Jump to content


Technics vs Rotel


NenadRa

Recommended Posts

Dobar dan Postovani forumasi, ljubitelji dobrog zvuka. Zovem se Nenad. Srecni praznici....

Nov sam na forumu i od relativno skoro sam poceo da se interesujem za hi fi opremu.

Da li je neko imao iskustva sa technics se a100/su a200, rotel rb1090/rc1090 i technics se a2000/su c2000

i kako bi se uparili sa b&w matrix 3 s2? 

Hvala unapred!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Možda, jesam malo pristrasan, ali Rotel je po meni vrhunski proizvođač audio tehnike srednje klase i daje puno za uložen novac, pogotovo ukoliko su u pitanju uređaji iz vrha game, a Rotel rc1090/rb1090 kombinacija svakako to jeste, i tu nema greške.  

Samo, ne znam koliko su te B&W Matrix kutije zahtevne, ali mislim da će ih Rotel pokretati bez problema, a trebalo bi i da postoji sinergija između ova dva brenda, jer sa Classe-om čine istu grupaciju. 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, AlexBgd said:

 

Možda, jesam malo pristrasan, ali Rotel je po meni vrhunski proizvođač audio tehnike srednje klase i daje puno za uložen novac, pogotovo ukoliko su u pitanju uređaji iz vrha game, a Rotel rc1090/rb1090 kombinacija svakako to jeste, i tu nema greške.  

Samo, ne znam koliko su te B&W Matrix kutije zahtevne, ali mislim da će ih Rotel pokretati bez problema, a trebalo bi i da postoji sinergija između ova dva brenda, jer sa Classe-om čine istu grupaciju. 

Classe je od skoro prodat, nema veze sa temom, čisto kao informacija

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NenadRa said:

Oba kompletica su jako skupa zato i moram da odlucim za jedan i da ostane kod mene.... a kazes 801ca hmm 

 

Mislim da si, kao neko ko je odskora u hifi vodama, kao što si sam napomenuo, krenuo pogrešnim putem, pogotovo što na ovakvim mestima pokušavaš da dobiješ odgovore na određena pitanja, kojima nećeš nikada rešiti svoju nedoumicu. Po meni, prvo bi trebalo da kreneš od entry level hifi-a, pa onda, kasnije da postepeno počneš da nadograđuješ svoje uređaje, čime bi dobio određeno iskustvo, izgradio stav i izoštrio sluh, podižući, tako sebi hifi nivo. E sad, za to ti treba dosta vremena, novaca i živaca, ali i dalje mislim da je to jedini ispravan put. 

Ovako ćeš, za svoje nedoumice, dobiti podeljena mišljenja, koja su, uzgred, na ovom forumu vrlo izražena, i nakon čega ćeš biti, po meni još neodlučniji. Najgore od svega je, da su sva ta različita mišljenja iskusnijih članova potpuno ispravna, ali... samo za njih same.

Šta si, npr. dobio, ako jedan kaže da je pomenuti Rotel sjajan, a drugi da je kanta, ili ako nego kaže da je Technics bolja kupovina, a drugi tvrdi suprotno. Kako ćeš da se odlučiš za kupovinu, ako znaš da se kolegi Surokvl-u Rotel RC1070 pokazao kao loš uređaj u sistemu koji je imao, a da je meni Rotel RSP 1098 neverovatan preamp, u mom trenutnom sistemu.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam hejter, niti pokušavam da te ubeđujem u nešto, a najmanje da ti bilo šta dokazujem, ali ukoliko nisi u mogućnosti da čuješ pomenute uređaje, što bi bilo idealno, a sve mi se čini da nisi, jer ih je malo u opticaju, a pritom nećeš da kreneš kao audiofilski pripravnik, kupi ono što si prvo pomislio da bi moglo da te usreći. Neka ti se, nakon kupovine, smeška audiofilski brk...  bar dok ne čuješ prve tonove :unsure:

Živeli i srećna kupovina! 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, AlexBgd said:

 

Šta si, npr. dobio, ako jedan kaže da je pomenuti Rotel sjajan, a drugi da je kanta, ili ako nego kaže da je Technics bolja kupovina, a drugi tvrdi suprotno. Kako ćeš da se odlučiš za kupovinu, ako znaš da se kolegi Surokvl-u Rotel RC1070 pokazao kao loš uređaj u sistemu koji je imao, a da je meni Rotel RSP 1098 neverovatan preamp, u mom trenutnom sistemu.

