kako stojim kod moderacije :)

Pazi šta pričaš, ovde će odma' da te kriogenizuju :ph34r:

34 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Pazi šta pričaš, ovde će odma' da te kriogenizuju :ph34r:

to je radikalan upgrade, onomad sam bio tretiran toplim vazduhom :) 

31 minuta ranije, Woland said:

to je radikalan upgrade, onomad sam bio tretiran toplim vazduhom :) 

Bolje toplim vazduhom nego toplim zecom.;)

On 12.2.2018. at 8:40, Woland said:

mogu da probam Coax, i to 1:1, pošto Young ima 2 SPDIF (jedan je BNC), ali nisam siguran da imam kabl od 110 Oma, za AES /EBU.. msm imam nekakav mikrofonski XLR sa Neutrik konektorima, ali mu ne znam specifikaciju.. balansirani izlaz iz Younga i balansirana amplifikacija (amp i preamp) se zaista čuju, i smanjuju potrebu za fensi konektorima i kablovima..

ali, to je kod mene proces, traje dok se nakanim da promenim kabl :)

Napravio sam AES/EBU kabel od profesionalnog simetričnog 110 ohma Nov-kabela. Odlično se pokazao u poredjenju

sa "audiofilskim"!

Dao sam ga na korišćenje Igoru SiFi. Kontaktiraj ga i zamoli da ti ga ustupi za probu.

Igora svakako vredi posetiti ali AES/EBU prica i nije nesto narocito: 

Kratko iscitavanje osnova AES3 (danas ustaljen naziv tehnologije) objasnjava da se signal kreira kvadratnim impulsom ('cetvrtka') od nekih 7V p/p na frekvenciji oko 1.5MHz. Kvadratni oblik se odrzava uglavnom od treceg harmonika osnovne frekvencije pa signal lako dostize 10MHz. Obicni, mikrofonski kabl ovu frekvenciju tehnicki i ne moze da prenese ili, moze ali uz veoma striktnu konstrukciju kabla . I opet, ne na neke velike daljine. Zato se radije prelazi na 75-Ohm BNC video standard (AES3id) gde se sa 1V napona signal moze preneti i na kilometar udaljenosti, bez gubitaka. Izvor: Sound On Sound 

53 minuta ranije, DJ.NIK said:

Igora svakako vredi posetiti ali AES/EBU prica i nije nesto narocito: 

Kratko iscitavanje osnova AES3 (danas ustaljen naziv tehnologije) objasnjava da se signal kreira kvadratnim impulsom ('cetvrtka') od nekih 7V p/p na frekvenciji oko 1.5MHz. Kvadratni oblik se odrzava uglavnom od treceg harmonika osnovne frekvencije pa signal lako dostize 10MHz. Obicni, mikrofonski kabl ovu frekvenciju tehnicki i ne moze da prenese ili, moze ali uz veoma striktnu konstrukciju kabla . I opet, ne na neke velike daljine. Zato se radije prelazi na 75-Ohm BNC video standard (AES3id) gde se sa 1V napona signal moze preneti i na kilometar udaljenosti, bez gubitaka. Izvor: Sound On Sound 

Ideja je da se uporedi AES/EBU i USB konekcija.

Mene lično najviše interesuje mogućnost I2S povezivanja .

Shvatio, ali bojim se da nece moci da prenese signal iznad 24/192 tj. nista DSD ili DXD. USB (async) je svakako najnaprednije resenje. Uz primenu galvanskog izolatora pogotovu. Direktan I2S sto kracim kablom (ipak je to standard komunikacije dva chip-a) je takodje dobar put. 

8 sati ranije, Woland said:

a cijena - sitnica :) 

jeste preskupo za nas dzep ali samo sam sa tom spravicom uspeo na momenat da zamislim zivot bez gramofona.Jeftinija opcija,polovan akurate ds za 1500€ je nesto o cemu jedino mogu da razmisljam tj.doplati od 600-700€ na svoj vintage digitalni set up sto nisu sve pare ovog sveta.Tidal me je pokrenuo s mrtve tacke,ali i dobih na poklon od jednog Engleza njegovu kolekciju od 3500 diskova u flacu.Nesto razmisljam da bi se bolje moglo proći nego sa nekim dac-om,bar u mom slucaju.Zapravo ne volim kad mi na zvuk utice previse stvari,samo covek slusa zvuk umesto muziku kad ga svašta menja.Audiofilija je zapravo strasno dosadna stvar za mene.Umesto da kupuješ ploče i otkrivaš novu muziku slusaš iste pesme do besmisla.

2 sati ranije, pera451 said:

Probao sam licnom porukom, ali ne ide...

Kujo, koji je to Mini PC ciju si sliku postavio na strani 1 teme?

Hvala!

Intel NUC.:)