Jump to content


Album Player (APlayer)


dj.nik

Recommended Posts

Da dodamo nesto novo u PC & HiFi sekciju. Ruski softver, jednostavan za pokretanje i podesavanje.

Koristi BASS kolekciju audio biblioteka, slobodnu za upotrebu za ne-komercijalne (free) projekte.

Download: (trenutna verzija 2.110 od 01.01.2018) : http://albumplayer.ru/english.html 

Osnovne instrukcije, EN jezik: http://albumplayer.ru/readme_en.pdf

Forumske diskusije: 

http://forum.doctorhead.ru/index.php?showtopic=8905&st=0 ( > 500 strana)

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:52300 ( > 150 strana)

http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=47818 ( > 200 strana)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Program nema instalacioni proces (ne zapisuje nista u Registry bazu) vec se dobavljena arhiva (zip) samo raspakuje

u odabrani direktorijum. Predlazem kreiranje direktorijuma APLAYER u korenu osnovnog diska. Nije obavezno, ali recimo

Ne preporucujem 'Desktop' za kreiranje direktorijuma i raspakivanje sadrzaja tamo. 

APlayer.exe pokrenuti kao administrator (desni klik misha > Run as Administrator) a kasnije napraviti i precicu (shortcut)

na desktopu sa takodje administratorskim pravima.

U prozoru plejera desno dugme misha daje izbor otvaranja direktorijuma, plej liste itd ili podesavanja - Output mode.

Tu je osnovni izbor izlaznog audio uredjaja i mod rada, zavisno od prikljucenog uredjaja: KS - ASIO - WASAPI (WDM)

Napredna podesavanja dobijamo pokretanjem datoteke ap2config__.exe. Sam plejer treba biti zatvoren 

Brzinski izbor:

Sekcija 'Selecting cores': Radio dugme postaviti odgovarajuce tipu procesora. 

Sekcija 'Playback mode': Full memory i Full preloading ako PC ima dovoljno RAM (>2GB obicno dovoljno)

Sekcija 'Period of system timer': testirati

Sekcija Output module: EXTRAS KS bi bilo dobro ako konvertor / kartica ovo prihvata. ako ne, sledece u ponudi.

Sekcija 'Priority process': REAL TIME

Sekcija 'Main window': velicina osn. prozora. HTPC ce dati vecu sliku/slova za npr TV prikaz

Sekcija 'Manage system volume' stiklirana ako zelimo da u prozoru plejera kontrolisemo jacinu. Utisano pa dizanje je savet.

------------------------------------

Jezicak DSP je tu ako zelimo apsempling i razne konverzije te izbor izlaznog formata. Ne bih dirao. 

Jezicak VST je za razne VST plug-in-e. Ekvilajzer je tu, ko hoce da se igra

Jezicak precica na tastaturi kompjutera, podesiv po zelji korisnika

--------------------------------------

Ako je npr izabran KS mod, trebalo bi da su automatski iskopirana dva fajla iz EXTRAS / KS poddirektorijuma.

Ako nisu a zelimo da ostanemo pri KS modu, iskopirati dva izvrsna fajla (ap2decoder.exe i ks_x.._config.exe)

u osnovni direktorijum, pokrenuti ks_x.._config.exe za konfiguraciju KS uredjaja (zaplaviti neki od ponudjenih)

 

Eto, za pocetak dovoljno uputstva.

Link to comment
Share on other sites

Imam ga odavno. Probao na preporuku pokretača teme.

Dve stvari me nerviraju. Jedna je što traži admin prava za pokretanje, pa se umesto jednog klika pretvori u 3,  uz ona dosadna pitanja. Druga, zna povremeno da baguje, posebno ako hoćeš da preskočiš deo pesme pa pomeriš slajder na pola pesme. Onda se ponekad ukoči sve, ne reaguje, moram da pogasim procese u Task Manager-u, pa da restartujem program.

Zbog admin prava kod startovanja sam se vratio na stariju verziju, koja to ne traži, a dostupna je na sajtu još uvek i to samo sa interfejsom na ruskom. Međutim i ona je počela povremeno (doduše ređe) da baguje na opisan način. Ne znam šta je po sredi.

Što se tiče zvuka, u KS modu je bez premca. Nekako najpreciznije zvuči, svako područje kao da dobije na dodatnoj definiciji. Naravno, ne radi se o razlikama nebo/zemlja, ali moj utisak je da KS donosi najbolju prezentaciju. Možda je subjektivno, možda placebo, ali tako čujem. Kod mene KS pravi problem što u tom modu ne mogu da puštam pesme koje su 24/96 ili 24/192 recimo, jer moj DAC to ne podržava. Drugi modovi dopuštaju kompjuteru da izlaz podesi onako kako DAC-u treba. I kad svira u nekom drugom modu, imam utisak da svira za nijansu bolje od Foobar-a.

