Jump to content


Test Kaseta


perec

Recommended Posts

Kupiš preko oglasa neku stranu evropsku/američku orginal kasetu i po njoj namestiš azimut.

Nahvataš drugara koji ima neki dek sa kvarcnom regulacijom brzine, nakačiš ga na komp i snimiš 3150Hz, i sa tom kasetom proveriš brzinu svog deka, tako što ga zakačiš na komp i nekim programom izmeriš frekvenciju.

Ovo samo za osnovna podešavanja. Za detalna, zamoli nekog sa foruma koji ima babaroga dek da ti snimi "test" kasetu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa da skupo, nego i on je morao nekako da napravi te test trake a sigurno je moguce i ovde onda ako je mogao on, racunar bi tu sigurno pomogao, samo ja bar ne znam sta je sve potrebno za tako nesto a i nije mi licno pottrebno, posto tebi treba vidi na tu stranu da se raspitas.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 2/22/2018 at 21:31, Che Guevara said:

Može i bez kasete :blink:

 

... i drugi deo...

 

 

Naravno da NE moze bez test kasete. Ovo sluzi da se podesi glava koja je potpuno bila skinuta, razdesena po svim pravcima. Dakle da se njen ugao i visina postave na pocetnu poziciju za podesavanje azimuta. Ovo se takodje moze podesiti i jednostavnije. Svako ko je ikad precizno podesavao azimut zna da je okret od 1/10 kruga dovoljan da se izgube ili vrate najfiniji detalji u visokim tonovima, a opet svako ko se iole razume u mehaniku zna da okret toliko finog srafa i to pomeranje ovakav sablon ne "vidi". Moglo bi se tu jos mnogo napisati, ali nekom drugom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...