Jump to content


POKLANJANJE UREDJAJA


zarko1803

Recommended Posts

Jes' more, ja oba uslova za poklon ne ispunjavam

- mator sam (u Hi-Fi, da se ne zbunite kojim slucajem! :))

- ocigledno i imam, cim sam odlucio da i ja nesto poklonim.

Iz tijeh razloga se povlacim iz bezecovanja chika-Milanovog ponudjenog kabla a kako nisam unapred odredio i izvrsitelja amaneta povlacim i svoju ponudu o poklonu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, DJ.NIK said:

Jes' more, ja oba uslova za poklon ne ispunjavam

- mator sam (u Hi-Fi, da se ne zbunite kojim slucajem! :))

- ocigledno i imam, cim sam odlucio da i ja nesto poklonim.

Iz tijeh razloga se povlacim iz bezecovanja chika-Milanovog ponudjenog kabla a kako nisam unapred odredio i izvrsitelja amaneta povlacim i svoju ponudu o poklonu. 

To i nije bila ponuda za poklon, nego za zamenu, kao u onom vicu kada Piroćanac na sahrani, napiše ček, stavi na sanduk i uzme gotovinu :D

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, SUROKVL said:

To i nije bila ponuda za poklon, nego za zamenu, kao u onom vicu kada Piroćanac na sahrani, napiše ček, stavi na sanduk i uzme gotovinu :D

Bas i nisam razumeo al' nema veze, Da si napis'o prinese obicnu vodu u rakijsku flasu, e to vec ima na jug. Ovako, tja.

Ako treba odrediti i ko ce da arbitrira o primaocu poklona a ja o tom nisam razmisljao, bolje da se povucem.

Uostalom, ovo nije gotov uredjaj, morao bi nesto i da lemi, kupuje konektore, juri stolara da mu pravi kutiju i tako to.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, DJ.NIK said:

Bas i nisam razumeo al' nema veze, Da si napis'o prinese obicnu vodu u rakijsku flasu, e to vec ima na jug. Ovako, tja.

Ako treba odrediti i ko ce da arbitrira o primaocu poklona a ja o tom nisam razmisljao, bolje da se povucem.

Uostalom, ovo nije gotov uredjaj, morao bi nesto i da lemi, kupuje konektore, juri stolara da mu pravi kutiju i tako to.

 

Jest a i glupo da se foliraš da nisi mator :D 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

Moje pitanje, nadovezujući se na pisanje kolege Srećka je, da li vas četvorica koji ste expresno uzeli poklone ispunjavate gorenavedeno ?

Saglasan potpuno! Nijedan od četvorice nije go i bos, te ne skapava o gladi...ajde, budite pošteni, i prepustite poklone onima, kojima su te stvari finansijski nedostupne - mislim, da je pokretač teme na to mislio. 

Žarko, svaka čast!

Link to comment
Share on other sites

Elem, kad sam već pomenut, da dam predlog.

Dakle, akcija koju je @zarko1803 uveo može da postane dobra praksa ako ne narušimo suštinu. Dakle mladi audiofili koji nemaju materijalne mogućnosti da sklope sistem (ili i ne moraju da budu samo mladi, možda zbog loših primanja, sitne dece i dr. nemaju mogućnost da ulože u HiFi, a voleli bi), mogu to da dobiju dobrom voljom drugih članova foruma. Kad steknu i ako steknu nekad, isti su u obavezi da poklone dobijeni sistem nekom novom članu.

Nije svaki put za očekivati da neko pokloni ceo sistem, pa bi mogli da napravimo fond. I ovom koji će da dobije Žarkov poklon nedostajaće neki CD plejer, DAC, tjuner, dakle izvor, a svakako i kablovi za povezivanje. Dakle možda bi mogli da stvorimo fond u tu svrhu, pa svako ko želi donira nešto dok se ne sklopi sistem. 

Sa druge strane, istina, korisno bi bilo da članovi svoje viškove (ako već ne žele da ih prodaju) mogu da proslede nekom kome treba u datom trenutku, u tom slučaju ne vidim da donatar mora da ispunjava uslove iz Žarkovog predloga. Svako ima pravo da ono što poseduje pokloni na način na koji on sam misli da je najbolje.

Zato mislim da bi trebalo da odvojimo teme, tj. da imamo dve. Jednu koja bi glasila recimo: Sklapanje poklon sistema za mlade audiofile ili tako nešto i druga naslova Razmena/poklanjanje viškova audio opreme.

Predlozi naslova podložni sugestijama. Takođe su i drugačija mišljenja oko organizacije ove rabote dobrodošla. Cilj je pronaći najbolje održivo rešenje i biti od pomoći kolegama.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Kuršum said:

Predlozi naslova podložni sugestijama. Takođe su i drugačija mišljenja oko organizacije ove rabote dobrodošla. Cilj je pronaći najbolje održivo rešenje i biti od pomoći kolegama.

Kasa uzajamne pomoći, nagradna igra, glasanje putem ćorave kutije, recimo...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

@Zexx ovakve stvari uvek mogu da se pretvore u nešto što ne želimo. Dakle, bojim se da ćemo se u velikom broju slučajeva morati da se oslonitimo na poverenje. A ono zna da bude iznevereno. U tu svrhu bi valjalo utvrditi kakve kriterijume.

