Jump to content


Preporuka za high compliance MC gramofonsku glavu


džonibigud

Recommended Posts

Moj prijatelj prodaje nikada korišćenu SUPEX 900 Super sa modifikovanim Garrott Brothers Micro scanner vrhom. Poseduje sve seritifikate i kolega Kuja sa foruma je proverio i potvrdio nekorišćeno stanje vrha pod mikroskopom. Imam fotke vrha, fotke glave, pakovanja i sertifikata. Radi se o njihovom najboljem Micro scanner vrhu koji su montirali 1985 godine.

Evo specifikacija originalne SUPEX 900 super zvučnice pa vidi da li ti odgovara nešto tako. Ovo je bila pikanterija tog vremena. Detaljnije možemo na PP.

5a548cf88a2b7_Supex900Superspec2.jpg.70e0d7d47acbc302c33fb3fd244caba6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sve u redu. Za takve novce niko ne želi da rizikuje. On sve čekao da kupi bolju ručku od Grace 707-B pa ga strefile devedesete i cd era pa ostala u kutiji. Imao je još jednu Supex 900 super koju je koristio u to vreme i kasnije meni poklonio na mom ponovnom zanimanju za vinil od pre 4 godine naprimer. Takođe je koristio na smenu i Supex 901 na toj Grace ručki, tako da mu je ova koju sam spominjao ostala po strani za bolje dane. Sada mu gramofon nije uopšte zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

Benz Micro ACE SL

koristio sam je više godina i mogu da dam preporuku.. kod Benza  se za cenu dobije (barem) onoliko koliko treba, a može da se kupi u Majci Srbiji od zastupnika

Output Voltage (3.54cm/sec) -  0.4 (ACE SL)
Stylus shape: Micro Ridge
Internal ohms:  >120 (ACE SL)
Loading range: > 120 (ACE SL)
Weight: 8.8 grams
Compliance:  15 (ACE SL)
Tracking: 1.6-1.9 grams

BenzMicroAceL-1.jpg

Resonance Freq 10.273 Hz tako kaže online kalkulator

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...