Jump to content


48.Audioberza - Дорћол Platz - 04.02.2018.


zogra

Recommended Posts

Uz sve slaganje sa komentarima,ipak ne treba odustajati od berze.Skoro nikad nisam dosao kući bez normalnog primerka po normalnoj ceni-ne treba generalizovati.Ako nista drugo dobijem neko japansko izdanje po 20€ sto je prihvatljivo,a još uvek se nađe očuvan primerak stranog izdanja za 10€.Treba samo proveriti svaku kupovinu preko doscogs i kupiti tamo gde je povoljnije.Discogs mi je pre stvarao sumnju sto nisam video ploču,ali drze se vrlo precizno rangiranja stanja ploče.Na ebay sam već naleteo na lažove.Trziste će ubeđen sam da sredi cene,problem je sto sad svi vide neku lovu u tome pa se ploče vise ni ne nabavljaju jeftino i sto za svaku postoji preprodavac...nasa posla,mala bara puno krokodila...a i nahajpovali smo vinil pa na svaku berzu dođe neki nov gramofondžija.U Šćepinoj emisiji skoro da nema gosta koji ne priča u superlativu o vinilu.Na stranu sto se pogrešno shvata da je bilo kakav gramofon bolji od CD sto je potpuno netačno,al dok se to shvati i razočara eto pola metra ploca.Veća je ipak prodaja zato cene rastu.Nije ni ova nasa prica bzvz ako je prodavci ne shvate ozbiljno ostaće bez redovnih kupaca.Treba im samo to reći, na bugarskom slikovito ako ne razumeju kaze se "bratko dereš mi na kožata".Verujte da pali.

Pisem na vašoj temi jer su 80% prodavaca isti.

Link to comment
Share on other sites

@Krco,

a i ostali.

Zasto ne oglasite CD-ove i na forumu, pogotovo ako se radi o kvalitetnim izdanjima (taj dupli Jarrett, sto se pominje itd.)?

Ja sada retko idem na berzu (poceo sam pre nekih 35 godina i godinama isao SVAKE nedelje), a CD-ove kupujem od dvojice ljudi sa berze na sledeci nacin.

Ljudi mi posalju spisak sa cenama (jedan to radi skoro svake nedelje, drugi povremeno), stanje je odlicno, nema potrebe ni da gledam, ja narucim i dodjem povremeno da ih pokupim (mogu i da sacekam da se nakupe, ne moram odmah da trcim po njih).

Bilo bi zgodno da i ovde na forumu bude veca ponuda, mozda uz mogucnost attachment-a Excel ili text fajla (da postovi budu kraci)...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se za berzu i prodaju diskova odlucio relativno skoro, iskreno nije mi palo na pamet da oglasavam diskove na forumu, jednostavno nisam o tome razmisljao, sutra nosim diskove jednom momku koji je kupio od mene ploce dan iza berze, ako nesto ostane oglasicu.  Za berzu sam se spremao bukvalno tokom veceri, Jarrett i jos neki su otisli, neki dobri naslovi su ispostavilo se moguce kvarni, izvadio sam ih iz kutije na berzi, na zutom svetlu, kuci, prilikom pregleda nisam video bas to sto sam trazio ali na berzi pod neonkom se lepo videlo ( nisam hteo da valjam nesto sto je osteceno ).

Ako nesto ostane, oglasicu sa spiskom i sa nizom cenom, bice za njega niza, pa ako ostane bice onda i ovde ( covek je pazario 43 ploce po 50 kinti, ja te ploce na gomili drugacije nikako i nikad ne bih mogao prodati, takva je muzika u pitanju, house i slicno, nema veze sto su ploce NM )

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...