Ipak, dobra namera je ono što je suština ovog predloga. Jedan koji će biti srećan, a ne jedan koji će nas napraviti rogonjama.

p.s. sve ovo naravno ukoliko postoji konsenzus da ova priča zaživi, u protivnom bolje je da ostane na nivou ličnih inicijativa.

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja visak zvucnickih kablova,nisu neko ludilo,ali ce odlicno posluziti nekom dok mu se ne sklope kockice za nesto bolje.Duzine su nesto manje od 2x2m.Dobijeni su uz Ei Nis kutije pre 30+god.Ako neko ima potrebu za njima neka se javi ovde ,idu na poklon.Imam mislim 2 stereo para.Slanje ide post expressom o trosku primaoca.

 

Ei-Nis-Kabl-Za-Zvucnike-od-Bakarnih-Licni_slika_O_55254231_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

[mention=9977]Zexx[/mention] prepametan ste i izuzetno stručan, pretpostavljam mlad, čovek (na osnovu vaših postova koje sam procitao).

Shvatam da ste se za razliku od mene, u periodu odrastanja, nagledalii svega i svačega zbog neviđenog moralnog posrnuca cele naše nacije i da sa pravom sumnjate u ishod akcija poput ove.

Ali postoje samo dve opcije, probati da se nešto učini makar i na mikro planu (bar da se nekoliko dana ili nedelja osećamo lepo učinivši nešto) ili biti nemi posmatrač.

Jako je važno da ovo sto je [mention=27900]zarko1803[/mention] započeo upravo vi podrzite i to bas zbog vašeg kvaliteta, jer koliko god da je neko imao na forumu sa Vama strucnih razmimoilaženja sigurno nije mogao da prenebregne cinjenicu koju sam već 2 puta ponovio zbog čega je, siguran sam, vas uticaj na forumu ogroman.

 

 

Srećko

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Kuršum said:

@Zexx ovakve stvari uvek mogu da se pretvore u nešto što ne želimo. Dakle, bojim se da ćemo se u velikom broju slučajeva morati da se oslonitimo na poverenje. A ono zna da bude iznevereno. U tu svrhu bi valjalo utvrditi kakve kriterijume.

Ipak, dobra namera je ono što je suština ovog predloga. Jedan koji će biti srećan, a ne jedan koji će nas napraviti rogonjama.

p.s. sve ovo naravno ukoliko postoji konsenzus da ova priča zaživi, u protivnom bolje je da ostane na nivou ličnih inicijativa.

Treba smisliti nacin kako proveravati te nove-mlade clanove koji dobijaju nesto na poklon.Mozda da u svakom gradu imamo nekog iskusnog i dugogodisnjeg audiofila t.j. forumasa koji ce te nove clanove proveravati.Nekoga ko ce ih licno upoznati.Desice se da neki pohlepni forumas napravi dupli nalog samo da bi se ovajdio.

Ma, nemam pojma kako najbolje to uraditi.Samo zelim da pomognem.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Kuršum said:

 

 Dakle mladi audiofili koji nemaju materijalne mogućnosti da sklope sistem (ili i ne moraju da budu samo mladi, možda zbog loših primanja, sitne dece i dr. nemaju mogućnost da ulože u HiFi, a voleli bi), mogu to da dobiju dobrom voljom drugih članova foruma. Kad steknu i ako steknu nekad, isti su u obavezi da poklone dobijeni sistem nekom novom članu.

 

Kuršum-e  Sistemcic je spreman proveren sve radi 100% MOZES DA DEJSVUJES. 

DSC02960-vert.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

[mention=9977]Zexx[/mention] prepametan ste i izuzetno stručan, pretpostavljam mlad, čovek (na osnovu vaših postova koje sam procitao).

Shvatam da ste se za razliku od mene, u periodu odrastanja, nagledalii svega i svačega zbog neviđenog moralnog posrnuca cele naše nacije i da sa pravom sumnjate u ishod akcija poput ove.

Ali postoje samo dve opcije, probati da se nešto učini makar i na mikro planu (bar da se nekoliko dana ili nedelja osećamo lepo učinivši nešto) ili biti nemi posmatrač.

Jako je važno da ovo sto je [mention=27900]zarko1803[/mention] započeo upravo vi podrzite i to bas zbog vašeg kvaliteta, jer koliko god da je neko imao na forumu sa Vama strucnih razmimoilaženja sigurno nije mogao da prenebregne cinjenicu koju sam već 2 puta ponovio zbog čega je, siguran sam, vas uticaj na forumu ogroman.

 

 

Srećko

 

Srećko, hvala na lepim rečima, a pogotovo na ovom svrstavanju u mladu gardu kojoj ipak, odavno ne pripadam, jer smo zapravo mnogo bliži po godinama nego što pretpostavljate.;) Jeste, u pravu ste, moj sarkazam iz prethodnog posta nije nastao ni iz čega, i zato sam nekako skloniji da pomislim da će i ova ideja, iako naizgled dobra, biti dovedena do besmisla kao i mnoge druge bezbroj puta do sada, jer za to smo dokazani eksperti... Nemojte da se zavaravamo, ova tema nije nastala iz pukog altruizma, nego kao posledica poznatog srpskog inata i potrebe da se nekome nešto pokaže i dokaže, jer da nije tako, postojala bi odavno, i to ne kao "otpadak" iz teme "Kakav oglas...", pa zbog toga i imam debelu rezervu prema celoj ideji od početka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...