Nekako mi se čini da to nije ista vrsta uređaja, tako da ne sumnjam da ti se dopada ^_^

Link to comment
Share on other sites

Te kutije su prezahtevne a usput su i "plitkotonci" to jest nijednim pojacalom neces izvuci neki dublji bass iz njih, ja sam ih imao i isprobao sam gomilu pojacalasa njima, na kraju sam odustao i prodao ih posle dve nedelje. Iz te serije Matrix 2 serije 2 je uspeo model i svira bas dobro, trojka po meni promasen model. Kec isto nije los ali on je za manje prostorije. Prostudirao sam ih bas detaljno sve te Bowerse iz matrix serije koje su radjene 1989. godine i namucio sam se dosta oko svega pa rek'o da ti skratim muke.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dragec said:

Te kutije su prezahtevne a usput su i "plitkotonci" to jest nijednim pojacalom neces izvuci neki dublji bass iz njih, ja sam ih imao i isprobao sam gomilu pojacalasa njima, na kraju sam odustao i prodao ih posle dve nedelje. Iz te serije Matrix 2 serije 2 je uspeo model i svira bas dobro, trojka po meni promasen model. Kec isto nije los ali on je za manje prostorije. Prostudirao sam ih bas detaljno sve te Bowerse iz matrix serije koje su radjene 1989. godine i namucio sam se dosta oko svega pa rek'o da ti skratim muke.

ne bih rekao slusao pre otprilike 15 godina kod velje hrnjaka sa bose 1801 onaj veliki sa vu metrima denon cd 3560 to je bip takav bas koji mnogi ,mogu da sanjaju.

Link to comment
Share on other sites

Taj Matrix je u osnovi dobar zvučnik, ali kao svi Bowersi iz tog doba ima  vrhunske kabinete i drajvere a skarabudženu skretnicu i zato ih je teško pogoniti i upariti.

Problem je u njima samima i sa kupovinom 801 neće se ništa rešiti. Suludo je  savetovati kupovinu 801 nekome ko je početnik, a pojačalo kao što su ova dva komboa su daleko ispod kategorije 801. 

Pojačalo koje ne može da tera Matrixe tek će sa serijom 8 (801, 802) da se ukaki !:P

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, SUROKVL said:

Taj Matrix je u osnovi dobar zvučnik, ali kao svi Bowersi iz tog doba ima  vrhunske kabinete i drajvere a skarabudženu skretnicu i zato ih je teško pogoniti i upariti.

Problem je u njima samima i sa kupovinom 801 neće se ništa rešiti. Suludo je  savetovati kupovinu 801 nekome ko je početnik, a pojačalo kao što su ova dva komboa su daleko ispod kategorije 801. 

Pojačalo koje ne može da tera Matrixe tek će sa serijom 8 (801, 802) da se ukaki !:P

Ako moze  objasnjenje zasto je kombinacija se-a100/200 daleko ispod kategorije 801(ja mislim na prvu verziju 801-a)?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio na 801 marix, ako je prva verzija još gore. 

Imao sam 802matrix i znam šta mu treba da bi radio ,a generalno Technicsi i većina japanskih pojačala, uprkos na papiru velikoj snazi, su u praksi strujno impotentna.

Sada Vi, objasnite zašto smatrate da je to u kategoriji, bilo bi mi intresantno da ste to čuli,  pa radi dobro, dobro ću preispitati svoj stav.

 

Link to comment
Share on other sites

1980. do 1982. imao B&W DM 801 sa Phase Linear 400 i 4000 i po mom mišljenju to je sviralo za sve pare; dosta bolje od B&W DM 802.
Tačno da tada nije bilo ni približno mogucnosti (kao sada) da taj zvuk uporedim sa nečim sličnim, pa je pitanje koliko je ovo moje mišljenje relevantno.


Srećko

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bio u prilici da kupim Technics se-a3 sto mu dodje slicno kao i se-a100,na slusanju sam ga rabio sa Jbl l90,Infinity reference 2.5 i Kef 105.2 .....sve moje izlaze u najmanju ruku moze se reci da je obrisao pod po svim aspektima,elem pre par dana povezem Technics se-a7 u mono blok varijanti sa pripadajucim preampom su-a8 na Kef 105 diy,s druge strane protivnici su mu bili Quad 405-2,Rotel rb980/rc972mk2 i Kenjalov hibrid sa fetovima i lampom,po mom misljenu i jos nekoliko pari usiju Technics odneo pobedu,Dark side dobio potpuno novu formu,kao da prvi put cujem album....e sad sto se poimanja zvuka tice to je diskutabilno....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dragec said:

Te kutije su prezahtevne a usput su i "plitkotonci" to jest nijednim pojacalom neces izvuci neki dublji bass iz njih, ja sam ih imao i isprobao sam gomilu pojacalasa njima, na kraju sam odustao i prodao ih posle dve nedelje. Iz te serije Matrix 2 serije 2 je uspeo model i svira bas dobro, trojka po meni promasen model. Kec isto nije los ali on je za manje prostorije. Prostudirao sam ih bas detaljno sve te Bowerse iz matrix serije koje su radjene 1989. godine i namucio sam se dosta oko svega pa rek'o da ti skratim muke.

Meni su super legle sa su v900, ne volim "brundanje" kutije ne bih menjao 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...