Jump to content


Technics RS.B755


steva

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, Father said:

Prvi put vidim ovo kod Technics-a da mu se vratanca otvaraju i zatvaraju  na dugme. Možda ne smeju da se guraju rukom već da mehanizam pripremi glave i mehaniku za traku????

To su skoro svi proizvodjaci uveli 90' godine, mislim da nema nikakve veze sa pripremom mehanike, mnogi su koristili dugme play umesto close pritiska, vrata su se zatvarala i na druge tastere, bar kod nekih masina koliko se secam.  Ne secam se sta je radila Aiwa sa Excelia modelima, da li su imali motor za vrata a ne secam se ni za sljakerku 850 iako sam je imao.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući vaN_Helsing-u, dek je dobio nov pinč roler. Situacija je sledeća. Više ne žvaće traku bez obzira kako je namotana, već samo na početku trake. Ako se premota par minuta, sve lepo radi. Mislim da je uzrok sporo okretanje prihvatnog koluta. Dek nema idler gumice, nego zupčanike. Jel ima neko ideju šta da gledam? Napon na motoru je ko na šemi. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2018 at 12:28 PM, steva said:

Kupio sam ovaj dek za 10e :)

Mali oftopik

Te, 1990. sam ga pazario u Tehniksu na Novom Beogradu, kod Upina... bese ... i dadoh pola plate. To je valjda poslednja audio komponenta koju sam opusteno i bez natezanja kupio... a posle su dosli ONI.

Radio je kao satic 10 godina, dok ga nisam prodao. Nikad nije zguzvao traku

 

Link to comment
Share on other sites

Uf... Dek je 97g bio u serisu, zbog istog kvara, našo sam nalepnicu od servisa, i od tad nije korišten. Sve što sam umeo sam proverio. Namestio sam putanju trake, sad je problem nedovoljan pritisak rolera na kapstan  :(. Kad pritisnem prstom, vrlo malo, lepo vuče traku. Sad da dumam, kako to da rešim.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2018 at 11:47 AM, ZoranR said:

Radio je kao satic 10 godina, dok ga nisam prodao. Nikad nije zguzvao traku

Svi dekovi kupljeni novi radili su kao sat.   Ja sam 91' kupio Teac V5000 nov i godinama nisam ni razmisljao o servisu, niti mi je padalo na pamet, jednostavno nove mashine su radile odlicno.   Sada kada je proslo skoro 25 ili 30 godina ...  vec je druga prica, servis obavezan,  redovno, kao auto

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Krca44 said:

Svi dekovi kupljeni novi radili su kao sat.   Ja sam 91' kupio Teac V5000 nov i godinama nisam ni razmisljao o servisu, niti mi je padalo na pamet, jednostavno nove mashine su radile odlicno.   Sada kada je proslo skoro 25 ili 30 godina ...  vec je druga prica, servis obavezan,  redovno, kao auto

Е рек'о си нам нешто ново. Дивим ти се до    :ruganje  имбецилности.

Link to comment
Share on other sites

Malo pre pogledah pinc roler na DRM-800A. Kad dek reprodukuje, pritisak na osovinu je puno veci, nego sto mogu da dobijem na Technics-u. Da nije roler sa kojim je dek dosao, manji nego fabricki? Jel ima neko slican dek, da izmeri precnik rolera? Mehanizam sa glavama ne moze vise gore, udari u granicnik, a ako oprugu na roleru opustim, traka ide ubrzano. Ako je malo rastegnem, brzina je ok, ali jede traku na pocetku. Ako, vrlo malo, pritisnem roler na gore, ne zvace! Vec me nervira. Neka ideja? 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, steva said:

 Neka ideja? 

Хммм, овако на даљину тешко ал' ајде да пробам.

Извади механику и види да ли можда граничници могу да се модификују, ту су делови милиметра у питању.

23itcf7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Technics je u to vreme vec bio poznat po lošoj mehanici ,pa samim tim i zvuku.Nema Duplog kapstana,nema svetla u vratima itd,itd.Štedeli su na svemu. Neke glupe AA klase koje nemaju veze sa životom,linearne gluposti i tako dalje. To je pravljeno za decu a ne za ozbiljne ljude.I ovi novi Hifisti što pre to shvate,biće bolje za njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...