Skroman interfejs mi nimalo ne smeta. Čak je meni veoma zgodan za izbor pesama, može kompletan folder sa muzikom da se ubaci, pa se bira iz padajućeg menija. Takođe pušta sve, čak i ISO image fajlove, što Foobar neće.

Eto mog iskustva. Kad bih rešio ovaj problem sa bagovanjem, mislim da bi to ostao jedini plejer koji imam.

Link to comment
Share on other sites

Sa'ce resimo administratorska prava mada mislim da sam u prvom postu napisao sta uraditi ali da, treba i dodatna igra

sa M$oft prava korisnika, najobicnija bezvezarija koje cemo se resiti. Prvi korak jeste da u direktorijumu APLAYER izaberes

APlayer.exe (zaplavis) pa desni klik misha > Send to > Desktop i tako kreiras precicu (shortcut)

Sada na odabranoj (zaplavljenoj) precici (shortcut) opet desni klik misha > Properties pa na jezicku Compatibility

stiklirati 'Run this program as an administrator'.

 

Sledeci korak je ugusiti UAC (User Account Control).

Otvaras Control Panel i u njemu potrazis grupu 'User Accounts'. Zadnja stavka Change User Account Control Settings.

Slajder koji postoji spusti skroz dole ('Never notify') i potvrdi na OK dugme. Mislim da ce te jos jednom pitati jesi li siguran

za izmenu  pa i to potvrditi sa OK. Jos nam je potreban restart racunara i UAC te nikada vise nece zafrkavati.

 

Koriscenje KS uveliko zavisi od snage procesora i toga sta je sve pokrenuto od programa zajedno sa audio plejerom.

Takodje je vazno i kako se fajlovi hendluju, tj. da li je odabrana opcija Direct ili Full Memory te najzahtevnije, Full preload.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala F!

Na sajtu imas i mini verzije koje nemaju npr VST dodatak (bas me briga) i jos nesto, ne secam se sta.

Uglavnom, podrske za UpNP ima i moze se integrisati i u druge plejere pa i kontrolisati iz androida.

Ima kompletna sekcija o tome u EN uputstvu.

Link to comment
Share on other sites

Peto poglavlje

V Web interface

..... The folder “web”, located in the main player’s  folder contains files of the Web interface which 
provides an ability to control playback from a browser, including tablets and smartphones. Any modern browser supporting HTML5 is suitable for use as a Web interface except Internet
Explorer. The file ap2web.exe runs straight from the “web” folder (no copying to the main 
folder necessary). It starts in the tray (an icon with a black disk is displayed). A click on the icon
opens a window with information about the address of the local Web server, for example: 
http://192.168.1.3:100. This address should be entered in the address bar of the browser. The
port number (100) can be amended in the server’s  panel. The web server can be run without 
launching the player. ....

Da li je ovo najlakši način?

______________________________________________________

Osmo Poglavlje

VIII Controlling the Player from within other programs (UPnP/DLNA)

Čitam dole da ima i preko UPnP plugina koji ne znam kako da ubacim i čini mi se da se spominje MINI verzija playera za tu opciju.

Da li radi sa BubbleUPnP aplikacijom na androidu? Ovaj deo mi je već mnogo manje jasan.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Father said:

Peto poglavlje

V Web interface

..... The folder “web”, located in the main player’s  folder contains files of the Web interface which 
provides an ability to control playback from a browser, including tablets and smartphones. Any modern browser supporting HTML5 is suitable for use as a Web interface except Internet
Explorer. The file ap2web.exe runs straight from the “web” folder (no copying to the main 
folder necessary). It starts in the tray (an icon with a black disk is displayed). A click on the icon
opens a window with information about the address of the local Web server, for example: 
http://192.168.1.3:100. This address should be entered in the address bar of the browser. The
port number (100) can be amended in the server’s  panel. The web server can be run without 
launching the player. ....

Da li je ovo najlakši način?

______________________________________________________

Osmo Poglavlje

VIII Controlling the Player from within other programs (UPnP/DLNA)

Čitam dole da ima i preko UPnP plugina koji ne znam kako da ubacim i čini mi se da se spominje MINI verzija playera za tu opciju.

Da li radi sa BubbleUPnP aplikacijom na androidu? Ovaj deo mi je već mnogo manje jasan.

Prvi nacin podrazumeva da cak i na androidu/tablet racunaru prvo pokrenes neki internet brauzer (sem IExplorer-a), ukucas web adresu i dobijes web sucelje - 'interfejs'. Lagano & fino ali uz upotrebu brauzera.

Drugi nacin je recimo bolji. Mislim i da je navedeno sta on koristi za UpNP. Ne smeta probati ni BubbleUPnP. 

