Jump to content


Osvezavanje skretnice


sale12

Recommended Posts

Mundorf kosta koji evro manje od kutija tako da to nije opcija. Kod Tome bih najradije kupio sve potrebno, nekoliko puta sam kupovao kod njega i bas sam prezadovoljan saradnjom. Pocecu od konda za bass kao sto ste rekli pa cemo videti za dalje. mozda i ozicenje promenim mada mi sve deluje celo. 

Link to comment
Share on other sites

Visay dclink 1848. Ovde bih se složio sa streetplayerom. :thumbsup2

Odličana je to serija  kondenzatora i ja sam moje Mundorfe koje nudim u oglasu zamenio sa ovima, na prvi pogled nešto malo zatvorenijim, ali ja bih pre rekao rafiniranijim i nešto otmenijeg zvuka. Da se razumemo to su male razlike, ali postoje.

Sa cenom su tu negde, mada sam ipak ostavio preko 150e na te promene.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sale12 said:

Sada imam problem. Ne mogu da skinem skretnicu jer je bas cvrsto zalepljena za donju stranicu. Da li neko ima iskustva kako da je skinem? ili kako da odlemim bilo sta? Ako je povucem polomicu celu plocu a tek onda sam uprskao...

Pokušaj špaklom ili izvadi metalni deo debelog skalpera pa polako ispod odvajaj od drveta.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sale12 said:

IMG-f46a7f711370b27391aac582af663a44-V.jpg

Као што рекох у данашњем разговору са чланом форума у вези скретнице био сам по ко зна који пут у праву. Пригушница у колу бас филтера је направљена на калему и са трафо лимовима. 

Кондезатори су биполарни и треба их заменити блоковима а наравно и дотичну пригушницу мотаном у ваздуху тј. без гвожђа. Тек тада би се добио помак  на боље али је и у питању количина новца која има помак на више.

Проводници унутар кутије нису толико баш битни и да их треба мењати јер се са слике види да су добри за ту намену.

Link to comment
Share on other sites

Neka promeni taj trafo za zavojnicu motanu na vazduhu, moze da kupi kod Tome iz Krusevca. I neka zameni kond na visokotoncu za pocetak. Neka slusa mesec dana pa neka krene u dalju zamenu, ako misli da je nesto dobio. Opet druga mala zavojnica i kond na srednjaku i mozda i kond od 30uf na basu kad vec sve otvara. 

Link to comment
Share on other sites

Da se ne bi nagadjalo da li jeste ili nije slicno/isto, @wweljko moze lepo da skine bas, izvadi skretnicu napolje, uslika je, okaci, i natenane objasni sta bi i zasto hteo da menja na jednoj Dynaudio skretnici. Po meni, malo je toga sto se moze zameriti i apgrejdovati na njima, a sve sto se napamet radi moze samo da degradira postojece stanje.

 

Link to comment
Share on other sites

Као и на предходној слици ЏБЛ скретнице види се количина штедње око употребљеног материјалам ово се првенствено односи на пригушницу у колу баса.

Ово све изнад под условом да су слике исте или сличне са изгледом скретнице за коју је Вељко питао.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...