Na osnovnoj web stranici imas pri dnu 'Mini' verzije (~1MB) koje instaliras umesto standardne.(~4.7MB) 

Moj andrdrdrdr je na oporavku a drugi kineski ispustio dusicu. Probacu mozda kroz Nox android emulator ali necu stici danas svakako.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve instalirao iz prve i na keca krenuo zvuk preko KS izlaza. Proradila mi je i web varijanta, a UPnP nisam znao kako iz BubleUPnp-a da pridjem diskovima na laptopu, pa sam uglavnom mogao da  pustam muziku sa telefona.

Vrlo zeznut za navigaciju, ili jos nemam dovoljno rutine, ali ne primecujem da mogu sa telefona da pravim playlistu pesma po pesma, nekako srche uglavnom cele foldere... Ima vremena isprobacu ga svakako.

Svu igru sa njim i foobarom sam zavrsio kasno da bih oprzio po volumenu pa ce utisci morati malo da sacekaju koji dan.

Mozda i sacinim neki blagougodni slatko opisni izvestaj sa te zgode. :)

Isto kao i foobar, pusticu par dana da se usvira KS magistrala pa u petak pevam kako radi koji player... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

100 mu gromova!!! Ja brojim iskustvo od 2 dana, pa možda da ne savetujem dalje. :lol:

Mislio sam da je u tome zez? 

A u onom drugom ekranu koji nakon potvrde otvori konfiguraciju Kernel streamer-a, da li si kucnuo na pravi DAC na listi ponuđenih? Možda si tu preleteo i nisi selektovao pravi DAC?

Prebaci konfiguraciju na WASAPI i udari OK na oba ekrana, pa onda opet otvori konfiguraciju i prebaci na KS, kada potvrdiš otvoriće ti se još jedan ekran, pa bolje pogledaj koji DAC ti je selektovan skroz gore u ekranu...

Ja nemam više ideja, ako ti ovo ne pomogne onda mora DJ.NIK da se uključi u rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Prebacivao i na Wasapi i na sve druge opcije i opet se ništa ne menja, a KS mi i ne prepoznaje dac koji može da pušta 24/192 fajlove, pa nemam šta da izaberem.

Mora biti da je slaba mašina (miniITX sa dvojezgarnim Atomom D2700 na 2,13Mhz i 4G memorije).

Link to comment
Share on other sites

"Nisam doktor al' mogu da pogledam..." bese onaj vitz :)

Ako su postavke kao na Father-ovoj slici a fajl (muzika) je 24/192, moz'bit je malo poveci nego sto slobodne memorije ima.

Nikad ne zaboravite da graficka kartica za svoje potrebe od radne memorije (RAM) rezervise onoliko koliko ima sopstvene.

DakleM, ako grafika ima 512MB, iz sistemske (RAM-a) ce za sebe odvojiti jos 512MB. Ako je graficka 1G, isto toliko ce rezervisati od radne. Uz to, sam Win podize vise servisa u memoriju sto je vise ima (ubrzava izvrsavanje). Igranka bez prestanka.

Kad smo kod Hi-Res fajlova, nazalost je malo 'pravih' - vecina je 'fejk' pa se i ne treba nesto truditi sa takvim materijalom. Nazalost ali dokazano da puno snimaka sa sajta HD Tracks je u stvari apsemplovani 16/44.1 sto se da videti iz spektrograma snimka. 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, DJ.NIK said:

Nikad ne zaboravite da graficka kartica za svoje potrebe od radne memorije (RAM) rezervise onoliko koliko ima sopstvene.

DakleM, ako grafika ima 512MB, iz sistemske (RAM-a) ce za sebe odvojiti jos 512MB. Ako je graficka 1G, isto toliko ce rezervisati od radne. Uz to, sam Win podize vise servisa u memoriju sto je vise ima (ubrzava izvrsavanje). Igranka bez prestanka.

Ovo nije tačno, grafika sa sopstvenom memorijom ne rezerviše memoriju, ali može da uzme za sebe deo RAM ukoliko joj je potrebno, a kada joj nije potrebno, oslobađa je za druge "potrošače". Takođe, kada bi to bilo tačno, ispada da kartice koje imaju recimo 8GB sopstvene RAM, ne bi mogle ni da rade na računarima sa 4GB ili 6GB RAM, što naravno nije slučaj...

Link to comment
Share on other sites

Ja samo prenosim pisaniju nekih ljudi koji hendluju windoze mnogo bolje i dublje no ja a sve vezano za reprodukciju muzike sa PC-a. Ako je on netacan onda sam i ja, izvinjavam unapred. Ako imas karticu sa 8G mem, prosetaj do Zek-a i on je na N.Bgd. Sjajno bi bilo kad bi saopstio da si nasao nacin da koristimo video memoriju za muziku jer ona je najcesce generaciju ispred radne tj. DD4, DD5, DDR6 ...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...